Pro Wrestling Since 1997

Menu

The Lucha Report for Independence Day‏



NOTICIAS

EMLL held a press conference today and here are the major tidbits that came out of it:

Marco Corleone announced that his knee has healed better than originally thought and that he would be making his return to the ring next month.

There will be a special 35th Anniversary match for Blue Panther on 8/16 at Arena Mexico featuring Atlantis/Blue Panther/Negro Casas against the indy maestro dream team of Black Terry/Negro Navarro/Solar I. This should easily be a MOTYC.

The annual Infierno en el Ring will take place on 7/19 at Arena Mexico with Blue Panther/Brazo de Plata/Maximo/Rush/Shocker/Mr. Aguila/Averno/Rey Bucanero/Rey Escorpion all putting their hair on the line. Averno & Blue Panther then made their own side bet where if they both escape this match with their hair then they would meet each other in a hair match soon thereafter in a Submission Match where there would be a no rope break rule.

Hijo del Santo sent out a press release today to update his condition to the media and his fans and it reads as follows:

“Dear friends, I have no words to thank the thousands of samples of affection that I have received through social networks, my office and the media.

As you know, I received a Martinete (tombstome piledriver) from L.A. Par-K which is prohibited from Lucha Libre during our 3 Way match at Arena Solidaridad in Monterrey and it left me in a state of almost unconsciousness to the point where I was immediately transferred to a hospital in Monterrey where the first report was a neck injury since it was hard for me to move it and the pain was becoming more intense in the area of the back, neck and spine. Until that time the doctor was unaware of the magnitude of the injury and 3 hours later I was transferred to Hospital Alvaro Obregon in Mexico City for a more thorough review.

After a few hours in observation and some research, the doctor revealed that my injury wasn’t in my vertebrae but more in the abdominal region where the pain was becoming more intense and research showed that a section of my small intestine was damaged and needed emergency surgery which conditioned to turn a defect in pants in the bilateral inguinal region, which in another way means that my groin was opened in two areas on each side.

At 7:00 AM on Tuesday, I had successful surgery thanks to Gastroenterologist Dr. Pablo Andrade Martinez-Garza who placed polypropylene meshes to restore the areas and he indicated that I refrain from any physical activity for the next 6 weeks especially any type of wrestling or training as it would be risking my health. I must confess that these last 4 days have been as tough as it’s been in my life but thanks to my doctors and my fans, friends, family, colleagues, promoters, journalists, and the media in general that have been waiting for the evolution of my condition, I have made it through.

Believe me I’m aware of all of the calls and messages and unfortunately for health reasons I haven’t been able to contact everyone but I am using this press release
to thank everyone for all of their demonstrations of affection as they are invaluable. I also must not fail to mention the absolute solidarity of my colleagues who whatever promotion they work for have showed a deep and sincere concern for my health.

I am fine but for the first time in my 30 years of experience due to doctors orders I am obliged to suspend my career inside the ring but I will be involved in activities that do not require physical effort such as press conferences, autograph signings, and other personal appearances that have been already scheduled. I thank you for your understanding of the promoters and the public with whom I was booked for wrestling in not only Mexico but in the United States which for obvious reasons I won’t be able to fulfill.

This situation that I am experiencing is not exclusive to me but anyone who competes in my profession and despite the fact that I don’t agree with using such a movve as the Martinete, I’m aware that it is part of what happens sometimes in this beautiful sport.

Also in this moment of my career I recognize that I’m in a privileged place because I have 30 years experience which gives me the maturity to get through this and I know there is still a long way to go in the ring and there are may challenges to overcome which with my dear public I will reach my goals.

With respect to Dr. Wagner Jr. & L.A. Par-K, I know that very soon I will settle my grudges with them in the ring.

Atentamente, su amigo
El Hijo del Santo
El Enmascarado de Plata.”

