Pro Wrestling Since 1997

Menu

The Lucha Report for 8/31‏ (more on WWE’s return to Mexico)



NOTICIAS

Due to a protest by the teachers union in Mexico City, EMLL has been forced to cancel their show at Arena Coliseo tomorrow afternoon because the protests will take place near the building and there would be virtually no way for fans to get in and out.

There are some issues going on between Galavision and AAA/EMLL as they are pre-empting both shows this weekend which never happens…sure one might get it but not both shows. The network has shifted times in the past to get the shows on the air and they have worked around soccer matches and the like. This is fueling the rumors fire that had started recently about how AAA/EMLL would be taken off of broadcast TV in Mexico which would be a huge story. Leo Riano from Televisa Deportes acknowledged the rumors on Twitter and it sounds like the shows would be moved to Televisa Deportes specific network not the main one. This is a developing story for sure.

WWE announced on Wednesday that they would be making their return to Mexico from October 16th-19th with shows in Queretaro, Guadalajara, Mexico City, & Monterrey in that order. These are all house shows and the Mexico City show will compete head-to-head against EMLL at Arena Mexico with WWE running Arena Ciudad which is where AAA has run for Triplemania the last two years. WWE World Heavyweight Champ Alberto del Rio did press for the shows on Thursday and said that he would be coming home along with Big Show, C.M. Punk, Rey Misterio Jr., The Wyatt Family, and others. One name that wasn’t mentioned was Sin Cara which means well who knows.

Blue Panther in talking about training for his big hair match against Averno on the 80th Anniversario show at Arena Mexico on 9/13 said that he has been working with his sons Black Panther & El Cachorro and feels that he will be at his best for the match. BP made a sly comment though saying that he hoped that Averno doesn’t wimp out on his Submission Rules stipulation for the match because if he doesn’t then BP thinks it could be the greatest match EMLL has ever seen. This comment makes it sound like the submission stip isn’t ironclad and can be fudged which would suck.

WWL moved their scheduled show at Plaza de Toros Lauro Luis Longoria in Nuevo Laredo to Gimnasio Nazaro Ortiz Garcia in Saltillo which is 3 1/2 hours Southwest from Nuevo Laredo. The reason given was there was an issue with the building which that building hasn’t had any shows there in a while with rumors a while back that the drug cartels were the reason why.

RESULTADOS

AAA 8/30 – Arena Naucalpan (Sin Limite taping)
1. La Magnifica & Mari Apache beat Fabi Apache & Lolita with help from Cuervo and Mari Apache has aligned with La Secta.
2. Dinastia & Mascarita Sagrada defeated Mini Charly Manson & Mini Histeria
3. Crazy Boy/Joe Lider/Nino Hamburguesa beat Carta Brava Jr./Eterno/Hijo del Pirata Morgan but the story was after the match when Juventud Guerrera made his return to AAA and asked the Mexican Powers if he could rejoin them which they agreed to and everyone danced.
4. Triangular de Tercias: Los Güeros del Cielo (Angelico & Jack Evans) defeated Machine Rocker & Soul Rocker and Daga & Psicosis Original
5. The Psycho Circus (Monster Clown/Murder Clown/Psycho Clown) beat Chessman/Hijo del Texano/Pentagon Jr. who got pinned so Texano escaped again without having to give Psycho Clown a shot at his AAA Mega Heavyweight Title.
6. La Secta Bizarra (Cuervo/Escoria/Ozz) defeated Perro Aguayo Jr./Cibernetico/El Mesias when after Perro & Ciber fought each other, La Secta snuck in a foule. La Secta then beat up everyone including Fabi Apache afterwards.

