Pro Wrestling Since 1997

Menu

The Lucha Report for 9/14‏



NOTICIAS

Gemelo Muerte II who is a regular on the Monterrey circuit passed away today from an apparent stroke according to Roberto Figueroa Salazar among other Monterrey sources. Descanse en Paz.

Rey Bucanero & Tama Tonga defeated Jushin Thunder Liger & Hiroshi Tanahashi at the New Japan show at Korakuen Hall for the CMLL Tag Titles.

RESULTADOS

DTU 9/10 – Arena Aficion de Pachuca
1. 3 Way Dance: Atomic beat Alexis X & Avatar
2. 4 Way Chairs Match: Miedo Extremo defeated Arana de Plata Jr./Jhonky/Kalibus
3. Triangular de Parejas: Artikus & Lucky Boy beat Heliux & Rey Celestial and Lanceloth & Rocky Lobo
4. Scramble Match: Angel del Misterio beat Black Fire – Other participants: Hormiga/Kaleth/Pequeno Cobra/Slayer Pack
5. Scramble Match: Pesadilla defeated Septimo Dragon – Other participants: Dinamic Black/Eterno/Flamita/Hacker
6. 5000 Thumbtacks Death Match: Angel o Demonio & Ovett beat Ciclope & Drastick Boy and Dement Xtreme & Paranoico
7. Electrified Barbed Wire Death Match: Crazy Boy/Joe Lider/Super Crazy defeated Aero Boy/Violento Jack/X-Fly

EMLL 9/13 – Arena Mexico (80th Anniversario drawing over 17,000 fans setting the all-time gate record for the building)
1. Tomohiro Ishii/Namajague/Shigeo Okumura beat
2. Euforia/Mephisto/Niebla Roja defeated Brazo de Plata/Maximo/Titan
3. Relevos Increibles: Marco Corleone/Rush/Vangelis beat Shocker/Damian el Terrible/Negro Casas with Rush pinning Negro. Rush/Negro was very fun here.
4. Submission Rules Caballera contra Caballera: Averno defeated Blue Panther in a fun finish as Mephisto threw the towel in behind Tirantes’ back which threw BP for a loop allowing Averno to sneak behind him to choke him out.
5. Relevos Suicidas: La Sombra & Volador Jr. beat Atlantis & Ultimo Guerrero in the most controversial finish in a long time because the majority of the fans were really wanting Atlantis/UG in the mask match. There were FRAUDE chants galore and a lot of sourness all together.
6. CMLL Trios Titles: Los Estetas del Aire (Mascara Dorada/Mistico II/Valiente) beat Los Revolucionarios del Terror (Dragon Rojo/Polvora/Rey Escorpion) to retain their titles. The Estetas especially Mistico and Scorp put on a helluva performance here.
7. Mascara contra Mascara: La Sombra defeated Volador Jr. in a Match of the Year candidate going over 30 minutes with Volador revealing himself as Ramon Ibarra Rivera, 32-years-old from Monclova. Both men’s fathers (Brillante & Volador Sr. aka Super Parka) were at ringside with their sons. Volador Jr. wore the similar colors and look as his father wore over 20 years ago.

Independent 9/10 – Arena Queretaro
1. ?
2. Drabek II/Espiritu Negro/Kaoma Jr. defeated Dragon de Oriente II/Optimus/Ursus
3. Dance Boy/La Hechicera/Mini Charly Manson beat Piscis/Lolita/Mascarita Divina
4. Aero Star/Argenis/Dave the Clown defeated Los Exoticos (Black Mamba/Chica Yeye/Yuriko)
5. Electroshock & La Parka Jr beat Chessman & Ozz

IWRG 9/12 – Arena Naucalpan
1. Sky Angel beat Fulgore II
2. Acero & Alan Extreme defeated Aliado de Dios & Freyser
3. Canis Lupis/Imposible/Rayan beat Astro Rey Jr./Centvrion/Golden Magic
4. Ciclon Black/Guerrero Mixteco/Tony Rivera defeated Black Terry/Dragon Celestial/Fulgore I when Ciclon fouled and ripped off Dragon’s mask behind the ref’s back.
5. Fuerza Guerrera/Hijo del Mascara Ano Dos Mil/911 beat Las Traumas I y II/Veneno

