Pro Wrestling Since 1997

Menu

The Lucha Report for 3/24‏



NOTICIAS

In a funny moment on Twitter this weekend, the original Sin Cara went on a tirade after the current Sin Cara posted a picture of him being in the Scooby Doo/WWE crossover movie with the original Sin Cara shouting out FRAUDE FRAUDE and putting Triple H, Vince & Stephanie McMahon’s Twitter handles in the post as well. Of course he deleted it soon thereafter.

The Young Bucks (Matt & Nick Jackson) were supposed to work the Chilanga Mask show yesterday in Coacalco but Matt announced late Saturday for reasons beyond their control with rumors being their deposit wasn’t met. The promotion said yesterday it was a case of their flight being overbooked so there is a conflict of stories.

RESULTADOS

Chilanga Mask 3/23 – Arena Coliseo de Coacalco
1. Lightning Match: Robin beat Ikaro
2. Astro Rey Jr. & Psycho Kid defeated Fulgore I & Karma
3. Por la Copa Internacional Tercera Caida won by Freelance – Other participants: Ares/Golden Magic/Dinamic Black/Tornado/Magnifico/Zurdog/Sadico/Maverick
4. X-Torm & Zarco beat Dr. Cerebro & Eterno with Zarco hitting Doc with a chair so hard it knocked two of his teeth out.
5. Las Traumas I y II defeated Hijo del Pirata Morgan & Rey Bucanero and they demanded an hair/mask match afterwards.
6. Impulso beat Mascara Dorada
7. Super Libre: Black Terry defeated Guerrero Maya Jr. by DQ in a bloody match with Maya demanding a hair/mask match afterwards.
8. Negro Navarro & Solar I beat Arkangel de la Muerte & Rey Hechicero
9. Titan defeated Belial
10. 4 Way Extreme Dance: Aero Boy defeated DJ Hyde/Kaientai/Masada to earn a spot in the CZW Tournament of Death.

EMLL 3/23 – Arena Coliseo
1. Molotov & Sensei beat Espiritu Negro & El Rebelde
2. Pequeno Olimpico & Pequeno Warrior defeated Mini Fantasy & Ultimo Dragoncito
3. El Sexy Team (Dark Angel/Estrellita/Goya Kong) beat Las Ladies del Polanco (Princesa Blanca y Princesa Sugei)/Zeuxis
4. Lightning Match: Virus defeated Sagrado
5. Brazo de Plata/La Sombra/Valiente beat Felino/Olimpico/Ripper
6. Diamante Azul/Marco Corleone/Maximo defeated Averno/Polvora/Rey Escorpion by DQ when Scorp fouled Maximo.

EMLL 3/23 – Arena Coliseo de Guadalajara
1. Relampago Azul beat Indigo
2. William Rock defeated Angel del Mal
3. Demonio Rojo & Evola beat El Divino & Virgo
4. Smaker defeated Espectrum
5. Black Metal/Leon Blanco/Sky Kid beat Acertijo/Demonio Maya/Malefico
6. La Dinastia Panther (Blue Panther/Black Panther/Cachorro) defeated Puma King/Tiger/Vangelis

IWRG 3/23 – Arena Naucalpan
1. Hip Hop Man & Latigo beat Arana de Plata & Power Bull
2. Alan Extreme & Emperador Azteca defeated Fulgore II & Imposible
3. Black Terry/Centvrion/Dr. Cerebro beat Rayan/Tony Rivera/Spartan
4. Relampago/Super Nova/Veneno defeated AK-47/Danny Casas/911
5. Hijo del Dos Caras/Mascara Purpura/Toscano vs. Canis Lupus/Las Traumas I y II

CARTELERAS

ASISTENCIA ASESORIA Y ADMINISTRACION

3/29 – Parque de Beisbol Praxedis Balboa (TV taping)
1. Mascarita Sagrada & Octagoncito vs. Mini Murder Clown & Mini Psycho Clown
2. Jennifer Blake/Fabi Apache/La Jarochita vs. Mari Apache/Sexy Star/Taya Valkyrie
3. Australian Suicide/Los Gueros del Cielo (Angelico & Jack Evans) vs. La Secta Bizarra (Cuervo/Escoria/Espiritu)
4. The Psycho Circus (Monster Clown/Murder Clown/Psycho Clown) vs. Hijo del Fantasma/Hijo del Texano/Pentagon Jr.
5. Blue Demon Jr./Cibernetico/La Parka Jr. vs. Perro Aguayo Jr./Parka Negra/Zorro

