Pro Wrestling Since 1997

Menu

The Lucha Report for 7/18‏



NOTICIAS

Hijo del Santo held a press conference yesterday to announce the full card for the Todos x Todos show on 7/27 at Gimnasio Juan de la Barrera and they changed the original lineup to feature more names in the main event most likely because AAA announced they would run that building a week later. The press conference took a backseat to a bigger announcement which was a probable (key word) 3 way mask match between him, Dr. Wagner Jr., & L.A. Par-K on 9/1 at the big outdoor show in Zocalo. Santo made sure to say that nothing was definite even the date and location so there are already excuses being built if it gets cancelled. Santo went on to talk about his injury and said that if he doesn’t feel like he can come back to top condition then he would retire completely. Santo said that if the mask match does come to pass he wants Par-K’s in particular because they have had a personal rivalry for the last 25 years after a fight in a locker room even though Santo said that he let it go but obviously Par-K didn’t since he tried to break his neck. All I can say is we will see.

Rush stated today that after taking Damian el Terrible’s hair he thought he would never be interested in anyone else’s hair but Negro Casas & Shocker came along in his life and now he wants to take their hair as trophies as part of his plan of overthrowing hierarchies in lucha libre. Rush said that Negro & Shocker are jealous of his youth and good looks and want to relive their pasts through him and he isn’t going to let that happen. Rush said that being in the Infierno en el Ring tomorrow night at Arena Mexico doesn’t scare him because he was in the match two years ago where he escaped with his hair and now he is even more experienced and wised. Rush was asked about his issues with the fans and he said that he doesn’t care who cheers him or boos him because he is who he is and he is targeting everyone including tecnicos and rudos because he feels they are all targeting him so why not. Rush said that even if he doesn’t take someone’s hair tomorrow night that he will win Negro & Shocker’s hair soon.

RESULTADOS

Independent 7/16 – Arena Aficion de Pachuca
1. ?
2. Relevos Increibles: Blazer/Violencia Jr./Ludark Shaitan defeated Black Fury/Charly Madrid/Anime
3. Black Mamba & Pasion Kristal beat AK-47 & 911
4. Pentagon Jr. & Ultimo Gladiador defeated Argenis & Drago
5. Cibernetico & Electroshock beat Perro Aguayo Jr. & Silver Kain when Electro fouled and pinned SK. There were a multitude of foules before the finish.

Promociones Cantu 7/15 – Arena Cuatro Caminos de Nuevo Laredo
1. ?
2. Jennifer Blake & Lady Puma defeated La Hiedra & Hija del Karonte
3. Perseus/La Braza/Pasion Kristal/Polvo de Estrellas) beat The Inferno Rockers (Devil Rocker/Machine Rocker/Soul Rocker)/Mosco de la Merced
4. Los Poderosos (Hombre sin Miedo/Kendor Jr./Sobredosis) defeated Pirata Morgan/Hijo del Pirata Morgan/Pirata Morgan Jr.
5. Fenix/Laredo Kid/La Parka Jr. beat Los Perros del Mal (Daga/Halloween/Psicosis Original)

CARTELERAS

ASISTENCIA ASESORIA Y ADMINISTRACION

7/19 – Arena Xalapa (Sin Limite taping)
1. Alebrije II/Atomic Boy/Nino Hamburguesa vs. Argos/Gran Apache/Ultimo Gladiador
2. AAA Mixed Tag Titles: Halloween & Mari Apache (c) vs. Drago & Fabi Apache
3. The Black Family (Cuervo/Espiritu/Ozz) vs. Los Perros del Mal (Daga/Eita/Psicosis Original)
4. Angelico/Jack Evans/Fenix vs. Parka Negra/Pentagon Jr./Steve Pain
5. Cibernetico/El Mesias/La Parka Jr. vs. Perro Aguayo Jr./Chessman/Hijo del Texano

8/2 – Gimnasio Juan de la Barrera del Distrito Federal (Sin Limite taping)
1. Fabi Apache/Octagoncito/Pimpinela Escarlata vs. Taya Valkyrie/Mini Abismo Negro/Black Mamba
2. Flamita/Lucky Boy/Nino de Ebano vs. Carta Brava Jr./Eterno/Steve Pain
3. Los Mirreyes (Elegido/Alan Stone/Toscano) vs. The Black Family (Cuervo/Escoria/Ozz)
4. AAA Tag Titles: Crazy Boy & Joe Lider (c) vs. Daga & Psicosis Original
5. Electroshock/Jack Evans/Fenix vs. Chessman/Hijo del Texano/Parka Negra
6. Revancha Match: Cibernetico vs. Perro Aguayo Jr.

