Pro Wrestling Since 1997

Menu

The Lucha Report for 6/5‏



NEWS

Demus 3:16 suffered a knee injury in the steel cage match last Sunday at Arena Mexico and will be out of action for about 6-8 weeks.

Perros del Mal announced yesterday that they were postponing their planned 5th Anniversary show that was supposed to take place on Sunday due to the death of Hector Garza. PdM said that they are still in a state of mourning over Garza’s death and that they don’t want to be celebrating an anniversary this close to his death and will announce a new date soon. They said that all tickets bought would be refunded. Interesting to note here that all the main players for PdM has worked numerous shows since Garza’s death including an AAA TV taping 4 days later. Just saying.

RESULTS

EMLL 6/3 – Arena Puebla
1. Asturiano & Black Tiger beat Ares & El Malayo
2. Metalico/Sensei/Starman defeated Hijo del Signo/Hooligan/Nitro by DQ when Signo ripped off Metalico’s mask.
3. Misterioso II/Puma King/Sangre Azteca beat Diamante/Rey Cometa/Stigma
4. Blue Panther/Brazo de Plata/Shocker defeated Damian el Terrible/Negro Casas/Rey Bucanero
5. Atlantis/La Mascara/Rush beat Gran Guerrero/Ultimo Guerrero/Volador Jr. by DQ when Atlantis threw his mask at UG who was upset afterwards and challenged Atlantis to a singles match.

EMLL 6/4 – Arena Coliseo de Guadalajara
1. Halcon de Plata & Metatron beat Infierno & Magnum by DQ due to excessive violence.
2. Soberano & Stigma defeated Rafaga & Sadico
3. REINA International Jr. Femenil Title: Zeuxis beat Silueta to win the title.
4. Kraneo/Olimpico/Psicosis defeated Sagrado/Shocker/Triton with Shocker getting stretchered out.
5. Euforia/Niebla Roja/Volador Jr. beat Maximo/Mistico II/Rush with Euforia using the ropes to pin Mistico.

EMLL 6/4 – Arena Mexico
1. Princesa Blanca & Princesa Sugei beat Dalis la Caribena & Luna Magica
2. Namajague/Puma King/Virus defeated Delta/Guerrero Maya Jr./Rey Cometa
3. La Triada del Terror (Averno/Ephesto/Mephisto) beat Brazo de Plata/Mascara Dorada/Stuka Jr. when Averno fouled and pinned Porky.
4. En Busca de un Idolo: Hijo del Fantasma defeated Vangelis
5. En Busca de un Idolo: Valiente beat Tiger
6. NWA Lt. Heavyweight Title: Diamante Azul defeated Rey Bucanero with a German Suplex to win the title.
7. Blue Panther/La Mascara/La Sombra beat Dragon Rojo/Shinsuke Nakamura/Rey Escorpion by DQ

Lucha Fan Fest VI 6/1 – Arena Lopez Mateos (Lasser Benefit Show)
1. Boicot & Odin beat Balam Big & Sublime
2. Diabolus/Epidemia/Vortize defeated Aramis/Hijo del Kendo/Moria]
3. Torneo Cibernetico por la Copa Femenil: Baby Star beat Felina Metalica to win. Other participants: Arumi/Barbie/Bastet/Dark Magic/Estrella Negra/Sadica/Sadik Vader/Sexy Violeta
4. El Triangular de la Muerte (Gran Cuchillo/Kahoz/Rambo)/Kendo defeated Arkangel de la Muerte/Dr. Letal/Escandalo/Soberano
5. Gallego/Romano Garcia/Rocky Santana beat Audaz/Danny Boy/Gran Apache II by DQ.
6. Averno & Ephesto defeated Aero Boy & Violento Jack who held their own against the EMLL guys.
7. Relevos Increibles: Magnus/La Mascara/Damian el Terrible/Rey Escorpion beat Stuka Jr./Dragon Rojo/Gran Guerrero/Rey Bucanero

Promociones Cantu 6/3 – Arena Cuatro Caminos de Nuevo Laredo
1. ?
2. Jennifer Blake & Mari Apache defeated La Hiedra & Taya Valkyrie
3. Freelance/Perseus/Pimpinela Escarlata beat AK-47/Eterno/911
4. Por la Campeonato Maestros: Negro Navarro defeated Solar I to retain his title in their standard great match with fans giving them a standing ovation and throwing money in the ring afterwards.
5. Cibernetico & Laredo Kid beat Parka Negra & Ultimo Gladiador