4/16 – Auditorio Miguel Barragan de San Luis Potosi (TV taping)
1. Drago/Jennifer Blake/Fabi Apache vs. Gran Apache/Sexy Star/Taya Valkyrie
2. Mexican Power (Crazy Boy/Joe Lider/Nino Hamburguesa) vs. The Inferno Rockers (Demon Rocker/Machine Rocker/Soul Rocker)
3. Australian Suicide/Los Gueros del Cielo (Angelico & Jack Evans) vs. Eterno/Pentagon Jr./X
4. Alan Stone/Electroshock/Psycho Clown vs. Chessman/Hijo del Texano/Silver King
5. Cibernetico/Fenix/La Parka Jr. vs. Perro Aguayo Jr./Black Warrior/Jeff Jarrett

CHILANGA MASK

4/27 – Arena Lopez Mateos
1. ?
2. ??
3. ???
4. Aero Boy vs. Black Terry
5. Dandy Retirement Tour: El Dandy vs. El Satanico

EMPRESA MEXICANA DE LUCHA LIBRE

3/24 – Arena Puebla
1. Black Tiger/Star Jr./Tigre Rojo vs. Espiritu Negro/King Jaguar/Siki Osama
2. Astral/Asturiano/Electrico vs. Blue Center/Espiritu Maligno/Sauron
3. Lightning Match: Stuka Jr. vs. Virus
4. La Dinastia Panther (Blue Panther/Black Panther/Cachorro) vs. La Dinastia Casas (Felino/Puma King/Tiger)
5. Los Guerreros Laguneros (Euforia/Gran Guerrero/Niebla Roja) vs. Los Invasores (Kraneo/Morphosis/Ripper)
6. Volador Jr. vs. Mephisto

3/25 – Arena Coliseo de Guadalajara
1. Esfinge vs. Rey Trueno
2. Astral/Electrico/Ultimo Dragoncito vs. Demus 3:16/Pequeno Violencia/Pierrothito
3. El Gallo/Leo/Starman vs. Camorra/Shigeo Okumura/Sadico
4. Blue Panther/Sagrado/Valiente vs. La Familia Dinamita (El Cuatrero/Sanson/Universo Dos Mil) – Cuatrero & Sanson are the real sons of Cien Caras.
5. Atlantis/La Sombra/Volador Jr. vs. La Peste Negra (Felino/Negro Casas/Mr. Niebla)
6. Rush vs. Shocker

3/25 – Arena Mexico
1. Bengala & Leono vs. Apocalipsis & Inquisidor
2. Hombre Bala Jr./Molotov/Sensei vs. Espanto Jr./Los Hombres del Camoflaje (Artillero y Super Comando)
3. Pegasso/Stigma/Stuka Jr. vs. Kamaitachi/Sangre Azteca/Virus
4. Torneo Cibernetico por un participation En Busca de un Idolo – Participants: Metalico/Oro Jr./Soberano/Super Halcon Jr./El Barbaro Cavernario/Canelo Casas/Guerrero Negro Jr./Herodes Jr. vs. Black Panther/Cachorro/Dragon Lee II/Flyer/Star Jr./Espiritu Negro/El Rebelde/Rey Hechicero
5. Brazo de Plata/Maximo/Mistico II vs. Averno/Ephesto/Tiger

3/28 – Arena Mexico
1. Magnus & Robin vs. Akuma & Guerrero Negro Jr.
2. Delta/Fuego/Guerrero Maya Jr. vs. Misterioso II/Puma/Bobby Zavala
3. Dark Angel/Estrellita/Marcela vs. Dalys la Caribena/Las Ladies del Polanco (Princesa Blanca y Princesa Sugei)
4. Marco Corleone/La Mascara/Rush vs. Negro Casas/Ripper/Shocker
5. La Sombra vs. Volador Jr.
6. CMLL Trios Titles: Los Estetas del Aire (Mascara Dorada/Mistico II/Valiente) (c) vs. Los Guerreros Laguneros (Gran Guerrero/Niebla Roja/Ultimo Guerrero)