CHILANGA MASK

8/25 – Arena Coliseo de Coacalco
1. ?
2. Aero Boy vs. Kaientai
3. Solar I vs. Judas el Traidor
4. Guerrero Maya Jr. vs. Black Terry
5. Negro Navarro vs. Shu el Guerrero

EMPRESA MEXICANA DE LUCHA LIBRE

7/19 – Arena Mexico
1. Diamante/Sagrado/Triton vs. Arkangel de la Muerte/Escandalo/Puma King
2. Dalis la Caribena/Goya Kong/Marcela vs. Princesa Blanca/Princesa Sugei/Tiffany
3. La Mascara/Stuka Jr./Titan vs. Ephesto/Mephisto/Niebla Roja
4. Atlantis/Diamante Azul/Thunder vs. Felino/Mr. Niebla/Pierroth
5. Los Estetas del Aire (Mascara Dorada/Mistico II/Valiente) vs. Euforia/Ultimo Guerrero/Volador Jr.
6. Infierno en el Ring where the loser gets shaved – Participants: Blue Panther/Brazo de Plata/Maximo/Rush/Shocker/Mr. Aguila/Averno/Negro Casas/Rey Bucanero/Rey Escorpion

7/21 – Arena Coliseo
1. Bengala & Freesbee vs. Espanto Jr. & Herodes Jr.
2. Pegasso/Sensei/Triton vs. Los Hombres del Camoflaje (Artillero y Super Comando)/Nitro
3. Bushiroad/Diamante/Sagrado vs. Misterioso II/Sangre Azteca/Virus
4. Lightning Match: Guerrero Maya Jr. vs. Bobby Zavala
5. Blue Panther/Titan/Valiente vs. Dragon Rojo/Felino/Mr. Niebla
6. Atlantis/Diamante Azul/Mistico II vs. Averno/Gran Guerrero/Ultimo Guerrero

7/21 – Arena Coliseo de Guadalajara
1. El Divino & Hijo del Javier Cruz vs. Samael & El Yaki
2. Leon Blanco/Smaker/Virgo vs. Espectrum/Exterminador/Magnum
3. Occidental Middleweight Title: Black Metal (c) vs. El Barbaro Cavernario
4. Caballeras contra Caballeras: Tony Escobedo & El Hippie vs. Acertijo & Jocker
5. Brazo de Plata & Stuka Jr. vs. Kraneo & Psicosis

7/22 – Arena Puebla
1. Asturiano & Black Tiger vs. Cholo & Guerrero Negro Jr.
2. Dalis la Caribena/Dark Angel/Estrellita vs. Princesa Blanca/La Vaquerita/Zeuxis
3. Diamante/Fuego/Sagrado vs. Arkangel de la Muerte/Escandalo/Raziel
4. Delta/Guerrero Maya Jr./Stigma vs. Espiritu Maligno/Puma King/Tiger
5. La Mascara/Rush/Thunder vs. Negro Casas/Mr. Niebla/Volador Jr.
6. NWA Lt. Heavyweight Title: Diamante Azul (c) vs. Ultimo Guerrero

7/23 – Arena Coliseo de Guadalajara
1. Metatron & Sky Kid vs. Demonio Maya & Sadico
2. Esfinge/El Gallo/Soberano vs. Hijo del Signo/Malefico/Rafaga
3. Lluvia/Luna Magica/Marcela vs. Amapola/La Comandante/Princesa Sugei
4. Diamante Azul/Sagrado/Stuka Jr. vs. Ephesto/Misterioso II/Vangelis
5. Maximo/Rush/La Sombra vs. Mr. Aguila/Euforia/Ultimo Guerrero