Lucha Libre Azteca 9/8 – Gimnasio Nuevo Leon
1. Gato Fantasma & Sky beat Pedro Navajas & Vudu
2. Hijo del Centurion Negro/Potro Jr./Rey Demonio Jr. defeated Jungla Negra Jr./Memo Valle/Monje Negro Jr.
3. Golden Boy/Mascara Purpura/Tigre Universitario beat Bengali/Los Difuntos I y II
4. Mascara Dorada & Maximo defeated Los Sicarios del Infierno (Averno y Mephisto) by DQ
5. Por el vacante Campeonato Azteca: Atlantis battled Blue Panther & Ultimo Guerrero to a no contest when Averno & Mephisto interfered along with Atlantis & UG fouling and ripping masks.

CARTELERAS

ALIANZA UNIVERSAL DE LUCHA LIBRE

9/22 – Arena Lopez Mateos
1. ?
2. ??
3. ???
4. ????
5. Torneo Cibernetico: Dr. Cerebro/Flamita/Sadico/Terry Dos Mil vs. Hip Hop Man/Heddi Karaoui/Shigeo Okumura/Zumbi
6. AULL Tag Titles: Chucho el Roto & Iron Love (c) vs. Ares & Escualo

ASISTENCIA ASESORIA Y ADMINISTRACION

9/22 – Deportivo Plan Sexenal del Distrito Federal (Sin Limite taping)
1. AAA Minis Title: Dinastia (c) vs. Mini Abismo Negro
2. Drago/Fabi Apache/Pimpinela Escarlata vs. Argos/Mari Apache/Black Mamba
3. Los Güeros del Cielo (Angelico & Jack Evans)/Gringo Sorpresa vs. Eterno/Steve Pain/Pentagon Jr.
4. Los Perros del Mal (Perro Aguayo Jr./Daga/Psicosis Original) vs. La Secta Bizarra (Escoria/Espiritu/Ozz)
5. El Mesias/La Parka Jr./Psycho Clown vs. Chessman/Hijo del Texano/Parka Negra

10/2 – Auditorio Miguel Barragan de San Luis Potosi (Sin Limite taping)
1. Aero Star/Octagoncito/Pimpinela Escarlata vs. Gran Apache/Mini Histeria/Black Mamba
2. Triangular de Parejas: Axel & Fenix vs. Pentagon Jr. & Ultimo Gladiador vs. Escoria & Espiritu
3. Los Güeros del Cielo (Angelico & Jack Evans)/Gringo Sorpresa vs. Carta Brava Jr./Eterno/Steve Pain
4. The Psycho Circus (Monster Clown/Murder Clown/Psycho Clown) vs. Chessman/Hijo del Texano/Silver King
5. Triangular de Parejas: Cibernetico & El Mesias vs. Perro Aguayo Jr. & Psicosis Original vs. Cuervo & Ozz

EMPRESA MEXICANA DE LUCHA LIBRE

9/15 – Arena Coliseo de Guadalajara
1. Brillante & El Divino vs. Relampago Azul & Samael
2. El Idolo vs. Jocker
3. Torneo por el Occidental Tag Titles – Block B – Participants: Black Metal & Esfinge/Sky Kid & Smaker/Espectrum & Infierno/Exterminador & Malefico
4. Angel de Oro vs. Misterioso II
5. Delta/El Gallo/Guerrero Maya Jr. vs. El Barbaro Cavernario/Tomohiro Ishii/Shigeo Okumura

9/15 – Arena Mexico
1. Bengala & Oro Jr. vs. Espanto Jr. & Zayco
2. Astral/Bam Bam/Electrico vs. Mercurio/Nitrito/Pequeno Olimpico
3. Mexican National Femenil Title: Estrellita (c) vs. Princesa Sugei
4. Brazo de Plata/La Mascara/Thunder vs. Ephesto/Felino/Pierroth
5. Los Estetas del Aire (Mascara Dorada/Mistico II/Valiente) vs. Kraneo/Psicosis/Volador Jr.
6. Marco Corleone vs. Mr. Niebla

9/16 – Arena Puebla
1. Black Tiger & Paris vs. Centauro de Fuego & Siki Osama
2. Bam Bam & Ultimo Dragoncito vs. Mercurio & Pequeno Olimpico
3. Pegasso/Starman/Stigma vs. Arkangel de la Muerte/Hooligan/Nitro
4. Brazo de Plata/Rey Cometa/Stuka Jr. vs. Los Revolucionarios del Terror (Dragon Rojo/Polvora/Rey Escorpion)
5. Atlantis/La Mascara/Maximo vs. Los Guerreros Laguneros (Gran Guerrero/Niebla Roja/Ultimo Guerrero)
6. Mistico II vs. Volador Jr.