UPCOMING SHOWS

ASISTENCIA ASESORIA Y ADMINISTRACION

6/14 – Domo de la Feria de Leon (Sin Limite taping = both brands)
1. ?
2. Atomic Boy/La Jarochita/Octagoncito vs. Gran y Mari Apache/Mini Abismo Negro
3. Angelico/Drago/Jack Evans vs. Carta Brava Jr./Eterno/Steve Pain
4. La Secta Bizarra Cibernetica (Cuervo/Escoria/Espiritu) vs. Los Perros del Mal (Daga/Halloween/Psicosis Original)
5. Electroshock & Heavy Metal vs. Mascara Ano Dos Mil Jr. & Silver Kain
6. Canek/El Mesias/La Parka Jr. vs. Chessman/Hijo del Texano/Villano IV

6/16 – Arena Ciudad de Mexico City (Triplemania XXI)
1. Elegido/Fabi Apache/Dinastia/Pimpinela Escarlata vs. Silver Kain/Taya Valkyrie/Mini Abismo Negro/Black Mamba
2. 5 Way Dance por el AAA Tag Titles: Angelico & Jack Evans vs. Crazy Boy & Joe Lider vs. Drago & Fenix vs. Halloween & Psicosis Original vs. Los Mamitos (Mr. E & Sexy B)
3. The Psycho Circus (Monster Clown/Murder Clown/Psycho Clown) vs. Jeff Jarrett/Monster Pain/Matt Morgan
4. #1 Contender Match por el AAA Mega Heavyweight Title: Heavy Metal vs. Chessman
5. Dr. Wagner Jr./Electroshock/Octagon/La Parka Jr. vs. Canek/Mascara Ano Dos Mil/Universo Dos Mil/Villano IV
6. Decision Match por el AAA Latin America Heavyweight Title: El Mesias vs. Blue Demon Jr.
7. AAA Mega Heavyweight Title: Hijo del Texano (c) vs. Winner of #4
8. Caballera contra Caballera: Cibernetico vs. Perro Aguayo Jr.

DESASTRE TOTAL ULTRAVIOLENTO

6/9 – Instalaciones de la Feria de Cuautepec
1. Scramble Match: Alexis vs. Artikus vs. Corazon Latino vs. Hacker vs. Jhonky vs. Miedo Extremo vs. Slayer Pack vs. Sopefoz
2. Chairs Match: Lucky Boy/Nino de Ebano/Paranoico vs. Hormiga/Lanceloth/Rocky Lobo
3. Davinha & Lolita vs. Keira & Sexy Lady
4. 3 Way Extreme Dance: Crazy Boy & Joe Lider vs. Drastick Boy & Super Mega vs. Black Fire & Ciclope
5. Angel del Misterio/Kaleth/Nino Hamburguesa vs. The Mini Psycho Circus (Mini Monster Clown/Mini Murder Clown/Mini Psycho Clown)

EMPRESA MEXICANA DE LUCHA LIBRE

6/7 – Arena Mexico
1. Astral & Electrico vs. Pequeno Olimpico & Pequeno Violencia
2. Diamante/Pegasso/Triton vs. Cancerbero/Shigeo Okumura/Raziel
3. Maximo/Rush/Thunder vs. Mr. Aguila/Negro Casas/Polvora
4. En Busca de un Idolo: Valiente vs. Vangelis
5. En Busca de un Idolo: Hijo del Fantasma vs. Tiger
6. Atlantis/Diamante Azul/La Mascara vs. Felino/Mr. Niebla/Ultimo Guerrero
7. Mascara Dorada/Mistico II/La Sombra vs. Damian el Terrible/Euforia/Volador Jr.