EMLL 8/30 – Arena Mexico (streamed live on Terra.com.mx)
1. Apocalipsis & Disturbio beat Metalico & Sensei
2. Amapola/Princesa Blanca/La Seductora defeated Dalis la Caribena/Goya Kong/Marcela who was attacked by Dalis after Marcela accidentally dropkicked her. Dalis left very angry.
3. Averno/Polvora/Rey Escorpion beat Blue Panther/Mascara Dorada/Mistico II with the Revolucionarios beating the Estetas to win then challenged for a shot at the CMLL Trios Titles afterwards which was accepted by Dorada on a later date.
4. Torneo por el CMLL Universal Campeonato – Block B – Quarterfinals: Dragon Rojo defeated Titan
5. Torneo por el CMLL Universal Campeonato – Block B – Quarterfinals: Hiroshi Tanahashi beat Shigeo Okumura
6. Torneo por el CMLL Universal Campeonato – Block B – Quarterfinals: La Sombra defeated Mephisto
7. Torneo por el CMLL Universal Campeonato – Block B – Quarterfinals: Virus beat Valiente
8. Torneo por el CMLL Universal Campeonato – Block B – Semifinals: Hiroshi Tanahashi defeated Dragon Rojo
9. Torneo por el CMLL Universal Campeonato – Block B – Semifinals: La Sombra beat Virus
10. Torneo por el CMLL Universal Campeonato – Block B – Finals: Hiroshi Tanahashi defeated La Sombra
11. La Tercia Sensacion (Marco Corleone/Maximo/Rush) beat Felino/Negro Casas/Volador Jr.

CARTELERAS

ALIANZA UNIVERSAL DE LUCHA LIBRE

9/1 – Arena Lopez Mateos
1. Dragon Mixteco Jr. & Waercat vs. Antheus & Sentencia
2. Pegasus/Shibata/Spider Boy vs. Ironia/Lince-X/Magia Negra
3. Angel de la Noche/Angel del Amor/Mr. Flama vs. Caporal/Signo Jr./Violento
4. Super Libre: Los Bastardos (Epitafio/Leviathan/Samael/Tormento) vs. Los Oficiales (AK-47/Fierro/911)/Luchador Sorpresa
5. 4 Way Dance por el Trofeo Master: Rocky Santana vs. Solar I vs. Judas el Traidor vs. Negro Navarro

ASISTENCIA ASESORIA Y ADMINISTRACION

9/5 – Gimnasio Agustin Millan de Toluca (Sin Limite taping)
1. Dinastia & Mascarita Divina vs. Mini Abismo Negro & Mini Charly Manson
2. Alebrije II & Flamita vs. Carta Brava Jr. & Gran Apache
3. Triangular de Tercias: Aero Star & Drago vs. Eterno & Steve Pain vs. Cuervo & Escoria
4. Argenis/Los Güeros del Cielo (Angelico & Jack Evans) vs. Machine Rocker/Pentagon Jr./Soul Rocker
5. The Psycho Circus (Monster Clown/Murder Clown/Psycho Clown) vs. El Consejo (Hijo del Texano/Mascara Ano Dos Mil Jr./Silver King)
6. Cibernetico/El Mesias/La Parka Jr. vs. Chessman/Ozz/Parka Negra

EMPRESA MEXICANA DE LUCHA LIBRE

9/1 – Arena Coliseo de Guadalajara
1. El Brillante & El Divino vs. Satara & Yaqui
2. Halcon de Plata & El Idolo vs. Acertijo & Jocker
3. Sky Kid/Smaker/Virgo vs. Demonio Maya/Demonio Rojo/Exterminador
4. Black Metal/El Gallo/Leo vs. Espectrum/Infierno/Malefico
5. La Mascara/Rush/Stuka Jr. vs. Los Guerreros Laguneros (Euforia/Gran Guerrero/Ultimo Guerrero)

9/2 – Arena Puebla
1. Meyer & Robin vs. Ares & Camorra
2. Dalis la Caribena/Goya Kong/Luna Magica vs. Amapola/Princesa Sugei/Tiffany
3. Delta/Guerrero Maya Jr./Stigma vs. Puma King/Tiger/Bobby Zavala
4. Los Estetas del Aire (Mascara Dorada/Mistico II/Valiente) vs. Euforia/Negro Casas/Volador Jr.
5. Rush vs. Mr. Niebla

9/3 – Arena Coliseo de Guadalajara
1. Esfinge & Metatron vs. Rafaga & Sadico
2. Hombre Bala Jr./Oro Jr./Super Halcon Jr. vs. El Barbaro Cavernario/Cancerbero/Raziel
3. Rey Cometa/Stuka Jr./Titan vs. Los Invasores (Kraneo/Morphosis/Psicosis)
4. CMLL Welterweight Title: Polvora (c) vs. Angel de Oro
5. Atlantis/Marco Corleone/La Sombra vs. Hiroshi Tanahashi/Ultimo Guerrero/Volador Jr.