RESULTADOS

Fusion Sports 6/30 – Auditorio Siglo XXI de Merida
1. Angel Vengador & Torino beat Mensajero del Diablo & Rebelde Punk
2. Angel del Misterio/Nino Hamburguesa/Psycho Kid defeated La Demencia Dorada (Dragosth/Golden/Juana la Loca)
3. La Magnifica & La Sadica beat Demasiado & Fabi Apache
4. Argenis/Fenix/Yuta defeated Argos/Crazy Boy/Pentagon Jr.
5. El Consejo (Hijo del Texano/Mascara Ano Dos Mil Jr./Silver Kain) beat Los Lobos Americanos (Eddie Edwards y Davey Richards)/Tomahawk – Copetes Salazar fouled the other referee who was helping the foreigners before helping Consejo win.

Promociones Cantu 7/1 – Arena Cuatro Caminos de Nuevo Laredo
1. ?
2. ??
3. El Brazo & Pimpinela Escarlata beat Cerebro Negro & Dr. Cerebro
4. Los Poderosos (Hombre sin Miedo/Kendor Jr./Sobredosis) defeated Sangre Chicana Jr./Las Traumas I y II
5. Dr. Wagner Jr. & Laredo Kid beat Antifaz del Norte & L.A. Par-K

Promociones Kdena 6/30 – Arena Solidaridad (A little over 60% full)
1. Caballo Dorado/La Coronela/Solovino beat Black Hannibal/Destructor/Mini Hator
2. Atomo/Crazy Demon/Demonio del Caribe defeated Dark War/Norteno/Norteno Jr.
3. 3 Way Dance: Ciber Payaso & Mortifero beat Angel o Demonio & Ovett and Galactar & Chamaco Gurrola
4. Diluvio Negro II/Silver Star/Orquidea Negra defeated Coco Viper/Mongol Chino/Vaquero Romo Jr. when Diluvio fouled and Mongol.
5. Las Traumas I y II beat Cerebro Negro & Dr. Cerebro with fans throwing money in the ring afterwards in appreciation.
6. 3 Way Dance: L.A. Par-K defeated Dr. Wagner Jr. & Hijo del Santo – Par-K warned Santo before the match about getting involved in his war with Doc and he meant it as he gave him the Martinete. Santo was stretchered out then Par-K & Doc went 10 more minutes before Par-K powerbombed Doc through a table and Doc did a stretcher job as Par-K pretended to bury him.

CARTELERAS

ASISTENCIA ASESORIA Y ADMINISTRACION

7/7 – Centro Civico de Ecatepec (Sin Limite taping)
1. Alebrije II/Atomic Boy/Nino Hamburguesa vs. Carta Brava Jr./Gran Apache/Black Mamba
2. Drago/Fenix/Flamita vs. Pentagon Jr./Steve Pain/Ultimo Gladiador
3. Los Mirreyes (Alan Stone/Elegido/Toscano) vs. Los Perros del Mal (Daga/Eita/Psicosis Original)
4. Angelico/Jack Evans/La Parka Jr. vs. Chessman/Eterno/Parka Negra
5. The Psycho Circus (Monster Clown/Murder Clown/Psycho Clown) vs. El Consejo (Hijo del Texano/Silver King/Luchador Sorpresa)

7/15 – Polideportivo la Huizachera de Tehuacan (Sin Limite taping)
1. Lucky Boy & Nino de Ebano vs. Carta Brava Jr. & Gran Apache
2. Fabi Apache/Octagoncito/Pimpinela Escarlata vs. Taya Valkyrie/Mini Abismo Negro/Black Mamba
3. Angelico & Jack Evans vs. Chessman & Eterno
4. The Psycho Circus (Monster Clown/Murder Clown/Psycho Clown) vs. El Consejo (Hijo del Texano/Mascara Ano Dos Mil Jr./Silver Kain)
5. Cibernetico & El Mesias vs. Perro Aguayo Jr. & Psicosis Original

7/19 – Arena Xalapa (Sin Limite taping)
1. Alebrije II/Atomic Boy/Nino Hamburguesa vs. Argos/Gran Apache/Ultimo Gladiador
2. AAA Mixed Tag Titles: Halloween & Mari Apache (c) vs. Drago & Fabi Apache
3. The Black Family (Cuervo/Espiritu/Ozz) vs. Los Perros del Mal (Daga/Eita/Psicosis Original)
4. Angelico/Jack Evans/Fenix vs. Parka Negra/Pentagon Jr./Steve Pain
5. Cibernetico/El Mesias/La Parka Jr. vs. Perro Aguayo Jr./Chessman/Hijo del Texano