6/9 – Arena Coliseo
1. Magnus & Soberano vs. Los Hombres del Camoflaje (Artillero y Super Comando)
2. Hombre Bala Jr. & Super Halcon Jr. vs. Arkangel de la Muerte & Escandalo
3. Torneo por la CMLL Trios Titles where the final two teams meeting on 6/16 for the titles – Participants: Blue Panther/Diamante Azul/Stuka Jr. vs. Los Estetas del Aire (Mascara Dorada/Mistico II/Valiente) vs. La Mascara/Rey Cometa/La Sombra vs. Los Reyes de la Atlantida (Atlantis/Delta/Guerrero Maya Jr.) vs. Mr. Aguila/Psicosis/Volador Jr. vs. La Fuerza TRT (Damian el Terrible/Rey Bucanero/Tiger) vs. Los Guerreros Laguneros (Euforia/Niebla Roja/Ultimo Guerrero) vs. Los Revolucionarios del Terror (Dragon Rojo/Polvora/Rey Escorpion)
4. Rush vs. Shinsuke Nakamura

6/9 – Arena Coliseo de Guadalajara
1. El Indigo & Metalik vs. Pirana & Relampago
2. Azteca de Oro/El Divino/Sky Kid vs. Acertijo/Demonio Rojo/Sadico
3. Esfinge/El Gallo/Triton vs. El Barbaro Cavernario/Malefico/Shigeo Okumura
4. Caballera contra Caballera: El Hippie vs. Exterminador
5. Hijo del Fantasma & Maximo vs. Mephisto & Mr. Niebla

FEDERACION UNIVERSAL DE LUCHA LIBRE

6/7 – Lienzo Charro Constituyentes del Distrito Federal
1. Charly Madrid & Marabunta Jr. vs. Bizarro & Rider
2. Meiden vs. Cara de Guerra
3. Decnis/Nemesis/Mini Electroshock vs. Cuervo/Mini Cibernetico/Diva Salvaje
4. Hijo del Mascara Sagrada/Octagon/Tinieblas Jr. vs. Cien Caras Jr./Pirata Morgan/Scorpio Jr.

6/15 – Unidad Deportiva Morelos de Colima
1. ?
2. Chamaco Anguiano & Vaquero vs. General de la Muerte & Terremoto
3. Jennifer Blake/Dinastia/Mascarita Divina vs. Cinthia Moreno/Mini Monster Clown/Mini Psycho Clown
4. Mascara Sagrada Jr./Octagon/Tinieblas Jr. vs. Perro Aguayo Jr./Hijo del Texano/Parka Negra

FUSION SPORTS MEXICO

6/30 – Auditorio Siglo XXI de Yucatan
1. Angel del Misterio/Dave the Clown/Demasiado/Psico Kid vs. La Demencia Dorada (Dragosth/Gargola/Golden/Juana la Loca)
2. Fly Warrior/Shadow/Tornado vs. Belial/Fly Metalik/Metaleon
3. Fabi Apache & Keira vs. La Sadica & X
4. Argenis/Fenix/Yuta vs. Argos/Crazy Boy/Pentagon Jr.
5. Los Lobos Americanos (Eddie Edwards y Davey Richards)/Tomahawk vs. El Consejo (Hijo del Texano/Mascara Ano Dos Mil/Silver Kain)

INDEPENDENT

6/8 – Arena Azteca Budokan de Neza (benefit show for Billy el Malo who suffered a severe hand injury recently after being assaulted that has kept him out of action)
1. ?
2. ??
3. Dinastia & Mascarita Divina vs. Mini Charly Manson & Mini Chessman
4. El Brazo/Mari Apache/Polvo de Estrellas vs. La Hechicera/Black Mamba/Yuriko
5. Aero Star/Crazy Boy/Super Fly vs. The Inferno Rockers (Devil Rocker/Machine Rocker/Soul Rocker)
6. Electroshock/La Parka Jr./Luchador Sorpresa vs. Chessman/Silver Kain/Luchador Sorpresa

6/8 – Plaza de Toros de Cancun
1. Centella Azteca & Equinoxio vs. Jocker & Meztizo Aereo
2. Maximo/Estrellita/Ultimo Dragoncito vs. Pierrothito/Tiffany/Diva Salvaje
3. Angel de Oro/Mascara Dorada/Stuka Jr. vs. La Fuerza TRT (Damian el Terrible/Rey Bucanero/Tiger)
4. Mistico II/Rush/Thunder vs. Euforia/Kraneo/Ultimo Guerrero

6/9 – Arena Juba de Reynosa
1. ?
2. ??
3. Octagoncito vs. Mini Charly Manson
4. Monster Clown & Murder Clown vs. The Panther & Tigre Lee
5. Elegido & La Parka Jr. vs. Electroshock & Toscano