FEDERACION UNIVERSAL DE LUCHA LIBRE

7/19 – Lienzo Charro Constituyentes del Distrito Federal
1. Marabunta Jr. vs. Rider
2. Charly Madrid & Freelance vs. Las Traumas I y II
3. Brazo de Plata/Mistico II/Seminarista vs. Meiden/Los Sicarios del Infierno (Averno y Mephisto)
4. NRM Masters Title: Hijo del Mascara Sagrada (c) vs. Pirata Morgan

7/28 – Plaza de Toros de Oaxaca
1. Charly Madrid & Marabunta Jr. vs. Meiden & Rider
2. Rey Celestial & Mini Electroshock vs. Mini Chessman & Mini Cibernetico
3. Jennifer Blake & Cinthia Moreno vs. La Hechicera & Taya Valkyrie
4. Huracan Ramirez/Super Fly/Pimpinela Escarlata vs. Loco Max/Psicosis Original/Scorpio Jr.
5. El Mesias/La Parka Jr./Tinieblas Jr. vs. Dr. Wagner III/Hijo del Texano/Silver Kain

8/9 – Campo de Futbol de Acatlipa
1. ?
2. ??
3. ???
4. ????
5. Hijo del Huracan Ramirez & Hijo del Mascara Sagrada vs. Hijo del Fishman & Hijo del Pirata Morgan
6. Blue Demon Jr. & Tinieblas Jr. vs. Perro Aguayo Jr. & Cien Caras Jr.

FUERZA IMPERIAL

7/20 – Sala de Armas del Magdalena Mixhuca del Distrito Federal
1. Magistro/Marabunta Jr./Mascara Virtual vs. Espantapajaros I/Kaving/Marabunta
2. Dalis la Caribena & Estrellita vs. Goya Kong & Princesa Blanca
3. 4 Way Dance: Solar I & Super Astro vs. Hijo del Pirata Morgan & Pirata Morgan Jr. vs. Puma King & Tiger vs. Los Rayos Tapatios I y II
4. Pirata Morgan/Los Villanos III y IV/Kortiz vs. Felino/Fuerza Guerrera/Mr. Niebla/Rey Bucanero
5. Hijo del Fantasma/Mil Mascaras/Rayo de Jalisco Jr. vs. Mascara Ano Dos Mil/Hijo del Mascara Ano Dos Mil/Universo Dos Mil

FURIA BLANCA PROMOCIONES

7/21 – Cancha German Evers de Mazatlan
1. ?
2. ??
3. Draegon Drago/Fly Metal/Principe Kismo vs. Black Ninja/Rey Fumanchi/Terremoto King Jr.
4. Kempo Dragon/Mario Mora/Relampago vs. Arkangel de la Muerte/Escandalo/Hooligan
5. Rush & Shocker vs. Mephisto & Negro Casas

GOLDEN LEGEND PROMOCIONES

7/28 – Gimnasio Municipal Josue Neri Santos de Ciudad Juarez
1. Bello Armando & Guerrero Escarlata vs. Angelix & Stigma de Oro
2. Las Bestias (I/II/III) vs. Fuego/Peluchin Maldad/Romano
3. Baby Solis/Magno/Maquina 45 Jr. vs. Fussion/Muneco Infernal/Rey Escorpion
4. Cinta de Oro/Rocky Star/Takeda vs. Angel Blanco Jr./Black Fish/Villano III
5. WWA Jr. Heavyweight Title: Hijo del Solitario (c) vs. Rayo de Jalisco Jr.
6. Dr. Wagner Jr. vs. L.A. Par-K

INDEPENDENT

7/20 – Arena Coliseo de Chihuahua
1. 3 Way Dance: Piel Morena vs. Vaquera vs. Princesa Guerrera
2. Silver Wolf/Vetrix/Xtasis vs. Los Warriors (I/II/III)
3. Guerrero del Cobach/Maniaco/Templario vs. Boricua/Peligro/Saturno
4. Baby Polo/Hijo del Apache/Tigre del Ring vs. Lince/Puma Balderrama/Tormento Chino II
5. Maximo/La Chabela/Dona Tencha/La Perrushka vs. Darkness/Rey Bucanero/Snake/Verdugo