9/20 – Arena Mexico
1. Molotov & Soberano vs. Guerrero Negro Jr. & Herodes Jr.
2. Dalis la Caribena/Luna Magica/Marcela vs. La Comandante/Princesa Blanca/La Seductora
3. Hijo del Fantasma/Rey Cometa/Triton vs. Tomohiro Ishii/Puma King/Tiger
4. Lightning Match: Angel de Oro vs. Misterioso II
5. Brazo de Plata/Diamante Azul/Titan vs. Pierroth/Polvora/Rey Escorpion
6. Atlantis/Blue Panther/La Sombra vs. Averno/Ultimo Guerrero/Volador Jr.

FUERZA IMPERIAL

9/28 – Salon Villa Flamingos del Distrito Federal
1. ?
2. ??
3. Freelance/Horus/Micke Segura vs. Gallego/Romano Garcia/X-Fly
4. Solar I/Puma King/Tiger vs. Pirata Morgan/Hijo del Pirata Morgan/Scorpio Jr.
5. Rayo de Jalisco Jr./Ricky Marvin/Super Crazy vs. Felino/Mascara Ano Dos Mil/Mr. Niebla

INDEPENDENT

9/15 – Arena Coliseo de Coacalco
1. Aeronix & Locky vs. Espia & Raiden
2. Dragon Negro/Golden Cat/Ukkonen vs. Prodigio/Vortice/Zenky
3. Teseo vs. Ciclon Infernal
4. Aramis/Jeque/Justiciero vs. Cyborg/Epidemia/Ztizan
5. Iron Love/Judas el Traidor/Magnifico vs. Ares/Escualo/Hip Hop Man

9/15 – Arena Pavilion del Norte de Saltillo
1. ?
2. Boy Rocker & King Rap vs. Comando & Comando Negro Jr.
3. Alfa Romeo/Lince de Oro/Mistico Negro vs. Ministro Negro/Tempestad/Tormento Negro
4. Mascara contra Caballera: Espartaco (c) vs. Guerrero Negro Jr.

9/15 – Fiesta Patrias de Jilotepec
1. Belial & Dark Star vs. Agamido Jr. & Soldado Nocturno
2. Neutro & Wizar vs. Angel Negro & Ave Negra
3. Mascara Brillante & Tropical vs. Agamido & Guerrero Izcoatl
4. Hijo del Fishman & Hijo del Huracan Ramirez vs. Cherokee & Hijo del Jaque Mate
5. Alebrije II/Black Abyss/Scorpio Jr. vs. Decnis/Monsther II/Oriental

9/16 – Arena Azteca Budokan de Neza
1. ?
2. Atenea & Marcela vs. Amapola & Reyna Isis
3. Los Cadetes del Espacio (Pegasso/Starman/Triton) vs. Fantastik/Misterioso II/Ramstein
4. Cuadrangular de la Muerte: Decnis & Oriental vs. Enemigo Publico & Flama Roja vs. Los Rayos Tapatios I y II vs. La Cachetada & La Gaviota
5. Rush & La Sombra vs. Negro Casas & Mr. Niebla

9/16 – Arena Lopez Mateos
1. Daisuke Hanaoka & Turbo vs. Black Thunder & Cirujano Jr.
2. Chucho el Roto & Iron Love vs. Ares & Escuaro
3. Fabi Apache & Black Mamba vs. Sexy Lady & Pasion Kristal
4. Argenis & Super Fly vs. Machine Rocker & Soul Rocker
5. Drago & La Parka Jr. vs. Chessman & Pentagon Jr.