3/30 – Arena Coliseo de Guadalajara
1. Raycko vs. El Pirana
2. Explosivo & El Tapatio vs. Furia Nazi & Satara
3. El Brillante & Hijo del Javier Cruz vs. Exterminador & Infierno
4. Leon Blanco vs. Rafaga
5. El Gallo & Leo vs. Camorra & Malefico
6. Brazo de Plata/Sagrado/La Sombra vs. Mephisto/Misterioso II/Polvora

ESTO ES LUCHA PRO WRESTLING

3/28 – Salon Los Angeles de Milpa Alta
1. ?
2. ??
3. Atomic Boy & Impulso vs. Carta Brava Jr. & Kronos
4. Ares/Dinamic Black/Saruman vs. Alan Extreme/Imposible/Vampiro Metalico
5. Rayo de Jalisco Jr. & Relampago vs. Dr. Wagner III & Hijo del Mascara Ano Dos Mil

FEDERACION UNIVERSAL DE LUCHA LIBRE

4/5 – Arena Metropolitana de Chiapas
1. ?
2. Vertigo/Brillantina/Sexy Flor vs. Cradle/Tiffany/Bugambilla del Norte
3. Laredo Kid & Super Laredo vs. Murcy Jr. & New Fire
4. Mascara contra Mascara contra Caballera: Capitan Furia vs. Granda Man vs. Hijo del Mascara Ano Dos Mil
5. Hijo del Anibal/Octagon/Tinieblas Jr. vs. Dr. Wagner Jr./Fuerza Guerrera/Hijo del Solitario
6. Sin Cara vs. Luchador Sorpresa

FUSION SPORTS MEXICO

3/30 – Arena Fusion (3rd Anniversario)
1. ?
2. ??
3. Por el Campeonato Strong Style: Ares (c) vs. Pentagon Jr.
4. Por el Campeonato AAA FUSION: Fenix (c) vs. Belial
5. AAA Trios Titles: The Psycho Circus (Monster Clown/Murder Clown/Psycho Clown) vs. The Inferno Rockers (Demon Rocker/Machine Rocker/Soul Rocker)

HUMO PROMOCIONES

3/29 – Arena Cuautepec
1. ?
2. Big Mama & Lady Monsther vs. Kamilion & La Nazi
3. Torneo por el HUMO Lightweight Title – Participants: Alfa/Fulgore I/Halcon Dos Mil/Kid Jaguar/Medics I/Omega/Rey Templario/Shadow/Stukita
4. Los Porros (Angel o Demonio/Leon Rojo/Ovett) vs. La Secta Negra (Carta Brava Jr./Emo Xtreme/Fantasma de la Opera)
5. Fuerza Guerrera/Tony Rivera/Scorpio Jr. vs. Fresero Jr./Pirata Morgan/Hijo del Pirata Morgan

INDEPENDENT

3/27 – Arena Aficion de Pachuca
1. Celestick & Inmortal vs. Alejandro I & Tiger Lee
2. Chamuel vs. Gallito Feliz
3. C.R.O.C. Heavyweight Title: Maldito Jr. (c) vs. Guerrero Mixteco
4. Maximo & Valiente vs. Rey Bucanero & Ultimo Guerrero

INTERNACIONAL WRESTLING REVOLUCION GRUPO

3/26 – Arena Naucalpan
1. Sky Angel vs. Power Bull
2. Angel del Amor & Seiya vs. Atomic Star & Electro Boy
3. Centvrion/Emperador Azteca/Metaleon vs. The Corps Clown (Broke the Clown/Dave the Clown/Rothen Clown)
4. Super Libre: Mascara Purpura/Relampago/Super Nova vs. Los Gringos VIP (Avisman/Apolo Estrada Jr./Hijo del Diablo)
5. Chico Che/Nino Hamburguesa/Veneno vs. Eterno/Las Traumas I y II

MONTERREY

3/30 – Arena Coliseo de Monterrey
1. ?
2. Angel Justiciero & Heroe Desconocido vs. Artillero Rudo & Mr. Vega
3. Diluvio Negro I & Silver Star vs. Las Traumas I y II
4. Charles Lucero & Tigre Universitario vs. Los Villanos III y IV