9/3 – Arena Mexico
1. Aereo & Pequeno Halcon vs. Pequeno Violencia & Pequeno Warrior
2. Pegasso/Starman/Stigma vs. Arkangel de la Muerte/Canelo Casas/Disturbio
3. Diamante/Hijo del Fantasma/Sagrado vs. Namajague/Puma King/Virus
4. Lightning Match: Fuego vs. Bobby Zavala
5. Blue Panther/Mascara Dorada/Thunder vs. La Triada del Terror (Averno/Ephesto/Mephisto)
6. Relevos Increibles: Rush/Damian el Terrible/Vangelis vs. Shocker/Valiente/Negro Casas

9/6 – Arena Mexico
1. Astral/Bam Bam/Electrico vs. Mercurio/Nitrito/Pequeno Olimpico
2. Delta/Guerrero Maya Jr./Triton vs. Misterioso II/Shigeo Okumura/Sangre Azteca
3. Brazo de Plata/Marco Corleone/Maximo vs. La Maquina de la Destruccion (Damian el Terrible/Tiger (still in the group)/Vangelis)
4. Diamante Azul/La Mascara/Shocker vs. Felino/Negro Casas/Mr. Niebla
5. Atlantis & La Sombra vs. Ultimo Guerrero & Volador Jr.
6. Decision Match por el CMLL Universal Campeonato: Rush vs. Hiroshi Tanahashi

9/13 – Arena Mexico (80th Anniversario)
1. Fuego/Rey Cometa/Stuka Jr. vs. Tomohiro Ishii/Namajague/Shigeo Okumura
2. Brazo de Plata/Maximo/Titan vs. Euforia/Mephisto/Niebla Roja
3. Relevos Increibles: Marco Corleone/Rush/Vangelis vs. Shocker/Damian el Terrible/Negro Casas
4. Caballera contra Caballera: Blue Panther vs. Averno
5. Relevos Suicidas: Atlantis & Ultimo Guerrero vs. La Sombra & Volador Jr.
6. Mascara contra Mascara: Winners of #5

FEDERACION UNIVERSAL DE LUCHA LIBRE

9/14 – Macroplaza Citlalmina de Ixtapaluca
1. Akela & Marabunta Jr. vs. Cara de Guerra & Maldito Jr.
2. Charly Madrid & Sucesor vs. Maiden & Rider
3. Hijo del Mascara Sagrada & Pimpinela Escarlata vs. Pirata Morgan Jr. & Cinthia Moreno
4. Electroshock/Nemesis/Tinieblas Jr. vs. Chessman/Pentagon Jr./Scorpio Jr.

9/14 – Unidad Habitacional Independencia de Ixtapaluca
1. Akela vs. Super Bufon
2. Darkus & Marabunta Jr. vs. Sucesor & Tanque Infernal
3. Charly Madrid/Hijo del Mascara Sagrada/Nemesis vs. Lucifer Jr./Maiden/Rider
4. Hijo del Anibal/Huracan Ramirez/Tinieblas Jr. vs. Decnis/Henry el Payaso/Scorpio Jr.

INDEPENDENT

9/1 – Arena Azteca de Torreon
1. ?
2. Mini Doradito & Dulce Gardenia vs. Riki Estrada & Pentagoncito
3. Durango Welterweight Title: Charly Montana (c) vs. Ministro de la Muerte Jr.
4. Brillante/Halcon Suriano Jr./Megatron Jr. vs. Los Gran Jefes (III y Jr.)/Super Punk
5. Megatron I Nueva Era/Megatron II/Shocker vs. Gran Jefe II/Misterioso II/Mr. Niebla

