Pro Wrestling Since 1997

Menu

The Lucha Report for 5/23‏



NEWS

AAA announced today that they will be having a formal press conference to announce the full lineup for Triplemania XXI on 5/28 at Arena Ciudad in Mexico City. They already announced earlier this week that the show will be on PPV in Mexico, iPPV on luchalibreaaa.com, and in select theaters in Mexico.

AAA also announced today that they have stripped Joe Lider & Vampiro of the AAA Tag Titles due to no defenses of said titles and will be having a 5 way dance at Triplemania XXI to determine the new champions.

Speaking of TM XXI here is the lineup as of now

6/16 – Arena Ciudad de Mexico City (Triplemania XXI)
1. Elegido/Fabi Apache/Dinastia/Pimpinela Escarlata vs. Silver Kain/Taya Valkyrie/Mini Abismo Negro/Black Mamba
2. 5 Way Dance por el AAA Tag Titles: Angelico & Jack Evans vs. Crazy Boy & Joe Lider vs. Drago & Fenix vs. Halloween & Psicosis Original vs. Los Mamitos (Mr. E & Sexy B)
3. Decision Match por el AAA Latin America Heavyweight Title: El Mesias vs. Blue Demon Jr.
4. #1 Contender Match por el AAA Mega Heavyweight Title: Heavy Metal vs. Chessman
5. AAA Mega Heavyweight Title: Hijo del Texano (c) vs. Winner of #4
6. Caballera contra Caballera: Cibernetico vs. Perro Aguayo Jr.

Pesadilla told the boys on Tercera Caida last night that he was vacating the DTU title because he is going to tour with NOAH for the next 3 months which includes the Jr. Heavyweight Tag Tournament in July where he could possibly be teaming up with El Nieto del Santo.

RESULTS

Independent 5/19 – Arena Xalapa
1. El Reo beat Rafaga
2. Lobo Solitario Jr. & Pegasso de Plata Jr. defeated Ataque 77 & El Reo II
3. Destello Azul & Full Contac beat Bucanero Infernal & Rey Infierno
4. Eslabon Perdido/Peligro/Pentagon Jr. defeated Flayer Boy/Linterna Verde/Vengador Radioactivo
5. Por la AAA FUSION Campeonato: Fenix beat Corsario de Fuego to retain his title with fans throwing money in the ring afterwards in appreciation.

UPCOMING SHOWS

ASISTENCIA ASESORIA Y ADMINISTRACION

5/24 – Auditorio Municipal de Tampico (EVOLUCION taping)
1. Freelance/Saturno/Black Mamba vs. Carta Brava Jr./Eita/Micke Segura
2. Flamita/Fabi Apache/Octagoncito vs. Eterno/Taya Valkyrie/Mini Charly Manson
3. Crazy Boy & Joe Lider vs. Angelico & Jack Evans
4. Escoria/Fenix/La Parka Jr. vs. Daga/Parka Negra/Pentagon Jr.
5. The Psycho Circus (Monster Clown/Murder Clown/Psycho Clown) vs. El Consejo (Mascara Ano Dos Mil Jr./Silver Kain/Villano IV)
6. Cibernetico vs. Perro Aguayo Jr.

5/26 – Deportivo Toltitlan de Tultitlan (FUSION taping)
1. Flamita/Gotita de Plata/Saturno vs. Carta Brava Jr./Danny Casas/Eterno
2. Chica Yeye & Pasion Kristal vs. Black Mamba & Yuriko
3. Dinastia & Mascarita Divina vs. Mini Abismo Negro & Mini Charly Manson
4. Alebrije II/Espiritu/Super Fly vs. The Inferno Rockers (Devil Rocker/Machine Rocker/Soul Rocker)
5. Crazy Boy & Joe Lider vs. Halloween & Psicosis Original
6. Cibernetico & El Mesias vs. Chessman & Parka Negra