9/16 – Auditorio Teopanzolco de Cuernavaca
1. Angel de Plata & Cometa vs. Rey Tigre & Voltaje
2. Torneo Cibernetico – Participants: Cachorro/Canelo Casas/Circulo Negro/Drako/Elektro/Euforico/Fenix/Fuego Dorado/Hechicero/Nahual/Sioux/Eddy Vega
3. Goya Kong & Marcela vs. Princesa Blanca & Princesa Sugei
4. Mascara Dorada/Sagrado/Shocker vs. La Triada del Terror (Averno/Ephesto/Mephisto)

9/16 – Centro Civico de Santa Clara
1. Rey Destella vs. Rey Vulcano
2. Horus Magic & Travieso vs. Halcon Extreme & Profanador
3. Luna Magica/La Parkita/Pequeno Angel vs. Lady Sensacion/Los Pequenos Espantapajaros I y II
4. Alacran Dorado/Oro Jr./Pantherman vs. Rey Bucanero Jr./Rey Criollo/Soldado del Diablo
5. Brazo de Plata/Oriental/Super Muneco vs. Mr. Niebla/Psicosis/Ultimo Guerrero

9/18 – Arena Queretaro
1. Galaxy & Sangre de Dragon vs. Kastigador & Von Draker
2. Las Drabeks I y II vs. Fuego Latino & Optimus
3. Electrico & Ultimo Dragoncito vs. Pequeno Violencia & Pierrothito
4. La Mascara & Valiente vs. Felino & Mr. Niebla
5. Atlantis & La Sombra vs. Ultimo Guerrero & Volador Jr.

9/21 – Auditorio Municipal de Atlacomulco
1. Torneo Cibernetico por el LLPA Lightweight Title – Participants: Azkeel/Bleuber/Fly Tiger/Raiden/Red Pistol/Soldado Nocturno/Archie Veloz
2. Manix Jr. & Pavor vs. Extincion & Moria
3. Chiva Rayada/Mini Rey Cometa/Mini Super Astro vs. Diabolus/Mini Super Brazo/Pequeno Psicosis
4. Decnis & Oriental vs. Belial & Fuerza Guerrera

9/21 – Explanada de la Feria de Huichapan
1. Pequeno Vega vs. Dark Star
2. Mascara Brillante & Neutron vs. Ave Negra & Guerrero Izocoate
3, Kripta & Sexy Polvora vs. Maverick & Amazona
4. Mini Volador/La Parkita/Pequeno Valiente vs. Mini Espiritu/Oficialito AK-47/Piratita Morgan
5. Mascara Divina/Super Brazo/Tropikal vs. Espectro de Ultratumba Jr./Hijo del Fishman/Monsther Jr.

9/28 – Arena Coliseo de Chihuahua
1. ?
2. ??
3. Mascara contra Mascara: Tigre del Ring vs. Snake
4. Drago/Fenix/La Chabela vs. Chessman/Chicano/Hijo del Texano
5. Cibernetico/La Parka Jr./Pimpinela Escarlata vs. The Psycho Circus (Monster Clown/Murder Clown/Psycho Clown)

9/29 – Arena Pavilion del Norte de Saltillo (60th Anniversary Show)
1. Alfa Romeo & Destino vs. Eclipse & Excalibur
2. Dragon de Jade/Dragon Ninja/Dragon Oriental vs. Black Spartan/Nemesis/Rafaga
3. Kikapoo Jr./Lince de Oro/Tormento Negro vs. Boy Rocker Jr./Guerrero Negro II/King Rap
4. Espartaco/Negro Navarro/Zorro Plateado Jr. vs. Tempestad/Las Traumas I y II
5. Chavo Lomeli/Green Demon/Latino vs. Guerrero del Ring/Guerrero Negro Jr./Hijo del Guerrero Negro
6. Piloto Dos Mil/Titan/Triton vs. Escandalo/Loco Max/Nitro

9/29 – Cancha de Basquetbol de Uruapan (Halcon Negro Benefit Show)
1. ?
2. Gatillero/Winners Black Jr./Luchador Sorpresa vs. Black Danger/Mohicano II/Tlatuny
3. La Parkita & Vagabundo Jr. vs. Guerrerito Olimpico & Mini Psicosis
4. Emo Xtreme/Hijo del Huracan Ramirez/Hijo del Mascara Sagrada vs. Espectro de Ultratumba Jr./Hijo del Fishman/Sepulcro
5. Black Shadow Jr./Brazo de Plata/La Sombra vs. Averno/Hijo del Canek/Mr. Niebla