6/9 – Arena Union de Veracruz
1. Kid Warrior & Minero Crazy vs. Astro de Plata & Guerrero Digital
2. Black Power/Fuerza Killer Jr./Gran Prix/Guerrero Boricua vs. Aeroking/Angel Latino/Corazon Salvaje/Flyman
3. Comodin Asesino Jr./Principe Infernal/Sepultura vs. Angel Azul/Kronos/Sombra Guerrera
4. Misterio de Plata/Ricky y Rocky Marvin vs. Black Baby/Black Demon/Hornet

6/12 – Arena Xalapa
1. Lobo Solitario Jr. vs. Ataque 77
2. Destello Azul & Flayer Boy vs. Bucanero Infernal & Peligro
3. Corsario de Fuego/Gran y Mari Apache vs. Cuervo/Vengador Radioactivo/Fabi Apache
4. Capitan Americo/Electroshock/La Parka Jr. vs. Chessman/Eslabon Perdido/Pentagon Jr.

6/14 – Auditorio Jose Maria Arteaga de Queretaro
1. Capitan Centella & Onix vs. Morfeo & Thor
2. Hijo del Diablo Jr./Los Malignos I y II vs. Andy Woo/Black Angel/Crazy Latino
3. Zarpa de Tigre Jr./Lolita/Pimpinela Escarlata vs. Brujo Maya/Sexy Lady/Polvo de Estrellas
4. The Psycho Circus (Monster Clown/Murder Clown/Psycho Clown) vs. La Estampida Mortal (Los Reyes Toros I/II/III)
5. Octagon/Pantera I/Toscano vs. Juventud Guerrera/Parka Negra/Perro del Ring

6/15 – Unidad Deportiva Morelos de Colima
1. Papillon & Sanguinario vs. Los Payasos I y II
2. Chamaco Anguiano & Vaquero vs. General de la Muerte & Terremoto
3. Jennifer Blake/Dinastia/Mascarita Divina vs. Cinthia Moreno/Mini Monster Clown/Mini Murder Clown
4. Hijo del Mascara Sagrada/Octagon/Tinieblas Jr. vs. Perro Aguayo Jr./Hijo del Texano/Parka Negra

6/16 – Arena Coliseo de San Luis Potosi (Benefit show for a local child)
1. Metal & Neurosis vs. Rey Diamante & Zaeta del Ring
2. Akira/Miss Fantasy/La Vaquerita vs. Dark Moon/Keira/Latin Queen
3. Steel Cage Match where the loser must get shaved or unmasked: Hell Fox & Bello Willy vs. Galaxia & Venom
4. Black Maravilla/Lover Boy/Oro Azul vs. Black Extreme/Capitan Furia/Ku Klux Klan
5. Blue Panther/Bogar/Fuerza Guerrera vs. Cirujano/Mensajero/Virus

6/16 – Auditorio Teoloyucan de Toluca
1. ?
2. Gatito Eveready & Mini Dragosth vs. Dark Shadow & Ironia
3. Dragosth/Shaithan/Paloma Rouse vs. Muerte Azteca/Oxido/La Vaquerita
4. Pegasso & Starman vs. El Angel & Decnis
5. Brazo de Plata & Mascara Sagrada Jr. vs. Psicosis & Scorpio Jr.

6/18 – Arena Queretaro
1. Speed Demon & Star Boy vs. Morfeo & Vengador
2. Alex Guajardo & Lince vs. Fuego Latino & Optimus
3. Estrellita & Goya Kong vs. Princesa Blanca & La Seductora
4. Diamante Azul & Rey Cometa vs. Mephisto & Rey Escorpion
5. Atlantis/Maximo/Rush vs. Damian el Terrible/Negro Casas/Mr. Niebla

6/20 – Su Bodega de Cerro Azul
1. Fuego Azul & Power Ranger vs. Mutante & Rocka Infernal
2. Falcon/Principe Halcon/Diva Salvaje vs. Bayron/King Lion/Muerte Nocturna
3. La Chivita & La Parkita vs. Espectrito de Ultratumba & Mini Love Machine
4. Axel & Hombre Bala Jr. vs. Pirata Morgan & Hijo del Pirata Morgan

6/23 – Gimnasio Josue Nery Santos de Ciudad Juarez
1. ?
2. ??
3. ???
4. ????
5. Laredo Kid & La Parka Jr. vs. Electroshock & El Mesias
6. AAA Trios Titles contra Caballeras: The Psycho Circus (Monster Clown/Murder Clown/Psycho Clown) vs. Cinta de Oro/Crazzy 33/Rocky Star)

6/23 – Poliforum Zamna de Merida
1. ?
2. Espartano & Torinito vs. Halcon Rojo Jr. & Mensajero del Diablo
3. Alebrije II & Hijo del Anibal vs. Monsther & Veneno
4. PWR Femenil Title: Cheerleader Melissa (c) vs. Ivelisse Velez
5. Hijo del Santo vs. Blue Demon Jr.