9/1 – Arena Azteca Budokan de Neza
1. Galeon/Rayo Star/Skyman vs. Chaman Jr./Jack/Principe Jaguar
2. Shoeline/Tobby/Diva Salvaje vs. El Angle/Brozo el Payaso/La Cachetada
3. Mini Angelito & La Parkita vs. Mini Cibernetico & Mini Gronda
4. Lady Apache & Esther Moreno vs. La Chola & Rossy Moreno
5. Decnis/Oriental/Zumbi vs. Monsther/Morphosis/Pirata Morgan

9/1 – Arena Coliseo de Coacalco
1. Principe Casanova vs. Orbit Dos Mil
2. Dinamic King/Golden Cat/Roy Reyes vs. Arafat/Demonio Baltazar/Forastero
3. Torneo por el Campeonato Cosmos – Participants: Aeronix/Aramis/Locki/Morvius/Raiden/Teseo/Chicago Rush/Ciclon Infernal/Dragon Negro/Latigo/Lobo Escarlata/Rey Justicia
4. Jeque/Justiciero/Negro Navarro vs. Cyborg/Rocky Santana/Yakuza

9/1 – Salon Hacienda Los Laureles de Cuautitlan
1. Baby Camaleon vs. Principe Flama
2. La Barbi & Bastet la Diosa vs. Cristal & Sadica
3. Galaxy & Mr. Leo vs. Los Fulgores I y II
4. Batman/Centvrion/Seiya vs. El Guason/Sombra del Amor/Diva Salvaje
5. Camaleon/Dinamic Black/Golden Magic vs. Danny Casas/Fresero Jr./Rayan

9/3 – Arena Aficion de Pachuca
1. Dragon Bane vs. Luger
2. Jhonky & Sacristan del Diablo vs. Alejandro I & Medics III
3. El Avispon & Flyer vs. Fantasma de la Opera & Payaso Clon
4. Aliado de Dios & Exotico vs. Cerebro Negro & Apolo Estrada Jr.
5. Hip Hop Men (Argentina luchador) & Zumbi vs. Maldito Jr. & Zumbido

9/4 – Auditorio Morelos de Aguascalientes
1. ?
2. ??
3. Jennifer Blake/La Parkita/Pimpinela Escarlata vs. Taya Valkyrie/Mini Abismo Negro/Yuriko
4. Los Mirreyes (Alan Stone/Elegido/Toscano) vs. The Psycho Circus (Monster Clown/Murder Clown/Psycho Clown)
5. Cibernetico & La Parka Jr vs. Perro Aguayo Jr. & Daga

9/7 – Centro Civico de Ciudad Victoria
1. ?
2. Galactar/Kaientai/Psicotico vs. Disturbio/Dralion/Xtreme Dragon
3. Antifaz del Norte/Fabi Apache/Octagoncito vs. Cuervo/Mari Apache/Mini Charly Manson
4. Los Mirreyes (Alan Stone/Elegido/Toscano) vs. Los Inferno Rockers (Devil Rocker/Machine Rocker/Soul Rocker)
5. Steel Cage Match where the loser gets shaved: La Braza vs. Pasion Kristal vs. Pimpinela Escarlata vs. Polvo de Estrellas

9/10 – Arena Queretaro
1. Brillante Azul & Galaxy vs. Alex Guajardo & El Lince
2. Dragon de Oriente II/Optimus/Ursus vs. Drabek II/Espiritu Negro/Kaoma Jr.
3. Lolita & Mascarita Divina vs. Sexy Lady & Mini Charly Manson
4. Aero Star/Argenis/Dave the Clown vs. Black Mamba/Yuriko/Exotico Sorpresa
5. Electroshock & La Parka Jr vs. Chessman & Ozz

9/12 – Auditorio Municipal de Tlatlahuiquitepec
1. ?
2. ??
3. El Brazo & Nygma vs. Escoria & Yuriko
4. Aero Star/La Parka Jr./Toscano vs. El Consejo (Argos/Hijo del Texano/Mascara Ano Dos Mil Jr.)