9/29 – Gimnasio Josue Neri Santos de Ciudad Juarez
1. ?
2. ??
3. ???
4. Angel Negro/Crazzy 33/Trimegistro vs. Pagano/Cassandro/Pimpinela Escarlata
5. Aereo/Drago/Fenix vs. The Psycho Circus (Monster Clown/Murder Clown/Psycho Clown)
6. Cibernetico & La Parka Jr. vs. Hijo del Texano & Silver King

INTERNACIONAL WRESTLING REVOLUCION GRUPO

9/19 – Arena Naucalpan
1. Alfa & Omega vs. Arana de Plata Jr. & Fulgore II
2. Aliado de Dios & Chico Che vs. Alan Extreme & Freyser
3. Dragon Celestial/Emperador Azteca/Fulgore I vs. Ciclon Black/Guerrero Mixteco/Karate Kid
4. Las Traumas I y II vs. Hijo del Mascara Ano Dos Mil & 911
5. Black Terry/Relampago/Toscano vs. Eterno/Tony Rivera/X-Fly

INTERNATIONAL WRESTLING LEAGUE

9/21 – Salon del Sindicato de Oacalco
1. ?
2. Caporal & Corcel Infernal vs. Babel & Big Memo
3. Coco Loco/Quimico Jr./Ultimo Vampiro vs. Los Payasos del Terror (Carrona/Miedo/Terror)
4. Los Porros (Angel o Demonio/Leon Rojo/Perico/Ovett) vs. Los Bastardos (Epitafio/Leviathan/Samael/Tormento)

INVASION DE EMPRESAS

10/12 – Arena Lopez Mateos
1. Arceus & Cupido Jr. vs. Rayo Star & Zurdog
2. Lady Sensacion & Luchadora Sorpresa vs. Candy Whyte & Crazy Star
3. 3 Way Dance: Centvrion & Dinamic Black vs. Ares & Kronos vs. Kilvan & Yoruba
4. Maximo & Triton vs. Chucho el Roto & Iron Love
5. 3 Way Dance: Los Sicarios del Infierno (Averno y Mephisto) vs. Tony Rivera & Zumbido vs. Leon Rojo & Perico

INVASION RCH

9/16 – Arena Naucalpan
1. Centvrion & Seiya vs. Ares & Impulso
2. Atomic Boy/Jennifer Blake/Pimpinela Escarlata vs. Gran Apache/Taya Valkyrie/Yuriko
3. Los Güeros del Cielo (Angelico & Jack Evans) vs. Carta Brava Jr. & Eterno
4. The Psycho Circus (Monster Clown/Murder Clown/Psycho Clown) vs. El Consejo (Argos/Hijo del Texano/Mascara Ano Dos Mil Jr.)
5. Triangular de Caballeras: Joe Lider vs. Daga vs. Ultimo Gladiador

KING BULLS WRESTLING

9/20 – Auditorio Americo Villareal de Ciudad Madero
1. ?
2. Fenix/Dinastia/Princesa vs. Pentagon Jr./Mini Charly Manson/Sexy Diablo
3. Lolita vs. Taya Valkyrie
4. AAA Mega Heavyweight Title: Hijo del Texano (c) vs. Mascara Ano Dos Mil Jr.
5. The Psycho Circus (Monster Clown/Murder Clown/Psycho Clown) vs. Jack Evans/Steve Pain/Gringo Sorpresa

LUCHA LIBRE DEL SURESTE

9/28 – Palacio de los Deportes de Villahermosa
1. ?
2. ??
3. Sadica vs. Soy de Heroina
4. Centvrion/Dinamic Black/Golden Magic vs. Los Oficiales (AK-47/Fierro/911)
5. Alas de Oro/Axel/Hijo del Medico Asesino vs. Dr. Wagner III/Hijo del Canek/Hijo del Fishman