EMPRESA MEXICANA DE LUCHA LIBRE

7/5 – Arena Mexico
1. Camaleon & Sensei vs. Cholo & Disturbio
2. Dark Angel/Luna Magica/Marcela vs. Amapola/La Seductora/La Vaquerita
3. Diamante Azul/La Mascara/Thunder vs. Dragon Rojo/Mr. Niebla/Polvora
4. En Busca de un Idolo: Fuego vs. Stuka Jr.
5. En Busca de un Idolo: Valiente vs. Vangelis
6. Torneo Cibernetico – Participants: Blue Panther/Brazo de Plata/Maximo/Rush/Shocker/Mr. Aguila/Averno/Negro Casas/Rey Bucanero/Rey Escorpion
7. Atlantis/Mistico II/Titan vs. Los Guerreros Laguneros (Gran Guerrero/Niebla Roja/Ultimo Guerrero

7/7 – Arena Coliseo
1. Horus & Robin vs. Akuma & Guerrero Negro Jr.
2. Hombre Bala Jr./Pegasso/Starman vs. Arkangel de la Muerte/Escandalo/Hooligan
3. Lightning Match: Triton vs. Raziel
4. Bushiroad/Delta/Guerrero Maya Jr. vs. Namajague/Shigeo Okumura/Bobby Zavala
5. Diamante Azul/Shocker/Thunder vs. Euforia/Mr. Niebla/Vangelis
6. Los Estetas del Aire (Mascara Dorada/Mistico II/Valiente) vs. Ephesto/Mephisto/Volador Jr.

7/7 – Arena Coliseo de Guadalajara
1. Brillante & Capitan vs. Relampago Azul & Samael
2. Halcon de Plata/Hijo del Javier Cruz/El Idolo vs. Demonio Maya/Satara/El Yaki
3. Tony Escobedo/El Hippie/Sky Kid vs. Acertijo/Jocker/Sadico
4. Occidental Middleweight Title: El Barbaro Cavernario (c) vs. Black Metal
5. La Mascara/Maximo/Rush vs. Dragon Rojo/Polvora/Rey Bucanero

7/8 – Arena Puebla
1. Asturiano & Freesbee vs. Blue Center & Espanto Jr.
2. Torneo Cibernetico: Leono/Pegasso/Robin/Stigma/Tigre Rojo Jr./Disturbio/Escandalo/Espiritu Maligno/Inquisidor/Siki Osama
3. Bushiroad/Diamante/Triton vs. Los Cancerberos del Infierno (Cancerbero/Raziel/Virus)
4. La Mascara/Stuka Jr./Titan vs. Los Revolucionarios del Terror (Dragon Rojo/Polvora/Rey Bucanero)
5. Atlantis/Diamante Azul/Shocker vs. Mr. Niebla/Pierroth/Ultimo Guerrero

7/9 – Arena Coliseo de Guadalajara
1. Metatron & Virgo vs. Mr. Trueno & Rey Trueno
2. Leo/Starman/Stigma vs. Arkangel de la Muerte/Escandalo/Rafaga
3. Goya Kong vs. Princesa Blanca
4. Brazo de Plata/Guerrero Maya Jr./Hijo del Fantasma vs. Olimpico/Psicosis/Sangre Azteca
5. Mistico II/Shocker/Valiente vs. Felino/Mephisto/Volador Jr.