7/20 – Auditorio Municipal de San Gaspar
1. ?
2. ??
3. ??
4. Argenis & Fenix vs. Pentagon Jr. & Ultimo Gladiador
5. The Psycho Circus (Monster Clown/Murder Clown/Psycho Clown) vs. The Inferno Rockers (Devil Rocker/Machine Rocker/Soul Rocker)

7/21 – Arena Coliseo de Coacalco
1. Lobo Escarlata Jr. vs. Crisis
2. Kruenen & Latigo vs. Drack & Lobo Escarlata
3. Locki/Rey Justicia/Teseo/Ukkonen vs. Ciclon Infernal/Dragon Negro/Forastero/Inmortal
4. Iron Love/Judas el Traidor/Justiciero vs. Rey Bucanero Jr./Rocky Santana/Yakuza
5. Magnifico vs. Nitro

7/21 – Auditorio Municipal de Tepalcapa
1. Black Metal/Impacto/Panterita/The Power vs. Babel/Cirujano/Lover Dragon/Shivata
2. Ares & Fly Metalik vs. Centinela & Ultimo Rosario
3. Cerebro Negro/Dr. Cerebro/Fresero Jr. vs. Holocausto/Samael/Tormento
4. AAA Luchadores Sorpresas vs. Infierno Kid & Ultimo Vampiro
5. Black Abyss/Demoledor/Pagano/Toxico vs. Epitafio/Leviathan/Ojo Diabolico Jr./Sepulturero

7/21 – Centro Civico de Macuspana
1. ?
2. Ave de Fuego/Centenario/Golden Boy vs. Ciclope/Full Back Jr./Guerrero Mixteco Jr.
3. Wolverine vs. Sayco
4. Demoledor/Mega Steel/Pequeno Maya/Pasion Kristal vs. Enigma/Forajido/Tribal/Diva Salvaje
5. Krosty/Lucero Jr./Lolita vs. Lince/Lucero Mortal/Sexy Lady
6. Birdman Jr./Drago/Elegido vs. Espiritu/Full Back/Guerrero Mixteco

7/23 – Arena Aficion de Pachuca
1. Kronico vs. Dr. Boris
2. Pathfinder & Tritoncito vs. Furia Salvaje I & Silencioso
3. Estrella Magica & Reyna del Sur vs. Dark Cory & Sakmi
4. Black Maravilla & Apolo Estrada Jr. vs. Arenita la Nueva Era & Payaso Clon
5. Cien Caras Jr. & Hijo del Mascara Ano Dos Mil vs. Danny Casas & Niko

7/24 – Arena Neza
1. ?
2. ??
3. ???
4. The Psycho Circus (Monster Clown/Murder Clown/Psycho Clown) vs. Los Perros del Mal (Daga/Halloween/Psicosis Original)
5. Dr. Wagner Jr./Electroshock/La Parka Jr. vs. Perro Aguayo Jr./Canek/Mascara Ano Dos Mil Jr.

7/26 – Auditorio Santiago Teyahualco
1. Aeronix & Locki vs. Rey Justicia & SWAT
2. Morvius/Teseo/Ukkonen vs. Chicago Rush/Ciclon Infernal/Inmortal
3. Aramis & Freelance vs. Dragon Negro & Pierrothito
4. Iron Love/Judas el Traidor/Magnifico vs. Mr. Niebla/Nitro/Sangre Azteca

7/27 – Salon Zitacuaro
1. ?
2. ??
3. Mini Zeus & La Parkita vs. Mini Histeria & Mini Psicosis
4. Fabi Apache & La Jarochita vs. La Hechicera & Sexy Lady
5. Fenix & La Parka Jr. vs. Chessman & Pentagon Jr.