PRODUCCIONES SANCHEZ

9/16 – Arena Neza
1. Cachetada/Kaving/Soy Raymunda vs. Brazo Jr./Cosaco Loco/Sakura
2. Cosmico & Stukita vs. Mini Black Warrior & Mini Talisman
3. Dr. Cerebro/Gallego/Romano Garcia vs. Corsario Negro Jr./Marabunta/Super Colt
4. Steel Cage Match where the loser must shave or unmask – Participants: Dr. Karonte Jr./Los Hermanos Muerte I y II/Hijo del Pirata Morgan/Horus/Kortiz/Namajague/Neza Kid/Shigeo Okumura/Pirata Morgan Jr./Rey Lobo/Scorpio Jr./Micke Segura
5. Rayo de Jalisco Jr. & Villano IV vs. Mascara Ano Dos Mil & Pirata Morgan

PROMOCIONES FUROR

9/22 – Arena Naucalpan
1. Electrico & Ultimo Dragoncito vs. Mercurio & Pequeno Olimpico
2. Estrellita & Goya Kong vs. Amapola & Tiffany
3. Centvrion/Dinamic Black/Guerrero Maya Jr. vs. Comando Negro/Puma King/Tiger
4. Blue Panther/Brazo de Plata/Negro Casas vs. Black Terry/Negro Navarro/Shu el Guerrero
5. Relevos Increibles: Atlantis & Ultimo Guerrero vs. La Sombra & Volador Jr.

PROMOCIONES JUBA

9/21 – Arena Juba de Reynosa
1. Lolita & Octagoncito vs. Taya Valkyrie & Mini Charly Manson
2. Asterisco/Estrellato/Hijo del Turok vs. The Psycho Circus (Monster Clown/Murder Clown/Psycho Clown)
3. Kossmos/Latigo Negro Jr./Magnifico vs. El Consejo (Hijo del Texano/Mascara Ano Dos Mil Jr./Silver King)
4. Jack Evans/La Parka Jr./Pimpinela Escarlata vs. Imagen II/Luminoso Jr./Rocker Boy
5. Mascara contra Mascara: Asterisco Jr. vs. Imagen de Oro

PROMOCIONES TAO

10/4 – Auditorio Jose Maria Arteaga de Queretaro
1. ?
2. Drago & Fabi Apache vs. Cuervo & Mari Apache
3. 3 Way Dance por el AAA FUSION Campeonato: Fenix (c) vs. Axel vs. Daga
4. Steel Cage Match: Dave the Clown/The Psycho Circus (Monster Clown/Murder Clown/Psycho Clown) vs. The Inferno Rockers (Machine Rocker/Soul Rocker/Uro Rocker)/Luchador Sorpresa
5. Cibernetico & El Mesias vs. Perro Aguayo Jr. & Psicosis Original

PROMOCIONES WARRIOR

9/16 – Cancha del Club de Leones del Distrito Federal
1. ?
2. Torneo por la Copa Club de Leones – Participants: Akuma/Cerebro Negro/Coco Rosa/Coyote/Espanto Jr./Herodes Jr./Kaving/Terremoto
3. Kortiz/May Flowers/Mini May Flowers vs. Olimpico/Diva Salvaje/Pequeno Warrior
4. Fuego/Hijo del Fantasma/Tiger vs. Daisuke Hanaoka/Namajague/Shigeo Okumura
5. Diamante/Mascara Dorada/Mr. Niebla vs. La Triada del Terror (Averno/Ephesto/Mephisto)

PROMOCIONES WMC

9/29 – Deportivo SME de Villacoapa
1. ?
2. Imperio Negro/Lord Freeze/Pantherman vs. Criollo/Soldado del Diablo/Zurdog
3. Davinha/Reyna Iris/Paloma Rouse vs. Crazy Star/Felina Metalica/Star Fire
4. Mini Elegido & La Parkita vs. Espectrito de Ultratumba & Mini Electroshock
5. Mascara contra Caballera: Ikaro vs. Caricia
6. Arkangel de la Muerte/Brazo Jr./Hooligan vs. Dragon Rojo/Polvora/Tartu Jr.
7. Ultimo Guerrero vs. Rey Escorpion

ROCK Y LUCHA

9/28 – Jose Cuervo Salon del Distrito Federal
1. Dinastia & Octagoncito vs. Mini Murder Clown & Mini Psycho Clown
2. Hijo de Climax & El Resplandor vs. Danny Casas & Super Nova
3. Jennifer Blake & Lolita vs. La Jarochita & Sexy Lady
4. Mexican Powers (Crazy Boy/Joe Lider/Nino Hamburguesa) vs. The Inferno Rockers (Devil Rocker/Machine Rocker/Soul Rocker)
5. Canek/Electroshock/Heavy Metal vs. Perro Aguayo Jr./Mascara Ano Dos Mil Jr./Villano IV