7/9 – Arena Mexico
1. Molotov & Sensei vs. Apocalipsis & Inquisidor
2. Dalis la Caribena/Estrellita/Luna Magica vs. Tiffany/La Vaquerita/Zeuxis
3. Mascara Dorada/Rey Cometa/Stuka Jr. vs. Namajague/Rey Bucanero/Tiger
4. Mexican National Welterweight Title: Averno (c) vs. Titan
5. Atlantis/Maximo/Thunder vs. Mr. Niebla/Niebla Roja/Pierroth

FEDERACION UNIVERSAL DE LUCHA LIBRE

7/5 – Lienzo Charro Constituyentes del Distrito Federal
1. Charly Madrid & Sucesor vs. Luzbel Jr. & Tanque Infernal
2. Aero Star/Marabunta Jr./Nemesis vs. Maldito Jr./Pentagon Jr./Rider
3. Mascarita Sagrada & Octagoncito vs. Mini Abismo Negro & Mini Charly Manson
4. Dr. Wagner III/La Parka Jr./Tinieblas Jr. vs. Chessman/Dr. Cerebro/Scorpio Jr.

FUERZA IMPERIAL

7/20 – Sala de Armas del Magdalena Mixhuca del Distrito Federal
1. Magistro/Marabunta Jr./Mascara Virtual vs. Espantapajaros I/Kaving/Marabunta
2. Dalis la Caribena & Estrellita vs. Goya Kong & Princesa Blanca
3. 4 Way Dance: Solar I & Super Astro vs. Hijo del Pirata Morgan & Pirata Morgan Jr. vs. Puma King & Tiger vs. Los Rayos Tapatios I y II
4. Pirata Morgan/Los Villanos III y IV/Kortiz vs. Felino/Fuerza Guerrera/Mr. Niebla/Rey Bucanero
5. Hijo del Fantasma/Mil Mascaras/Rayo de Jalisco Jr. vs. Mascara Ano Dos Mil/Hijo del Mascara Ano Dos Mil/Universo Dos Mil

FURIA BLANCA PROMOCIONES

7/21 – Cancha German Evers de Mazatlan
1. ?
2. ??
3. Draegon Drago/Fly Metal/Principe Kismo vs. Black Ninja/Rey Fumanchi/Terremoto King Jr.
4. Kempo Dragon/Mario Mora/Relampago vs. Arkangel de la Muerte/Escandalo/Hooligan
5. Maximo & Rush vs. Mephisto & Negro Casas

FUSION SPORTS MEXICO

7/5 – Arena Queretaro
1. Torneo Cibernetico – Participants: Artikus/Jhonky/Kaleth/Kalibus/Miedo Extremo/Slayer Pack/Benji/Gremlin/Kastigador/Maverick/Morfeo/Sangre de Dragon/Vengador
2. Lucky Boy/Nino de Ebano/Nino Hamburguesa/Keira vs. Crazy King/Principe Escorpion/Yuta/La Magnifica
3. Chairs Match: Dement Xtreme/Paranoico/Septimo Dragon vs. Mr. Rebelde/Ursus/X
4. 7 Way Dance: Hacker vs. Hormiga vs. Jinzo vs. Principe Halcon vs. Principe Orion vs. Steve Pain vs. Tomahawk
5. Cuadrangular de Parejas: Aero Boy & Violento Jack vs. Las Drabeks I y II vs. Ciclope & Perro Mocho Jr. vs. Los Dragones de Oriente I y II
6. 4 Way Dance por el AAA FUSION Campeonato: Fenix (c) vs. Daga vs. Drastick Boy vs. Flamita
7. Relevos Increibles: Crazy Boy/Davey Richards/Mari Apache vs. Joe Lider/Eddie Edwards/Fabi Apache

7/6 – Arena Lopez Mateos
1. Scramble Match – Participants: Angel del Misterio/Artikus/Boris/Kalibus/Jorge Kebrada/Kiuuby/Miedo Extremo/Pequeno Cobra/Slayer Pack/Yuta
2. Torneo de Parejas – Participants: Crazy King & Principe Escorpion/Kaleth & Nino Hamburguesa/Lanceloth & Rocky Lobo/Locker & Rocker/Lucky Boy & Nino de Ebano
3. Triangular de Parejas: Arana de Plata Jr. & Perro Mocho Jr. vs. Carta Brava Jr. & Comando Negro vs. Carta Brava Jr. (IWL) & Cerebro Negro
4. Los Bastardos (Epitafio/Judas el Traidor/Leviathan/Samael) vs. Black Fire/Dement Xtreme/Chica Yeye/X
5. Scramble Match – Participants: Hacker/Hormiga/Jinzo/Orion/Poison/Principe Halcon/Sadico/Septimo Dragon/Tomahawk
6. Triangular de Parejas: Crazy Boy & Joe Lider vs. Ciclope & Paranoico vs. Aero Boy & Violento Jack
7. Triangular de Parejas: Drastick Boy & Flamita vs. Daga & Eterno vs. Los Lobos Americanos (Eddie Edwards y Davey Richards)