7/28 – Domo Parque Solidaridad de Tonala
1. Royal Rumble – Participants: Aero Xtreme/Black Tod/Kal-El/Luxor/Principe Egipcio/Principe Escorpion/Rey Dinamico/Alex Romano/Rudy Santana/Tiger King
2. Fabi Apache & La Jarochita vs. La Magnifica & Sexy Lady
3. Dinastia & La Parkita vs. Mini Murder Clown & Mini Psycho Clown
4. Aero Star/Argenis/Atomic Boy vs. The Black Family (Cuervo/Espiritu/Ozz)
5. Crazy Boy/Jack Evans/Joe Lider vs. Chessman/Daga/Ultimo Gladiador

7/31 – Arena Queretaro
1. Alastor & Lafayette vs. Viajero del Futuro & Vidente
2. Electro Boy & Galaxy vs. Kastigador & Vengador
3. Starman & Ursus vs. Cholo & Espiritu Negro
4. Mascara Dorada & Valiente vs. Dragon Rojo & Rey Escorpion
5. Mistico II & La Sombra vs. Averno & Volador Jr.

8/2 – Plaza de los Fundadores de San Luis Potosi
1. ?
2. Meteoro & Silver Slam vs. Divino & Maniaco
3. Oro Azul & Oscuridad vs. Black Maravilla & Mensajero
4. Aero Fly/Lolita/Mascarita Divina/Sexy Salazar vs. Diablo Negro/Sexy Lady/Mini Psicosis/Bello Willy
5. Drago & La Parka Jr. vs. Pentagon Jr. & Silver Kain

8/3 – Arena Metropolitana Jorge Cuesy de Tuxtla Gutierrez
1. ?
2. ??
3. ???
4. Granda Man/Mascara Sagrada Jr./Murcy Jr. vs. Dr. Salvaje/Hijo del Fishman/New Fire Jr.
5. La Mascara/Mistico II/La Sombra vs. Mr. Aguila/Averno/Volador Jr.

INTERNATIONAL WRESTLING LEAGUE

7/30 – Arena Aficion de Pachuca
1. Medics III/Peligro/Terror/Lolita vs. Pentagon Jr./Perico/Sexy Lady/Pasion Kristal
2. Arkanos/Kid Jaguar/Shadow vs. Centinela/Medics I/Quimico Jr.
3. Argenis/Drago/Fenix vs. Freelance/Pantera/Micke Segura
4. Infierno Kid/Ojo Diabolico Jr./Ultimo Vampiro vs. Aero Boy/Ciclope/Drastick Boy
5. La Secta Negra (Carta Brava Jr./Cerebro Negro/Fantasma de la Opera) vs. Loco Max/Tony Rivera/Zumbido vs. Black Terry/Dinamic Black/Dr. Cerebro
6. IWL Trios Titles: The Psycho Circus (Monster Clown/Murder Clown/Psycho Clown) (c) vs. Los Porros (Angel o Demonio/Leon Rojo/Ovett)

INTERNACIONAL WRESTLING REVOLUCION GRUPO

7/21 – Arena Naucalpan
1. Seiya/Sky Angel/Cristal vs. Arana de Plata/Fulgore I/Kimera
2. Astro Rey Jr./Golden Magic/Miss Gaviota vs. Imposible/Saruman/Dagora
3. Chico Che/Emo Xtreme/Hijo del Pirata Morgan vs. La Familia de Tijuana (Eterno/Super Nova/X-Fly)
4. Black Terry/Extreme Tiger/Veneno vs. Fuerza Guerrera/Mascara Ano Dos Mil Jr./Scorpio Jr.
5. Por el Rey del Ring: Dinamic Black (c) vs. Decnis

7/28 – Arena Naucalpan
1. Sky Angel vs. Fulgore II
2. Centvrion/Freelance/Golden Magic vs. Alan Extreme/Dragon Celestial/Imposible
3. WWS Welterweight Title: Dinamic Black (c) vs. 911
4. Extreme Tiger/Las Traumas I y II vs. Cerebro Negro/Heddi Karaoui/Saruman
5. Lumberjacks w/Straps Match: Black Terry/Veneno/Pasion Kristal vs. AK-47/Fuerza Guerrera/Bugambilla del Norte
6. The Inferno Rockers (Devil Rocker/Machine Rocker/Soul Rocker) vs. Eterno/Mascara Ano Dos Mil Jr./Super Nova