TODOS X TODOS

9/29 – Palenque de la Feria Torres Mochas de San Felipe
1. Bracito de Plata & Pequeno Lucky vs. Pentagoncito & Piratita Morgan
2. Centvrion vs. Imposible
3. Bobby Lee Jr. & Rayman vs. Heddi Karaoui & Zumbi
4. Lady Apache & Esther Moreno vs. Chica Tormenta & Rossy Moreno
5. Hijo del Santo/Horus/Huracan Ramirez vs. Angel Blanco Jr./Cien Caras Jr./Hijo del Solitario
6. Dr. Wagner Jr. vs. L.A. Par-K

TIJUANA/BAJA CALIFORNIA

AWE PRODUCCIONES

9/28 – Salon Casa Blanca de Ensenada
1. Metalik Boy vs. Ciclope
2. Hypnosis/Rojo/Shamu vs. Rey Diamante/Thor/Tigrillo
3. Cuadrangular de Parejas: Espectro Jr. & Espectro II vs. Amnesia & Psicosis vs. Extassis & Angel Garces vs. Espantapajaros I & Fugitivo de Texas
4. Hijo del Rey Misterio/Lizmark Jr./Venum Black Jr. vs. La Familia de Tijuana (Damian 666/Bestia 666/Halloween)

BAJA STARS WRESTLING

9/27 – Auditorio Municipal de Tijuana
1. Dragon Chino & X-Peria vs. Black Phantom & Silencio Negro
2. Johnny Goodtime & Johnny Yuma vs. Eddie Randle & Ryan Kid
3. El Kaliman/Pancho Cachondo/Rubi Gardenia vs. Enfermero Jr./King Azteca/Shamu
4. Angel Negro/Arandu/TJ Boy vs. Forever Hooligans (Alex Koslov & Rocky Romero)/Kaos
5. Canek & L.A. Par-K vs. Carlito Colon & Dr. Wagner Jr.

PROMOCIONES CHOLO

9/20 – Auditorio Municipal de Tijuana
1. ?
2. ??
3. Steel Cage Match where the loser gets shaved or unmasked – Participants: Black Machine/Black Silver Jr./Camaleon de Oro/Tony Casanova/El Cholo/Cinico/Cyrax/Enfermero Jr./Exodo/Angel Garces/Mazambula/El Pulpo/Shamu/Thunder Machine/TJ Boy/Tornado Negro/Ursus/Venum Black/Venum Black Jr./Rubi Gardenia
4. Extreme Tiger/Hijo del Rey Misterio/Oriental vs. Halloween/Las Traumas I y II

THE CRASH

10/11 – Auditorio Municipal de Tijuana
1. 3 Way Dance: Black Boy & Mosco Negro vs. Sargon & Star Dragon vs. Bufalo Ayala & Venum Black Jr.
2. Jonathan/Juventud Dos Mil/Spyder Black vs. Animal/Cinico/Mr. Maldito
3. Viento & Zarco vs. Dinastia & Flamita
4. Angel Metalico/Fenix/Willie Mack vs. Pentagon Jr./Star Boy/X-Torm
5. The Psycho Circus (Monster Clown/Murder Clown/Psycho Clown) vs. The Inferno Rockers (Devil Rocker/Machine Rocker/Soul Rocker)

UNITED STATES

LATINO WRESTLING ENTERTAINMENT

9/15 – La Tia Pancha in Houston, Texas
1. ?
2. Mini Blue Demon & La Parkita vs. Bracito de Plata & Muerte Bucanera
3. Lady Apache & Luchadora Sorpresa vs. Esther y Rossy Moreno
4. Los Head Hunters I y II/Hombre sin Miedo vs. Black Abyss/Histeria/Sicodelico Jr.



Post Category: News

Tags: , ,

Leave a Reply

Sponsors

Polls

Evolution reforms

Vote View Results

Loading ... Loading ...

Are you a WWE Network subscriber?

Loading ... Loading ...

Should Scott Hall be inducted into the GERWECK.NET hall of fame?

Loading ... Loading ...