5/30 – Gimnasio Agustin Millan de Toluca (Sin Limite taping = both brands)
1. Lucky Boy & Nino de Ebano vs. Carta Brava Jr. & Eterno
2. Jennifer Blake & Fabi Apache vs. Mari Apache & Taya Valkyrie
3. Aero Star/Atomic Boy/Axel vs. Daga/Gran Apache/Psicosis Original
4. Drago & Fenix vs. Angelico & Jack Evans
5. Electroshock & Heavy Metal vs. Hijo del Texano & Silver Kain
6. Cibernetico/El Mesias/Luchador Sorpresa vs. Perro Aguayo Jr./Canek/Villano IV

6/16 – Arena Ciudad de Mexico City (Triplemania XXI)
1. Elegido/Fabi Apache/Dinastia/Pimpinela Escarlata vs. Silver Kain/Taya Valkyrie/Mini Abismo Negro/Black Mamba
2. 5 Way Dance por el AAA Tag Titles: Angelico & Jack Evans vs. Crazy Boy & Joe Lider vs. Drago & Fenix vs. Halloween & Psicosis Original vs. Los Mamitos (Mr. E & Sexy B)
3. Decision Match por el AAA Latin America Heavyweight Title: El Mesias vs. Blue Demon Jr.
4. #1 Contender Match por el AAA Mega Heavyweight Title: Heavy Metal vs. Chessman
5. AAA Mega Heavyweight Title: Hijo del Texano (c) vs. Winner of #4
6. Caballera contra Caballera: Cibernetico vs. Perro Aguayo Jr.

EMPRESA MEXICANA DE LUCHA LIBRE

5/24 – Arena Mexico
1. Molotov & Sensei vs. Los Hombres del Camoflaje (Artillero y Super Comando)
2. Dalis la Caribena/Marcela/Silueta vs. Princesa Blanca/Princesa Sugei/La Seductora
3. Blue Panther/Rey Cometa/Stuka Jr. vs. La Triada del Terror (Averno/Ephesto/Mephisto)
4. En Busca de un Idolo: Hijo del Fantasma vs. Sangre Azteca
5. En Busca de un Idolo: Valiente vs. Misterioso II
6. Brazo de Plata/Mascara Dorada/Rush vs. Mr. Aguila/Negro Casas/Volador Jr.
7. Atlantis/La Mascara/La Sombra vs. Shinsuke Nakamura/Pierroth/Ultimo Guerrero

5/26 – Arena Coliseo
1. Horus & Robin vs. Apocalipsis & Zayco
2. Leono & Soberano vs. Disturbio & Raziel
3. Torneo Cibernetico – Participants: Aereo/Bam Bam/Electrico/Mini Fantasy/Shockercito/Demus 3:16/Mercurio/Nitrito/Pequeno Violencia/Pequeno Warrior
4. Diamante Azul/Guerrero Maya Jr./Thunder vs. Los Guerreros Laguneros (Euforia/Gran Guerrero/Niebla Roja)
5. Los Estetas del Aire (Mascara Dorada/Mistico II/Valiente) vs. Averno/Felino/Negro Casas

5/26 – Arena Coliseo de Guadalajara
1. Brillante vs. El Divino
2. Azteca de Oro & Virgo vs. Demonio Rojo & Magnum
3. Torneo Cibernetico – Participants: El Barbaro Cavernario/Black Metal/Demonio Maya/Esfinge/Espectrum/Exterminador/Halcon de Plata/El Hippie/Leo/Malefico/Metatron/Mr. Trueno
4. Delta/El Gallo/La Sombra vs. Los Revolucionarios del Terror (Dragon Rojo/Polvora/Rey Escorpion)

5/27 – Arena Puebla
1. Blue Center & Centauro de Fuego vs. Akron & Siki Osama
2. Camaleon/Horus/Leono vs. Disturbio/Nitro/Nosferatu
3. Pegasso/Rey Cometa/Sagrado vs. Namajage/Shigeo Okumura/Bobby Zavala
4. Delta/Guerrero Maya Jr./Hijo del Fantasma vs. Felino/Mephisto/Negro Casas
5. Atlantis/Maximo/Rush vs. Gran Guerrero/Ultimo Guerrero/Volador Jr.