INTERNACIONAL WRESTLING LEAGUE

6/8 – Teatro Zaragoza de Atizpan
1. Arkanos/Kilvan/Yoruba vs. Kid Jaguar/Las Medics I y II
2. Cuadrangular de Atomicos: Angel del Amor/Chucho el Roto/Iron Love/Yakuza vs. Atomic Star/Carrona/Periko/Terror vs. Centinela/Quimico/Samael/Tormento vs. Infierno Kid Jr./Ojo Diabolico Jr./Sepulturero/Ultimo Vampiro
3. Pentagon Jr./Shadow/Lolita vs. Fresero Jr./Sexy Lady/Pasion Kristal
4. Street Fight por la Copa Femenil Extrema IWL: Ludark Shaitan (c) vs. Crazy Mary
5. Guerra de Empresas: Argenis/Drago/Fenix vs. Black Terry/Dinamic Black/Dr. Cerebro vs. Carta Brava Jr./Cerebro Negro/Fantasma de la Opera vs. Drastick Boy/Paranoico/Super Mega vs. Epitafio/Leviathan/Rocky Santana vs. Eterno/Super Nova/X-Fly vs. Niko/Pagano/Luchador Sorpresa vs. Tony Rivera/Scorpio Jr./Zumbido
6. Super Libre por el IWL Trios Titles: The Psycho Circus (Monster Clown/Murder Clown/Psycho Clown) (c) vs. Los Porros (Angel o Demonio/Leon Rojo/Ovett)

6/16 – Deportivo DIF de Huehuetoca
1. Triangular de Tercias: Centinela/Corcel Infernal/Quimico Jr. vs. Babel/Epidemia/Templario vs. Kid Jaguar/Las Medics I y II
2. Triangular de Tercias: Los Indestructibles (Infierno Kid/Ojo Diabolico Jr./Sepulturero) vs. Los Payasos del Terror (Carrona/Perico/Terror) vs. La Resistencia (Arkanos/Kilvan/Yoruba)
3. Cuadrangular de Tercias: Los Porros (Angel o Demonio/Leon Rojo/Ovett) vs. La Secta Negra (Carta Brava Jr./Fantasma de la Opera/Shadow) vs. Los Revolucionarios (Freelance/Pantera/Micke Segura) vs. Chucho el Roto/Iron Love/Rocky Santana
4. Cuadrangular de Parejas por el vacante IWL Tag Titles: Pirata Morgan & Hijo del Pirata Morgan vs. Tony Rivera & Veneno vs. Scorpio Jr. & Zumbido vs. Ultimo Gladiador & Ultimo Vampiro

6/18 – Arena Aficion de Pachuca
1. Orion/Jhon Terry/Verbo vs. Luminoso Jr./Ojo de Tigre/Sacristan del Diablo
2. 3 Way Dance: Las Frutas (Super Boing/Super Kamikaze/Super Pascual) vs. Chile Peludo/Perfil/Quimico Jr. vs. Los Payasos del Terror (Carrona/Periko/Terror)
3. Arkanos/Pentagon Jr./Lolita vs. Fresero Jr./Sexy Lady/Pasion Kristal
4. Elimination Match por el vacante IWL Lightweight Title – Participants: Atomic Star/Corcel Infernal/Kid Jaguar/Mascara Universal/Medics III/Ninja de Fuego/Pequeno Demonio/Pequeno Picudo/Shadow
5. Guerra de Empresas por la Copa Criteria – Participants: AAA (Drago/Fenix/Super Fly)/Arena Aficion (Ciclope/Drastick Boy/Niko)/AULL (Epitafio/Leviathan/Rocky Santana)/La Familia de Tijuana (Eterno/Super Nova/X-Fly)/Los Guapos (Tony Rivera/Scorpio Jr./Zumbido)/IWRG (Black Terry/Dinamic Black/Dr. Cerebro)/Los Revolucionarios (Freelance/Pantera/Micke Segura)/La Secta Negra (Carta Brava Jr./Cerebro Negro/Fantasma de la Opera)
6. Revancha Match: IWL Trios Titles: The Psycho Circus (Monster Clown/Murder Clown/Psycho Clown) (c) vs. Los Porros (Angel o Demonio/Leon Rojo/Ovett)