9/16 – Arena Lopez Mateos
1. ?
2. ??
3. Fabi Apache & Black Mamba vs. Sexy Lady & Pasion Kristal
4. Argenis & Super Fly vs. Machine Rocker & Soul Rocker
5. Drago & La Parka Jr. vs. Chessman & Pentagon Jr.

9/16 – Centro Civico de Santa Clara
1. Rey Destella vs. Rey Vulcano
2. Horus Magic & Travieso vs. Halcon Extreme & Profanador
3. Luna Magica/La Parkita/Pequeno Angel vs. Lady Sensacion/Los Pequenos Espantapajaros I y II
4. Alacran Dorado/Oro Jr./Pantherman vs. Rey Bucanero Jr./Rey Criollo/Soldado del Diablo
5. Brazo de Plata/Mascara Sagrada Jr./Oriental vs. Mr. Niebla/Psicosis/Ultimo Guerrero

9/21 – Auditorio Municipal de Atlacomulco
1. Torneo Cibernetico por el LLPA Lightweight Title – Participants: Azkeel/Bleuber/Fly Tiger/Raiden/Red Pistol/Soldado Nocturno/Archie Veloz
2. Manix Jr. & Pavor vs. Extincion & Moria
3. Chiva Rayada/Mini Rey Cometa/Mini Super Astro vs. Diabolus/Mini Super Brazo/Pequeno Psicosis
4. Decnis & Oriental vs. Belial & Fuerza Guerrera

9/28 – Arena Coliseo de Chihuahua
1. ?
2. ??
3. Mascara contra Mascara: Tigre del Ring vs. Snake
4. Drago/Fenix/La Chabela vs. Chessman/Chicano/Hijo del Texano
5. Cibernetico/La Parka Jr./Pimpinela Escarlata vs. The Psycho Circus (Monster Clown/Murder Clown/Psycho Clown)

INTERNACIONAL WRESTLING REVOLUCION GRUPO

9/1 – Arena Naucalpan
1. Emperador Azteca & Sky Angel vs. Dragon Celestial & Fulgore II
2. Cristal & Lady Puma vs. Hija del Karonte & Lady Sensacion
3. Los Angeles Dorado (Dorado/Hijo del Dorado/Dorado Jr.) vs. Imposible/Picudo Jr./Zafiro
4. Torneo Cibernetico por la Copa High Power: Alan Extreme/Bobby Lee Jr./Carta Brava Jr./Centvrion/Dinamic Black/Dr. Cerebro/Golden Magic/Hijo del Pirata Morgan vs. Chucho el Roto/Iron Love/Psicopata/Rey Krimen/Sadico/Sepulturero/Terry Dos Mil/Yakuza
5. IWRG Intercontinental Tag Titles: Eterno & X-Fly (c) vs. Las Traumas I y II

9/5 – Arena Naucalpan
1. Emperador Azteca vs. Fulgore II
2. Astro Rey Jr./Mr. Leo/Seiya vs. Dragon Celestial/Fulgore I/Imposible
3. Centvrion/Golden Magic/Veneno vs. Los Gringos VIP (Avisman/Apolo Estrada Jr./Hijo del Diablo)
4. Por el Rey del Ring: Dinamic Black (c) vs. 911
5. Black Terry/Las Traumas I y II vs. Fuerza Guerrera/Hijo del Mascara Ano Dos Mil/Tony Rivera