GRUPO CONSORCIO

7/6 – Palacio de los Deportes de Villahermosa (Canek Tribute Show)
1. Lucero Jr. & Ovni vs. Ave de Fuego Jr. & Danes Jr.
2. Angel del Futuro & Pequeno Maya vs. Danes II & Enigma
3. Big Mama & Lady Apache vs. Sadica & Star Fire
4. Dave the Clown/Niko/Rothen Clown vs. Asesino Negro Jr./Hijo del Canek/Hijo del Fishman
5. Axel/Canek/Rayo de Jalisco Jr. vs. Tony Rivera/Veneno/Zumbido

INDEPENDENT

7/6 – Parque Municipal Adolfo Lopez Mateos de Linares
1. Dinastia & Mascarita Divina vs. Mini Chessman & Mini Psicosis
2. Fabi Apache & La Jarochita vs. Mari Apache & Taya Valkyrie
3. Elegido & Toscano vs. Cuervo & Ozz
4. Cibernetico/El Mesias/La Parka Jr. vs. Hijo del Texano/Parka Negra/Pentagon Jr.

7/7 – Arena Coliseo de Coacalco
1. Lobo Escarlata & Lobo Escarlata Jr. vs. Minos & Necromante
2. Ciclon Infernal & Teseo vs. Chicago Rush & Zumbido Jr.
3. Golden Cat & Roy Reyes vs. Arafat & Rey Justicia
4. Aramis/Freelance/Ztizan vs. Funebre/Kripta/Lapida
5. Jeque/Justiciero/Negro Navarro vs. Cyborg/Apolo Estrada Jr./911

7/7 – Arena Coliseo de San Luis Potosi
1. Galactar Jr. & Vandor vs. Metal & Neurosis
2. Dragon Fury/Magnifico/Rey Diamante vs. Los Gemelos I y II/Judoka
3. Aster Boy/Meteoro/Turbo Kid vs. Cachorro/Ku Klux Klan/Mensajero
4. Divino/El Faraon de la Muerte/Oro Azul vs. Black Xtreme/Drack Conde/Xtreme Fly
5. CMLL Super Lightweight Title: Virus (c) vs. Bogar

7/7 – Autolavado Lluvia de Guadalupe
1. Rayo Star vs. Arceus
2. Impulso & Shadow vs. Arkanos & Kilvan
3. Losing second will unmask: Angel del Misterio & Jorge Kebrada w/Atenea vs. Psycho Kid & Yoruba w/Heroina
4. Red Monsther & El Sucesor vs. Maquina Infernal Jr. & Zertiko
5. Decnis & Extreme Tiger vs. Averno & Dragon Rojo

7/7 – Salon Hacienda Los Laureles de Cuautitlan
1. ?
2. Galaxy & Mr. Leo vs. Los Fulgores I y II
3. Seiya & Yoruba vs. Picudo Jr. & Samoth
4. Batman/Camaleon/Chico Che vs. El Guason/Sombra del Amor/Diva Salvaje
5. Centvrion/Dinamic Black/Golden Magic vs. Douki/Eita Kobayashi/Tomahawk

7/9 – Arena Aficion de Pachuca
1. Dr. Boris vs. Millenium
2. Alejandro I & Medics I vs. Las Furias Salvajes I y II
3. Chamuel vs. Gallito Feliz
4. Arenita la Nueva Era & Apolo Estrada Jr. vs. Danny Casas & Jhon Crazy
5. Niko & Zumbi vs. Cerebro Negro & Fantasma de la Opera

7/12 – Gimnasio Ninos Heroes de Tepic
1. ?
2. Aguila Dorada/Happy Boy/Loco Extremo vs. Loco Gonzalez/Magic Boy/Nino Suicida
3. La Jarochita/Dinastia/Mini Elegido vs. Estrellita Explosiva/Mini Avaricia/Mini Murder Clown
4. Caballera contra Caballera: Joe Lider vs. Mario Mora
5. Axel & Octagon vs. Daga & Pentagon Jr.