INTERNACIONAL WRESTLING REVOLUCION GRUPO

6/6 – Arena Naucalpan
1. Sky Angel vs. Fulgore II
2. Revancha Match: Rayo Tapatio I/Saruman/Cristal vs. Alan Extreme/Imposible/Diosa Maya
3. Angel del Amor/Astro Rey Jr./Chico Che vs. Carta Brava Jr./Cerebro Negro/Tomahawk
4. Centvrion/Dinamic Black/Golden Magic vs. Los Oficiales (AK-47/Fierro/911)
5. Pirata Morgan/Hijo del Pirata Morgan/Pirata Morgan Jr. vs. La Familia de Tijuana (Eterno/Super Nova/X-Fly)

6/9 – Arena Naucalpan
1. Acero & Sky Angel vs. Epidemia & Fulgore I
2. Centvrion & Saruman vs. Alan Extreme & Picudo Jr.
3. Chico Che/Dinamic Black/Golden Magic vs. Cerebro Negro/Apolo Estrada Jr./Eterno
4. Dr. Cerebro/Hijo del Pirata Morgan/Trauma I vs. Hijo del Mascara Ano Dos Mil/Super Nova/X-Fly
5. Por la Junior de Juniors Campeonato: Carta Brava Jr. (c) vs. Trauma II

INVASION RCH

6/27 – Arena Naucalpan
1. ?
2. La Jarochita & Lolita vs. Sexy Lady & Taya
3. Cuervo & Espiritu vs. Las Traumas I y II
4. The Psycho Circus (Monster Clown/Murder Clown/Psycho Clown) vs. The Inferno Rockers (Devil Rocker/Machine Rocker/Soul Rocker)
5. Cibernetico/Electroshock/El Mesias vs. Los Perros del Mal (Perro Aguayo Jr./Daga/Halloween)

MARGAR PRODUCCIONS

6/9 – Arena Coliseo de Reynosa
1. Kokis vs. Kriminal
2. Komander & Thunder Jr. vs. Angel-O & Draguido
3. Signo de Oro & Signo de Plata vs. Rey Patriota & Weekend Boy
4. Alas de Fuego/Gallo Fino/K-Lee vs. Celtico/Furia Roja/Petrolero
5. Brazo de Plata/Goya Kong/Muneca de Plata vs. Halcon de Oro/Hija del Zarzy/Sweety

PROMOCIONES CANTU

6/10 – Arena Cuatro Caminos de Nuevo Laredo
1. ?
2. Anubis & Octagoncito vs. Mini Charly Manson & Mini Rio Bravo
3. El Brazo/Street Boy/Zumbi vs. Aero Boy/Veneno/Violento Jack
4. Laredo Kid/Perseus/Pimpinela Escarlata vs. Los Poderosos (Hombre sin Miedo/Kendor Jr./Sobredosis)
5. Electroshock & La Parka Jr. vs. Parka Negra & Super Parka

PROMOCIONES IMPACTO

6/9 – Arena Kalaka de Ciudad Juarez
1. Eclipse Negro vs. Ghost Ryder
2. Mini Fusion & Principe Rebelde Jr. vs. Akantus & Pantera Asesina Jr.
3. Aspid & Rey Infernal vs. Daisy Crazy & Milagroso
4. La Invicta Rebelion (Fuego/Peluchin Maldad/Romano) vs. La Jauria (Guerrero Escarlata/Payaloco/Rabia)
5. Crazzy Boy 33/L.A. Par-K/Rocky Star vs. Aereo/Trimegistro/Cassandro

PROMOCIONES KDENA

6/30 – Arena Solidaridad
1. ?
2. ??
3. ???
4. Ares & Belial vs. Terremoto Negro & Tornado
5. Las Traumas I y II vs. Cerebro Negro & Dr. Cerebro
6. 3 Way Dance: Hijo del Santo vs. L.A. Par-K vs. Dr. Wagner Jr.