INTERNATIONAL WRESTLING LEAGUE

9/14 – Centro de Convenciones de Tlanepantla (3rd Anniversary Show)
1. 3 Way Dance: Chamuel vs. Gallito Feliz vs. El Guapito
2. Torneo Cibernetico – Participants: Brazo Jr./Centinela/Concord/Gotita de Plata/Kid Jaguar/Las Medics I y III/Monsther II/Muerte Negra/Quimico Jr.
3. Los Indestructibles (Infierno Kid/Ojo Diabolico Jr./Sepulturero/Ultimo Vampiro) vs. La Resistencia (Arkanos/Kilvan/Shadow/Yoruba)
4. Triangular de Tercias: Los Saetas del Ring (Dinamic Black/Freelance/Pantera) vs. ATM (ATM/ATM Gold/ATM Silver) vs. Carta Brava Jr./Hijo del Fishman/Kung Fu Jr.
5. Aero Boy/Dement Xtreme/Hormiga/Violento Jack vs. Los Porros (Angel o Demonio/Leon Rojo/Ovett/Perico)
6. Tables/Ladders/Chairs Match por el IWL Intercontinental Title: Super Crazy (c)/Flamita/Heddi Karaoui/Loco Max/Ninja de Fuego/Pesadilla/Tony Rivera/Micke Segura/Ultimo Gladiador/Zumbido
7. WWA Trios Titles: El Trio Fantasia (Super Muneco/Super Pinocho/Super Raton) (c) vs. La Secta Negra (Carta Brava Jr./Cerebro Negro/Fantasma de la Opera)
8. 4 Way Decision Match por el IWL Heavyweight Title: Dr. Wagner Jr. vs. L.A. Par-K vs. Canek vs. Justin Credible

9/21 – Salon del Sindicato de Oacalco
1. ?
2. Caporal & Corcel Infernal vs. Babel & Big Memo
3. Coco Loco/Quimico Jr./Ultimo Vampiro vs. Los Payasos del Terror (Carrona/Miedo/Terror)
4. Los Porros (Angel o Demonio/Leon Rojo/Perico/Ovett) vs. Los Bastardos (Epitafio/Leviathan/Samael/Tormento)

INVASION RCH

9/16 – Arena Naucalpan
1. Centvrion & Seiya vs. Ares & Impulso
2. Atomic Boy/Jennifer Blake/Pimpinela Escarlata vs. Gran Apache/Taya Valkyrie/Yuriko
3. Los Güeros del Cielo (Angelico & Jack Evans) vs. Carta Brava Jr. & Eterno
4. The Psycho Circus (Monster Clown/Murder Clown/Psycho Clown) vs. El Consejo (Argos/Hijo del Texano/Mascara Ano Dos Mil Jr.)
5. Triangular de Caballeras: Joe Lider vs. Daga vs. Ultimo Gladiador

KING BULLS WRESTLING

9/20 – Auditorio Americo Villareal de Ciudad Madero
1. ?
2. Fenix/Dinastia/Princesa vs. Pentagon Jr./Mini Charly Manson/Sexy Diablo
3. Lolita vs. Taya Valkyrie
4. AAA Mega Heavyweight Title: Hijo del Texano (c) vs. Mascara Ano Dos Mil Jr.
5. The Psycho Circus (Monster Clown/Murder Clown/Psycho Clown) vs. Jack Evans/Steve Pain/Gringo Sorpresa

LUCHA LIBRE AZTECA

9/9 – Gimnasio Nuevo Leon
1. ?
2. ??
3. Golden Boy/Mascara Purpura/Tigre Universitario vs. Bengali/Los Difuntos I y II
4. Maximo & Sagrado vs. Los Sicarios del Infierno (Averno y Mephisto)
5. Por el vacante Campeonato Azteca: Atlantis vs. Blue Panther vs. Ultimo Guerrero

LUCHA LIBRE PIEDRAS NEGRAS

9/3 – Plaza de Toros Monumental de Arizpe
1. ?
2. Black Boy & Chico de Barrio vs. Black Star & Conde Azteca
3. Los Poderosos (Hombre sin Miedo/Kendor Jr./Sobredosis) vs. Loco Castillo/Valente Castillo/Luzbel
4. Lolita & Sexy Lady vs. La Hiedra & Taya Valkyrie
5. The Psycho Circus (Monster Clown/Murder Clown/Psycho Clown) vs. Hijo del Texano/Pentagon Jr./Silver King

MONTERREY

9/1 – Arena Solidaridad
1. ?
2. ??
3. ???
4. ????
5. Dr. Wagner Jr. vs. L.A. Par-K