7/14 – Arena Independiente de Tultitlan
1. ?
2. Bullyng & Mini Zumbido vs. Dragon Kaiser & Komachi
3. Centinela/Cerebro Negro/Ultimo Rosario vs. Los Tigres (Bronce/Oro/Plata)
4. Los Bastardos (Epitafio/Leviathan/Samael/Tormento) vs. La Resistencia (Arkanos/Kilvan/Psycho Kid/Yoruba)
5. Los Indestructibles (Infierno Kid/Ojo Diabolico Jr./Sepulturero/Ultimo Vampiro) vs. Freelance/Pantera/Micke Segura/Terry Dos Mil

7/20 – Gimnasio Miguel Hidalgo de Poza Rica
1. El Falcon/Power Ranger/Principe Halcon vs. Byron Temerario/King Lion/Rocka Infernal
2. Starman & Super Halcon Jr. vs. Hijo del Signo & Hooligan
3. Fuego & Stigma vs. Arkangel de la Muerte & Escandalo
4. Atlantis & Mistico II vs. Euforia & Ultimo Guerrero

7/21 – Centro Civico de Macuspana
1. ?
2. Ave de Fuego/Centenario/Golden Boy vs. Ciclope/Full Back Jr./Guerrero Mixteco Jr.
3. Wolverine vs. Sayco
4. Demoledor/Mega Steel/Pequeno Maya/Pasion Kristal vs. Enigma/Forajido/Tribal/Diva Salvaje
5. Krosty/Lucero Jr./Lolita vs. Lince/Lucero Mortal/Sexy Lady
6. Birdman Jr./Drago/Elegido vs. Espiritu/Full Back/Guerrero Mixteco

7/24 – Arena Neza
1. ?
2. ??
3. ???
4. The Psycho Circus (Monster Clown/Murder Clown/Psycho Clown) vs. Los Perros del Mal (Daga/Halloween/Psicosis Original)
5. Dr. Wagner Jr./Electroshock/La Parka Jr. vs. Perro Aguayo Jr./Canek/Mascara Ano Dos Mil Jr.

7/28 – Domo Parque Solidaridad de Tonala
1. Royal Rumble – Participants: Aero Xtreme/Black Tod/Kal-El/Luxor/Principe Egipcio/Principe Escorpion/Rey Dinamico/Alex Romano/Rudy Santana/Tiger King
2. Fabi Apache & La Jarochita vs. La Magnifica & Sexy Lady
3. Dinastia & La Parkita vs. Mini Murder Clown & Mini Psycho Clown
4. Aero Star/Argenis/Atomic Boy vs. The Black Family (Cuervo/Espiritu/Ozz)
5. Crazy Boy/Jack Evans/Joe Lider vs. Chessman/Daga/Ultimo Gladiador

INDEPENDENT WRESTLING PROMOTIONS

7/11 – Auditorio Municipal de Tampico
1. Chacal Negro/Guerrero del Camino/Hahastary vs. Koryo/Luchador Sorpresa/Doncella Guerrera
2. Relevos Increibles: Arana Maligna I & Meteoro vs. Arana Maligna II & Kid Dragon
3. Lady Queen & Yuriko vs. Misterio Negro & Soldado Universal
4. Aborto & Cheneke vs. Bunker & Lancer
5. Cuervo/Gallo Dorado/Ozz vs. Loco Castillo/Reptillus/Sadico