3/30 – Terraza Elma
1. Los Universos I y II vs. Martes 13 & Viernes 13
2. Hija del Karonte & Mini Difunto vs. Lady Puma & Aladino
3. Extreme Boy/Rey Orion/Ultimo Ninja vs. Demencia/Epidemius/Psicotico
4. Hijo del Huracan Ramirez & Nuevo Caifan vs. Hijo del Mongol Negro & Jungla Negra Jr.
5. Karonte & Ultimo Guerrero vs. Caifan & Hijo del Centurion Negro

PROMOCIONES CANTU

3/24 – Arena Cuatro Caminos de Nuevo Laredo
1. Mini Charly Manson & La Parkita vs. Mini Murder Clown & Poderosoito
2. Espantapajaros I/Pit Bull Jr./Rio Bravo Jr. vs. Dragster/Street Boy/Tigre
3. Ave del Norte/Drago/Perseus vs. Los Poderosos (Hombre sin Miedo/Kendor Jr./Sobredosis)
4. Relevos Suicidas: Pimpinela Escarlata & Pasion Kristal vs. Black Mamba & Bella Karina
5. Cibernetico/Laredo Kid/Luchador Sorpresa vs. Canek/Cuervo/Espiritu

PROMOCIONES JUBA

3/30 – Arena Juba de Reynosa
1. ?
2. ??
3. ???
4. Asterisco & Magnifico vs. Cuervo & Ozz
5. Australian Suicide/Los Gueros del Cielo (Angelico & Jack Evans) vs. Imagen II/Luminoso/Zorro
6. Steel Cage Match: Cibernetico vs. Perro Aguayo Jr.

4/27 – Arena Juba de Reynosa
1. ?
2. ??
3. ???
4. ????
5. Sin Cara & Tinieblas Jr. vs. Averno & Hijo del Solitario

PROMOCIONES KDENA

3/30 – Deportivo Guadalupe Victoria de Nuevo Leon
1. Destructor & Mercenario vs. Eclipso & Letal
2. Cuerno de Chivo/Lady Maravilla/Shakira vs. Angel Espacial/Cirio Negro/Katary
3. Ciber Payaso & Mortifero vs. Black Soul & Titanik
4. Atomo/Gato Fantasma/Golden Boy vs. Desafio/Jacaranda/Orquidea Negra
5. Panthro & Panthro Jr. vs. Mongol Chino & Mongol Chino Jr.
6. Galactar & Taya Valkyrie vs. Principe de Oro & Fabi Apache
7. Perro Aguayo Jr. & Daga vs. Hijo del Fantasma & Hijo del Texano

TODOS X TODOS

4/13 – Deportivo Guadalupe Victoria de Nuevo Leon
1. ?
2. ??
3. ???
4. ????
5. L.A. Par-K vs. Dr. Wagner Jr.

UNION INDEPENDENT PRO WRESTLING

3/30 – Boys & Girls Club in East Los Angeles, California
1. Mikey O’Shea vs. Bobby Rios
2. Eli Everfly vs. Shawn Winchester
3. Pequeno Shamu & Sage Sinn vs. Classicus Shadow & Datura
4. 3 Way Dance por el UIPW Internet Title: Amazing Jr. (c) vs. B-Boy vs. Lil’ Cholo
5. UIPW Super Heavyweight Title: Super Natural (c) vs. Cyber Ram
6. Dr. Maldad & Shamu vs. El Bionico & Durango Kid
7. Blood Eagle & Ripper vs. Mariachi Loco & Misterioso

The visual version of the Lucha Report is here:

http://deathvalleydriver.com/forum/index.php?/topic/1775-the-lucha-report-for-324/

Post Category: News

Tags: , , , , ,

Leave a Reply

Sponsors

Polls

Should Alberto Del Rio sign with TNA?

Loading ... Loading ...

2014 GERWECK.NET Year End Awards: Worst PPV of the year?

Vote View Results

Loading ... Loading ...

Should "Mean" Gene Okerlund be inducted into the GERWECK.NET Hall of Fame?

Loading ... Loading ...