PRODUCCIONES SANCHEZ

9/16 – Arena Neza
1. Cachetada/Kaving/Soy Raymunda vs. Brazo Jr./Cosaco Loco/Sakura
2. Cosmico & Stukita vs. Mini Black Warrior & Mini Talisman
3. Dr. Cerebro/Gallego/Romano Garcia vs. Corsario Negro Jr./Marabunta/Super Colt
4. Steel Cage Match where the loser must shave or unmask – Participants: Dr. Karonte Jr./Los Hermanos Muerte I y II/Hijo del Pirata Morgan/Horus/Kortiz/Namajague/Neza Kid/Shigeo Okumura/Pirata Morgan Jr./Rey Lobo/Scorpio Jr./Micke Segura
5. Rayo de Jalisco Jr. & Villano IV vs. Mascara Ano Dos Mil & Pirata Morgan

PROMOCIONES CANTU

9/2 – Arena Cuatro Caminos de Nuevo Laredo
1. ?
2. Lady Maravilla/Lolita/Sexy Lady vs. La Hechicera/La Hiedra/Taya Valkyrie
3. El Brazo/Street Boy/Black Mamba vs. Aracnido/Golden Boy/Rey Demonio
4. Mascara Purpura/Perseus/Pimpinela Escarlata vs. Los Poderosos (Hombre sin Miedo/Kendor Jr./Sobredosis)
5. The Psycho Circus (Monster Clown/Murder Clown/Psycho Clown) vs. Hijo del Texano/Pentagon Jr./Silver King

PROMOCIONES MDS

9/1 – Rodeo Toro Loco de Tlahuac
1. ?
2. Baby Star Jr. & Manitas de Seda vs. Enfermero de la Muerte & Mini Cobra
3. Cobra del Amor/Golden Fox/Leopardo Negro vs. Azacel/Black Lord/Lapida
4. Azgar/Ciber Black/Manos de Seda vs. The Killer/El Macho/El Reo
5. Maximo & Sagrado vs. Felino & Mr. Niebla

PROMOCIONES MRM

9/13 – Explanada de la Feria de Dolores Hidalgo
1. ?
2. Cuadrangular de la Muerte: Extrano Jr. & Tarahumara vs. Luna Metalica & M-16 Cara de Guerra
3. Decision Match por el MRM Tag Titles: Argho & Danger vs. Angel Negro & Melodico de la Muerte
4. Mascarita Divina & La Parkita vs. Mini Chessman & Mini Psicosis
5. Chiva Rayada/La Jarochita/Pasion Kristal vs. La Hechicera/Black Mamba/Polvo de Estrellas
6. La Fuerza Aerea (Argenis/Drago/Super Fly) vs. Machine Rocker/Pentagon Jr./Soul Rocker
7. Electroshock & La Parka Jr. vs. Mascara Ano Dos Mil Jr. & Silver King

PROMOCIOnes WARRIOR

9/16 – Cancha del Club de Leones del Distrito Federal
1. ?
2. Torneo por la Copa Club de Leones – Participants: Akuma/Cerebro Negro/Coco Rosa/Coyote/Espanto Jr./Herodes Jr./Kaving/Terremoto
3. Kortiz/May Flowers/Mini May Flowers vs. Olimpico/Diva Salvaje/Pequeno Warrior
4. Fuego/Hijo del Fantasma/Tiger vs. Daisuke Hanaoka/Namajague/Shigeo Okumura
5. Diamante/Mascara Dorada/Mr. Niebla vs. La Triada del Terror (Averno/Ephesto/Mephisto)

WORLD WRESTLING LEAGUE

9/8 – Gimnasio Nazaro Ortiz Garcia de Saltillo
1. Laredo Kid/Super Laredo/Vengador Radioactivo vs. Hijo del Canek/Heddi Karaoui/Zumbi
2. Rico Casanova/Super Crazy/Taya Valkyrie vs. Apolo/Hercules Gomez/Ivelisse Velez
3. Extreme Tiger vs. Chessman
4. WWL Tag Titles: Los Mamitos (Mr. E & Sexy B) (c) vs. Crazy Boy & Joe Lider
5. The Psycho Circus (Monster Clown/Murder Clown/Psycho Clown) vs. Los Boricuas (Huracan Castillo Jr./Miguel Perez Jr./Savio Vega)
6. 3 Way Dance por el PWR Heavyweight Title: Blue Demon Jr. (c) vs. La Parka Jr. vs. Carlito Colon
7. WWL Heavyweight Title: Monster Pain (c) vs. John Morrison
8. Mil Mascaras/Hijo del Dos Caras/Sicodelico Jr. vs. La Familia Dinamita (Cien Caras Jr./Mascara Ano Dos Mil/Universo Dos Mil)