INTERNACIONAL WRESTLING REVOLUCION GRUPO

7/7 – Arena Naucalpan
1. Freelance & Galaxy vs. Arana de Plata & Fulgore I
2. Dinamic Black/Dr. Cerebro/Fresero Jr. vs. Apolo Estrada Jr./911/Tomahawk
3. 3 Way Dance por el IWRG Intercontinental Lightweight Title: Astro Rey Jr. vs. Dragon Celestial vs. Imposible
4. Las Traumas I y II/Veneno vs. Fuerza Guerrera/Mascara Ano Dos Mil Jr./X-Fly
5. Por el Campeonato Maestros: Negro Navarro (c) vs. Solar I

LEGEND PRODUCCIONES

7/20 – Arena Lopez Mateos
1. Barbie/Princesa Ahyleen/Sexy Flor vs. Basted/Chica Tormenta/Sexy Violeta
2. 3 Way Dance por el Campeonato GALLI: Epidemia (c) vs. Aramis vs. Dinamic Black
3. Los Bastardos (Epitafio/Leviathan/Samael) vs. Los Oficiales (AK-47/Fierro/911)
4. Relevos Increibles Suicidas: Danny Boy & Rocky Santana vs. Gran Apache II & Romano Garcia
5. Dr. Wagner Jr. & Rayo de Jalisco Jr. vs. Canek & L.A. Par-K

PROMOCIONES ACOSTA

7/20 – Arena Coliseo de Cordobes
1. Babe Star & Volador Sagrado vs. Sombra Negra & Super Orion
2. Anime & Lolita vs. Sexy Lady & Ludark Shaitan
3. Tony Acosta & Rocker Tri vs. Pantera & Super Orion Jr.
4. Duende Acosta/Ringo Acosta/Mascarita Divina vs. Demonio Rojo/Lasserman/Mini Psicosis
5. Drago & La Parka Jr. vs. Argos & Silver Kain

PROMOCIONES B-CHAMPS

7/13 – Bazar Pericopa del Distrito Federal
1. ?
2. ??
3. Gatwat vs. Bellboy
4. Genesis & Templario vs. Golden Bull & Revel
5. Mascara Sagrada Jr./Oriental/Skayde vs. Black Abyss/Histeria III/Steve Pain

PROMOCIONES CANTU

7/8 – Arena Cuatro Caminos de Nuevo Laredo
1. ?
2. Anubis/Dinastia/Mascarita Divina vs. Mini Chessman/Mini Psicosis/Mini Rio Bravo
3. La Jarochita/Lolita/Mari Apache vs. La Hiedra/Sexy Lady/Taya Valkyrie
4. Los Poderosos (Hombre sin Miedo/Kendor Jr./Sobredosis) vs. Machine Rocker/Mosco de la Merced/Soul Rocker
5. Cuervo/El Mesias/Ozz vs. Pirata Morgan/Hijo del Pirata Morgan/Pirata Morgan Jr.

PROMOCIONES FELIX

7/13 – El Forum de Navojoa
1. ?
2. Pitbull vs. Star Dragon
3. Animaniac & Camaleon Negro vs. Kung Fu Panda & Venum Black Jr.
4. Lizmark Jr. & Super Muneco vs. Espectro Jr. & Fugitivo de Texas

PROMOCIONES JOSAGA

7/14 – Unidad Deportiva de Fortin
1. El Marquez & Marquez Jr. vs. Angel Negro & Vengador
2. Black Star/Spider Boy/Super Gorilla vs. Abismo Rider/Dr. Brian/Halcon Infernal
3. Loco Max/Super Tarin/Tauro de Creta/Jhonny Villalobos vs. Los Colombianos (Colombiano/Leon Dorado/Miserable/Ricky Ricon)
4. Black Soldier/Pandillero Loco/La Parkita vs. Estruendo/Infierno Negro/Mini Chessman
5. Angel del Futuro/Crazy Star/Drago vs. Destroyer/Ultimo Gladiador/Vulcano

PROMOCIONES JUBA

7/6 – Arena Juba de Reynosa
1. Diamante Blanco/El Furia/El Puma vs. King Monkey/El Pantera/Rey Scorpion
2. Jennifer Blake & Lolita vs. Cinthia Moreno & Sexy Lady
3. Ruleta Rusa: Hator/Imagen de Oro/Luminoso Jr./Maldicion/Sombra/Unico Jr. vs. Arkangel Jr./Imagen II/Perfil/Super Boy/Turok/Turok Jr.
4. Los Engendros de la Obscuridad (I/II/III) vs. Asterisco Jr./Kossmos/Magnifico
5. Caballera contra Caballera: Hijo del Zarzy vs. Rocker Boy
6. Caballera contra Caballera: Asterisco vs. Chessman