5/28 – Arena Coliseo de Guadalajara
1. Black Metal & Sky Kid vs. Rey Trueno & Sadico
2. Astral/Electrico/Ultimo Dragoncito vs. Demus 3:16/Pequeno Violencia/Pierrothito
3. #1 Contender Torneo Cibernetico por el REINA International Femenil Title – Participants: Dalis la Caribena/Estrellita/Goya Kong/Lady Afrodita/Luna Magica/La Comandante/Princesa Blanca/Princesa Sugei/Mima Shimoda/Zeuxis
4. Shocker/La Sombra/Valiente vs. Mr. Aguila/Felino/Shinsuke Nakamura
5. Atlantis vs. Mr. Niebla

5/28 – Arena Mexico
1. Bengala & Robin vs. Cholo & Zayco
2. Bam Bam/Mini Fantasy/Shockercito vs. Mercurio/Nitrito/Pequeno Olimpico
3. Hombre Bala Jr./Sagrado/Triton vs. Arkangel de la Muerte/Escandalo/Hooligan
4. Delta/La Mascara/Rey Cometa vs. Olimpico/Polvora/Puma King
5. En Busca de un Idolo: Fuego vs. Tiger
6. En Busca de un Idolo: Stuka Jr. vs. Vangelis
7. Diamante Azul/Rush/Thunder vs. Damian el Terrible/Dragon Rojo/Rey Bucanero

FEDERACION UNIVERSAL DE LUCHA LIBRE

5/25 – Street Show in Zocalo (80th Anniversary of Lucha Libre show)
1. ?
2. ??
3. Angel del Amor/Charly Madrid/Marabunta Jr./Nemesis vs. Maldito Jr./Matrix/Raider/Super Bufon
4. Hijo del Mascara Sagrada/Octagon/Oriental/Villano V vs. Hijo del Canek/Hijo del Mascara Ano Dos Mil/Hijo del Pirata Morgan/Scorpio Jr.
5. Axel/Huracan Ramirez/Mil Mascaras/Tinieblas Jr. vs. Cien Caras Jr./Hijo del Medico Asesino/Hijo del Solitario/Pirata Morgan

6/7 – Lienzo Charro Constituyentes del Distrito Federal
1. Charly Madrid & Marabunta Jr. vs. Bizarro & Rider
2. Meiden vs. Cara de Guerra
3. Decnis/Nemesis/Mini Electroshock vs. Cuervo/Mini Cibernetico/Diva Salvaje
4. Hijo del Mascara Sagrada/Octagon/Tinieblas Jr. vs. Cien Caras Jr./Pirata Morgan/Scorpio Jr.

6/15 – Unidad Deportiva Morelos de Colima
1. ?
2. Chamaco Anguiano & Vaquero vs. General de la Muerte & Terremoto
3. Jennifer Blake/Dinastia/Mascarita Divina vs. Cinthia Moreno/Mini Monster Clown/Mini Psycho Clown
4. Mascara Sagrada Jr./Octagon/Tinieblas Jr. vs. Perro Aguayo Jr./Hijo del Texano/Parka Negra

INDEPENDENT

5/25 – Arena Coliseo de Chihuahua
1. As de Chihuahua/Silver Wolf/Tetrix/Princesa Guerrera vs. Los Warriors (I/II/III)/Estrella Diabolica
2. Genesis/Latino/El Panda vs. Chucky/Snake/Verdugo
3. Chavela/Dona Tencha/Perrushka vs. Fuego/Peluchin Maldad/Romano
4. Steel Cage Match where the loser gets shaved: El Apache vs. Terremoto Express
5. Chicano/Silver Kain/Silver King Jr. vs. Electroshock/Espanto Jr./Tigre del Ring