INVASION RCH

8/1 – Arena Naucalpan
1. Freelance & Seiya vs. Alan Extreme & Fulgore I
2. Fenix/Fabi Apache/Miss Gaviota vs. Pentagon Jr./Taya Valkyrie/Bugambilla del Norte
3. Bull Terrier Match: Lolita vs. Sexy Lady
4. Torneo Cibernetico por la Copa High Power – Participants: Centrvion/Danny Casas/Decnis/Dinamic Black/Dr. Wagner III/Apolo Estrada Jr./Extreme Tiger/Golden Magic/Hijo del Mascara Ano Dos Mil/Picudo Jr./Saruman/Veneno
5. Steel Cage Match where the loser must shave or unmask: Chessman & Daga vs. Cien Caras Jr. & Hijo del Pirata Morgan vs. Eterno & Super Nova vs. Hijo del Texano & Villano IV vs. Las Traumas I y II

LEGEND PRODUCCIONES

7/20 – Arena Lopez Mateos
1. Barbie/Princesa Ahyleen/Sexy Flor vs. Basted/Chica Tormenta/Sexy Violeta
2. 3 Way Dance por el Campeonato GALLI: Epidemia (c) vs. Aramis vs. Dinamic Black
3. Los Bastardos (Epitafio/Leviathan/Samael) vs. Los Oficiales (AK-47/Fierro/911)
4. Relevos Increibles Suicidas: Danny Boy & Rocky Santana vs. Gran Apache II & Romano Garcia
5. Dr. Wagner Jr. & Rayo de Jalisco Jr. vs. Canek & L.A. Par-K

LUCHA LIBRE PIEDRAS NEGRAS

7/30 – Plaza de Toros Monumental de Arizpe
1. ?
2. ??
3. Chico de Barrio & Sexy Flor vs. Azteca Jr. & La Hiedra
4. El Brazo/Decnis/Laredo Kid vs. Los Poderosos (Hombre sin Miedo/Kendor Jr./Sobredosis)
5. La Parka Jr. & Pimpinela Escarlata vs. Mascara Ano Dos Mil Jr. & Psicosis Original

MANTYZ PRODUCCIONES

7/27 – Arena Cuautepec
1. Coquito Azul & Mini Cobra vs. Kenuim & Mini May Flowers
2. Adamantium/Centella Oriental/Hacha Infernal vs. Cosmos Negro/Demencia/King Flash
3. AK-47 & Fierro vs. Rayan & Spartan
4. La Mascara & Maximo vs. Negro Casas & Mr. Niebla
5. Mascara contra Mascara: Mantyz vs. Electroman

MARGAR PRODUCCIONES

7/21 – Arena Coliseo de Reynosa
1. Kriminal vs. Cavernicola
2. Black Cougar & Guasson vs. Abaddon & Celtico
3. Eskeletor & Rey Astral vs. Halcon de Oro & Hijo del Shadow
4. El Angel/Delta/Estrellato vs. Gigga/Super Boy/Super Chucky
5. Aero Boy/Dance Boy/Joe Lider vs. Gammer/Golden Star/Kore

NUEVA GENERACTION XTREMA

7/20 – Gimnasio Factores Mutuos de Monterrey
1. ?
2. ??
3. ???
4. ????
5. La Dinastia de la Muerte (Negro Navarro/Las Traumas I y II) vs. Dralion/Optymuyz/Cachorro Zapata
6. Aero Boy/Dance Boy/Kaientai vs. Joe Lider/Pagano/Sick Boy

PROMOCIONES ACOSTA

7/20 – Arena Coliseo de Cordobes
1. Babe Star & Volador Sagrado vs. Sombra Negra & Super Orion
2. Anime & Lolita vs. Sexy Lady & Ludark Shaitan
3. Tony Acosta & Rocker Tri vs. Pantera & Super Orion Jr.
4. Duende Acosta/Ringo Acosta/Mascarita Divina vs. Demonio Rojo/Lasserman/Mini Psicosis
5. Drago & La Parka Jr. vs. Argos & Silver Kain