PROMOCIONES JUNIORS

7/17 – Auditorio Miguel Barragan de San Luis Potosi
1. Divino & La Jarochita vs. Maniaco & Lady Dinamita
2. Los Exoticos (Black Mamba/Pasion Kristal/Sexy Salazar) vs. Black Maravilla/Diablo Negro/Halcon Dorado
3. Aero Star/Argenis/Super Fly vs. The Inferno Rockers (Devil Rocker/Machine Rocker/Soul Rocker)
4. Cuervo/Electroshock/Elegido vs. The Psycho Circus (Monster Clown/Murder Clown/Psycho Clown)
5. Dr. Wagner Jr. & El Mesias vs. Perro Aguayo Jr. & Hijo del Texano

WORLD WRESTLING LEAGUE

7/7 – Arena Coliseo de Monterrey
1. ?
2. ??
3. Colt Cabana vs. ACH
4. Por la Copa Hector Garza: Team Mexico (Perro Aguayo Jr./Cibernetico/La Parka Jr.) vs. Team Puerto Rico (Apolo/Hercules Gomez/El Mesias)
5. Tommy Dreamer vs. Sabu
6. 4 Way Dance por el WWL Tag Titles: Los Mamitos (Mr. E & Sexy B) vs. Dr. Wagner Jr. & Dr. Wagner III vs. Heddi Karaoui & Zumbi vs. Eita & Tomahawk
7. Estelaris Jr./Hombre sin Miedo/Laredo Kid vs. Mascara Purpura/Ninja Jr./Rico Rodriguez
8. Ivelisse Velez vs. Taya Valkyrie
9. PWR Heavyweight Title: Blue Demon Jr. (c) vs. Big Daddy V
10. Mil Mascaras & Sicodelico Jr. vs. Los Villanos III y IV
11. WWL Heavyweight Title: Monster Pain (c) vs. Bobby Lashley

TIJUANA/BAJA CALIFORNIA

BAJA STARS WRESTLING

7/26 – Auditorio Municipal de Tijuana
1. ?
2. ??
3. ???
4. Arandu/Pancho Cachondo/Rubi Gardenia vs. Angel Negro/Enfermero Jr./Shamu
5. Rayo de Jalisco Jr. vs. Cien Caras Jr.
6. Atlantis vs. Ultimo Guerrero

UNITED STATES

FUERZA MEXICANA DE LUCHA LIBRE

7/13 – National Western Complex in Denver, Colorado
1. ?
2. ??
3. ???
4. ????
5. Hijo del Santo vs. L.A. Par-K

7/21 – Florentine Gardens in El Monte, California
1. ?
2. ??
3. ???
4. ????
5. Rayo de Jalisco Jr. & Tinieblas Jr. vs. Angel Blanco Jr. & L.A. Par-K

PROMOCIONES SALINAS

7/14 – Fuego Western Club in McAllen, Texas
1. El Payasin vs. Excalibur
2. Al Cruz Jr. & Wolverine vs. Eagle Fire & Karate Lee
3. Shekinah & Wendy vs. Lady Viper & Sweety Sweety
4. Aguila Azteca & Estreallto vs. Hijo del Pirata Morgan & Pirata Morgan Jr.
5. Hijo del Fishman/Kung Fu Jr./Laredo Kid vs. Aquiles el Guerrero/Pirata Morgan/Spawn
6. FILL Heavyweight Title: Hijo del Medico Asesino (c) vs. Dr. Wagner III



Post Category: News

Tags: , ,

Leave a Reply

Sponsors

Polls

Evolution reforms

Vote View Results

Loading ... Loading ...

Are you a WWE Network subscriber?

Loading ... Loading ...

Should Scott Hall be inducted into the GERWECK.NET hall of fame?

Loading ... Loading ...