5/25 – Auditorio Jose Maria Morelos de Sahuayo
1. Mascarita Sagrada/Octagoncito/La Parkita vs. Mini Abismo Negro/Mini Chessman/Mini Psicosis
2. Fabi Apache & Pimpinela Escarlata vs. Mari Apache & Yuriko
3. Elegido & Toscano vs. Cuervo & Ozz
4. Cibernetico/El Mesias/La Parka Jr. vs. Gronda II/Hijo del Texano/Parka Negra

5/26 – Arena Coliseo de Coacalco
1. Teseo & Ukkonen vs. Las Machos III y IV
2. Torneo Cibernetico por la Campeonato Universal – Participants: Aeronix/Kid Shadow/Kruenen/Lobo Escarlata Jr./Locki/Chicago Rush/Ciclon Infernal/Inmortal/Swat
3. Aramis/Hijo del Blackman/Hijo del Kendo vs. Arana Negra/Dragon Negro/Epidemia
4. Iron Love/Justiciero/Negro Navarro vs. AK-47/Cyborg/911

5/27 – Instalaciones de la Feria de Abasolo
1. ?
2. ??
3. Mascarita Divina & La Parkita vs. Mini Chessman & Mini Psicosis
4. The Psycho Circus (Monster Clown/Murder Clown/Psycho Clown) vs. The Inferno Rockers (Machine Rocker/Soul Rocker/Uro Rocker)
5. Drago & La Parka Jr. vs. Chessman & Ultimo Gladiador

5/28 – Arena Aficion de Pachuca
1. Gambit vs. Ram
2. Furia Salvaje & Furia Salvaje Jr. vs. Jhonky & Sacristan del Diablo
3. 3 Way Dance: El Guapito vs. Chamuel vs. Gallito Feliz
4. Arenita II & Niko vs. Ciclope & Drastick Boy
5. Super Libre: Danny Casas & Jhon Crazy vs. Chico Che & Apolo Estrada Jr.

5/31 – Plaza de Toros de Autlan
1. ?
2. ??
3. ???
4. Dinastia & La Jarochita vs. Octagoncito & Sexy Lady
5. The Psycho Circus (Monster Clown/Murder Clown/Psycho Clown) vs. Argos/Drago/Pentagon Jr.

6/1 – Arena Cuautepec
1. Chamuel & Mini Mantyz vs. Gallito Felix & Mascarita Guerrera
2. Darma/Demencia/Ultimo Diamante vs. Hacha Infernal/King Flash/Mantyz
3. Centella Oriental vs. Adamantium
4. Ek-Balam/Las Traumas I y II vs. La Familia the Clown (Dave the Clown/Niko/Rothen Clown)
5. Groon XXX & Joe Lider vs. Halloween & Perro Sorpresa

6/1 – Arena Poza Rica de Veracruz
1. Avatar & Pirana vs. Astro & Enterrador
2. Flayer Boy & La Parkita vs. Espectrito II & Mini Histeria
3. Destello Azul/Silencio Azul/Gabriel o Gabriela vs. Mr. Coyote/Demasiado/Pentagon Jr.
4. Electroshock/Fenix/Vengador Radioactivo vs. Chessman/Peligro/Ricky Marvin

6/1 – Palacio de los Deportes de Villahermosa
1. ?
2. ??
3. ???
4. Demoledor/Tribal/Diva Salvaje vs. Forajido/Lince/Pequeno Maya
5. The Psycho Circus (Monster Clown/Murder Clown/Psycho Clown) vs. Full Back/Ultimo Gladiador/Pasion Kristal
6. Cibernetico & Crazy Boy vs. Perro Aguayo Jr. & Psicosis Original