9/9 – Arena Coliseo de Monterrey
1. Laredo Kid/Super Laredo/Vengador Radioactivo vs. Chessman/Hijo del Canek/Zumbi
2. Taya Valkyrie vs. Ivelisse Velez
3. Heddi Karaoui vs. Damian 666
4. 3 Way Dance por el WWL Tag Titles: Los Mamitos (Mr. E & Sexy B) (c) vs. Crazy Boy & Joe Lider vs. Apolo & Hercules Gomez
5. The Psycho Circus (Monster Clown/Murder Clown/Psycho Clown) vs. Los Boricuas (Huracan Castillo Jr./Miguel Perez Jr./Savio Vega)
6. 3 Way Dance por el PWR Heavyweight Title: Blue Demon Jr. (c) vs. La Parka Jr. vs. Carlito Colon
7. WWL Heavyweight Title: Monster Pain (c) vs. John Morrison
8. Mil Mascaras/Hijo del Dos Caras/Sicodelico Jr. vs. La Familia Dinamita (Cien Caras Jr./Mascara Ano Dos Mil/Universo Dos Mil)

UNITED STATES

PROMOCIONES ROBLES

9/8 – Club Fuego in McAllen, Texas
1. Draguido Reptil/Mini Ironman/Mini Spiderman vs. Nite Mare/Rey Comando/Rey Zeus
2. Lady Viper/Sexy Flor/X vs. Hija del Zarzy/Lluvia de Oro/Sweety Sweety
3. Mascara contra Mascara: El Payasin vs. Escalibur
4. Aguila Azteca vs. Wendy
5. Antifaz del Norte & Estrellato vs. Aquiles el Guerrero & L.A. Par-K

PROMOCIONES SALINAS

9/1 – Kanjo’s Western Club in McAllen, Texas
1. Eagle Fire & Karate Lee vs. Hijo del Al Cruz & Panterita
2. El Lobo/Medico Jr./Zarco vs. Al Cruz/Panterita/Rocker Boy II
3. Street Fight: Aguila Azteca & Wendy
4. Mascarita Sagrada & Voladorcito vs. Bracito de Platino & La Parkita
5. Asterisco Jr./Laredo Kid/Sicodelico Jr. vs. Maldicion/Spawn/Luchador Sorpresa

UNION INDEPENDENT PRO WRESTLING

9/8 – Pico Rivera Sports Arena in Los Angeles, California
1. Los Bandidos/Trigger Gonzalez vs. Pantera Azteca/Los Suburban Commandoes
2. Golden Scorpion/Jaguar de Oro/L.A. Dragon/Pakal/Rubi Gardenia vs. Damian 666/Bestia 666/Kanalla/X-Torm/Zarco
3. Amazona & Yumi vs. Hudson Envy & Lady Lee
4. Los Luchas (Phoenix Star & Zokre)/Stuka Jr. vs. Hector Canales/Durango Kid/Bobby Rios
5. Diamante Azul/Lestat/Mariachi Loco vs. El Infernal/Morphosis/OG Playboy
6. El Bionico/Extreme Tiger/Valiente vs. Latigo Blanco/Lil’ Cholo/Virus
7. L.A. Panda/La Mascara/Rush vs. Dragon Rojo/Psicosis/Super Natural
8. Hijo del Rey Misterio/Misterioso/La Sombra vs. Euforia/Shamu Jr./Volador Jr.



Post Category: News

Tags: , , , ,

Leave a Reply

Sponsors

divas2014

Polls

Hot 100 tournament - hottest all-time diva: Round 1

Vote View Results

Loading ... Loading ...

Hot 100 tournament - hottest all-time diva: Round 1

Vote View Results

Loading ... Loading ...

Should The Junkyard Dog be inducted into the GERWECK.NET hall of fame?

Loading ... Loading ...