PROMOCIONES PACIFICO

6/6 – Estadio Teodoro Mariscal de Mazatlan
1. ?
2. ??
3. Fly Metal & Tornado vs. Black Mamba & Yuriko
4. The Psycho Circus (Monster Clown/Murder Clown/Psycho Clown) vs. The Inferno Rockers (Devil Rocker/Machine Rocker/Soul Rocker)
5. Lucha con Explosivos por el AAA Cruiserweight Title: Daga (c) vs. Joe Lider

TODOS X TODOS

6/22 – Gimnasio Juan de la Barrera del Distrito Federal
1. Golden Magic & Poseidon vs. Dinamic Black & Imposible
2. La Cholita & Rossy Moreno vs. Lady Apache & Esther Moreno
3. WWA Trios Titles: El Trio Fantasia (Super Muneco/Super Pinocho/Super Raton) (c) vs. Black Terry/Scorpio Jr./Shu el Guerrero
4. PWR Tag Titles: Blue Demon Jr. & Hijo del Santo (c) vs. Heddi Karaoui & Zumbi
5. Torneo de la Muerte – Participants: Canek & Mascara Ano Dos Mil/L.A. Par-K & Super Parka/Pirata Morgan & Villano IV/Rayo de Jalisco Jr. & Universo Dos Mil

WORLD WRESTLING LEAGUE

7/7 – Arena Coliseo de Monterrey
1. ?
2. ??
3. Colt Cabana vs. ACH
4. Por la Copa Hector Garza: Team Mexico (X/X/X) vs. Team Puerto Rico (Apolo/Hercules Gomez/El Mesias)
5. Tommy Dreamer vs. Sabu
6. 4 Way Dance por el WWL Tag Titles: Los Mamitos (Mr. E & Sexy B) vs. Dr. Wagner Jr. & Dr. Wagner III vs. Heddi Karaoui & Zumbi vs. Eita & Tomahawk
7. Estelaris Jr./Hombre sin Miedo/Laredo Kid vs. Mascara Purpura/Ninja Jr./Rico Rodriguez
8. Ivelisse Velez vs. Taya Valkyrie
9. PWR Heavyweight Title: Blue Demon Jr. (c) vs. Big Daddy V
10. Mil Mascaras & Sicodelico Jr. vs. Los Villanos III y IV
11. WWL Heavyweight Title: Monster Pain (c) vs. Bobby Lashley

TIJUANA/BAJA CALIFORNIA

THE CRASH

6/14 – Auditorio Municipal de Tijuana
1. ?
2. ??
3. ???
4. ????
5. Bull Terrier Match: Cibernetico vs. Perro Aguayo Jr.

UNITED STATES

FUERZA MEXICANA DE LUCHA LIBRE

7/13 – National Western Complex in Denver, Colorado
1. ?
2. ??
3. ???
4. ????
5. Hijo del Santo vs. L.A. Par-K

HEX WRESTLING PROMOTIONS

6/15 – Physique Inc. in Oxnard, California
1. ?
2. ??
3. ???
4. Bionico/Lestat/Scarecrow vs. Latigo Blanco/Original Gangster/Sombra Infernal
5. Durango Kid/Laredo Kid/Misterioso vs. Acero Dorado/Lil’ Cholo/Shamu Jr.

LUCHA LIBRE GMW

6/14 – Salon la Plaza in Newhall, California
1. Vertiz vs. Classic Shadow
2. Barrio Boy & Sangre de Indio vs. Aero Boy & Berzerker
3. Harlequin/Latigo Blanco/Original Gangster vs. Golden Scorpion/Meteorik/Scarecrow
4. Bionico/Jaguar de Oro/Lestat vs. Nightmare/Sombra Infernal/Super Natural
5. Durango Kid/Laredo Kid/Misterioso vs. Acero Dorado/Lil’ Cholo/Shamu

Post Category: News

Tags: , ,

Leave a Reply

Sponsors

Polls

Evolution reforms

Vote View Results

Loading ... Loading ...

Would you like to see The Rock vs. Brock Lesnar at Wrestlemania 31?

Loading ... Loading ...

Should Scott Hall be inducted into the GERWECK.NET hall of fame?

Loading ... Loading ...