PROMOCIONES CANTU

7/22 – Arena Cuatro Caminos de Nuevo Laredo
1. ?
2. Aero Boy & Flamita vs. Ciclope & Drastick Boy
3. Extreme Match: Ciber Payaso/Dance Boy/Mortifero vs. Los Porros (Angel o Demonio/Big Memo/Ovett)
4. Mexican Powers (Crazy Boy/Joe Lider/Nino Hamburguesa) vs. Los Poderosos (Hombre sin Miedo/Kendor Jr./Sobredosis)
5. Dr. Wagner III/Hijo del Medico Asesino/Laredo Kid vs. The Psycho Circus (Monster Clown/Murder Clown/Psycho Clown)

PROMOCIONES JUBA

7/27 – Arena Juba de Reynosa
1. ?
2. ??
3. ???
4. Hator/Luminoso/Maldicion vs. Arkangel Jr./Decnis/Turok Jr.
5. Perro Aguayo Jr./Asterisco/Pimpinela Escarlata vs. Electroshock/Imagen de Oro/Parka Negra

PROMOCIONES KDENA

7/21 – Arena Solidaridad
1. ?
2. ??
3. ???
4. ????
5. La Dinastia de la Muerte (Negro Navarro/Las Traumas I y II) vs. Dr. Cerebro/Skayde/Silver Star

PROMOCIONES ZUMAYA

8/10 – Plaza de Toros de Tlalminulpa
1. Eslabon Perdido vs. Dragon Darth
2. Dragosth/Eterno/Impulso vs. Eita/Jorge Kebrada/Micke Segura
3. Por el GLC Campeonato: Golden (c) vs. Flamita
4. Mascarita Divina & La Parkita vs. Mini Charly Manson & Mini Psicosis
5. Fabi Apache & Lolita vs. Jennifer Blake & Mari Apache
6. Argenis & Fenix vs. Silver Kain & Ultimo Gladiador
7. Electroshock & La Parka Jr. vs. Perro Aguayo Jr. & Halloween

TODOS X TODOS

7/27 – Gimnasio Juan de la Barrera del Distrito Federal (El Santo 71st Anniversary Show w/Hijo del Santo in attendance)
1. Centvrion vs. Imposible
2. Dr, Wagner III vs. Hijo del Medico Asesino
3. 3 Way Dance: Lady Apache vs. Esther Moreno vs. Rossy Moreno
4. Angel Blanco Jr./Blue Demon Jr./Hijo del Solitario/Rayman vs. Brian Cage/Oliver John/Heddi Karaoui/Zumbi
5. Canek/L.A. Par-K/Rayo de Jalisco Jr. vs. La Familia Dinamita (Cien Caras Jr./Mascara Ano Dos Mil/Universo Dos Mil

TIJUANA/BAJA CALIFORNIA

BAJA STARS WRESTLING

7/26 – Auditorio Municipal de Tijuana
1. ?
2. ??
3. ???
4. Arandu/Pancho Cachondo/Rubi Gardenia vs. Angel Negro/Enfermero Jr./Shamu
5. Rayo de Jalisco Jr. vs. Cien Caras Jr.
6. Atlantis vs. Ultimo Guerrero

MV PROMOCIONES

8/30 – Auditorio Municipal de Tijuana
1. ?
2. ??
3. Mascara contra Caballera: Hijo del Fishman vs. Extassis
4. Extreme Tiger & Thunder Machine vs. Animaniac & Mr. Tempest
5. Arandu & TJ Boy vs. Hijo del Lizmark & Lizmark Jr.
6. Dr. Wagner Jr. vs. L.A. Par-K

UNITED STATES

FUERZA MEXICANA DE LUCHA LIBRE

7/21 – Florentine Gardens in El Monte, California
1. ?
2. ??
3. ???
4. ????
5. Rayo de Jalisco Jr. & Tinieblas Jr. vs. Angel Blanco Jr. & L.A. Par-K


Post Category: News

Tags: , ,

Leave a Reply

Sponsors

Polls

Should Alberto Del Rio sign with TNA?

Loading ... Loading ...

2014 GERWECK.NET Year End Awards: Worst PPV of the year?

Vote View Results

Loading ... Loading ...

Should "Mean" Gene Okerlund be inducted into the GERWECK.NET Hall of Fame?

Loading ... Loading ...