6/8 – Arena Azteca Budokan de Neza (benefit show for Billy el Malo who suffered a severe hand injury recently after being assaulted that has kept him out of action)
1. ?
2. ??
3. Dinastia & Mascarita Divina vs. Mini Charly Manson & Mini Chessman
4. El Brazo/Mari Apache/Polvo de Estrellas vs. La Hechicera/Black Mamba/Yuriko
5. Aero Star/Crazy Boy/Super Fly vs. The Inferno Rockers (Devil Rocker/Machine Rocker/Soul Rocker)
6. Electroshock/La Parka Jr./Luchador Sorpresa vs. Chessman/Silver Kain/Luchador Sorpresa

6/9 – Arena Juba de Reynosa
1. ?
2. ??
3. Octagoncito vs. Mini Charly Manson
4. Monster Clown & Murder Clown vs. The Panther & Tigre Lee
5. Elegido & La Parka Jr. vs. Electroshock & Toscano

6/20 – Su Bodega de Cerro Azul
1. Fuego Azul & Power Ranger vs. Mutante & Rocka Infernal
2. Falcon/Principe Halcon/Diva Salvaje vs. Bayron/King Lion/Muerte Nocturna
3. La Chivita & La Parkita vs. Espectrito de Ultratumba & Mini Love Machine
4. Axel & Hombre Bala Jr. vs. Pirata Morgan & Hijo del Pirata Morgan

INTERNACIONAL WRESTLING LEAGUE

6/8 – Teatro Zaragoza de Atizpan
1. Arkanos/Kilvan/Yoruba vs. Kid Jaguar/Las Medics I y II
2. Cuadrangular de Atomicos: Angel del Amor/Chucho el Roto/Iron Love/Yakuza vs. Atomic Star/Carrona/Periko/Terror vs. Centinela/Quimico/Samael/Tormento vs. Infierno Kid Jr./Ojo Diabolico Jr./Sepulturero/Ultimo Vampiro
3. Pentagon Jr./Shadow/Lolita vs. Fresero Jr./Sexy Lady/Pasion Kristal
4. Street Fight por la Copa Femenil Extrema IWL: Ludark Shaitan (c) vs. Crazy Mary
5. Guerra de Empresas: Argenis/Drago/Fenix vs. Black Terry/Dinamic Black/Dr. Cerebro vs. Carta Brava Jr./Cerebro Negro/Fantasma de la Opera vs. Drastick Boy/Paranoico/Super Mega vs. Epitafio/Leviathan/Rocky Santana vs. Eterno/Super Nova/X-Fly vs. Niko/Pagano/Luchador Sorpresa vs. Tony Rivera/Scorpio Jr./Zumbido
6. Super Libre por el IWL Trios Titles: The Psycho Circus (Monster Clown/Murder Clown/Psycho Clown) (c) vs. Los Porros (Angel o Demonio/Leon Rojo/Ovett)

6/16 – Deportivo DIF de Huehuetoca
1. Triangular de Tercias: Centinela/Corcel Infernal/Quimico Jr. vs. Babel/Epidemia/Templario vs. Kid Jaguar/Las Medics I y II
2. Triangular de Tercias: Los Indestructibles (Infierno Kid/Ojo Diabolico Jr./Sepulturero) vs. Los Payasos del Terror (Carrona/Perico/Terror) vs. La Resistencia (Arkanos/Kilvan/Yoruba)
3. Cuadrangular de Tercias: Los Porros (Angel o Demonio/Leon Rojo/Ovett) vs. La Secta Negra (Carta Brava Jr./Fantasma de la Opera/Shadow) vs. Los Revolucionarios (Freelance/Pantera/Micke Segura) vs. Chucho el Roto/Iron Love/Rocky Santana
4. Cuadrangular de Parejas por el vacante IWL Tag Titles: Pirata Morgan & Hijo del Pirata Morgan vs. Tony Rivera & Veneno vs. Scorpio Jr. & Zumbido vs. Ultimo Gladiador & Ultimo Vampiro

6/18 – Arena Aficion de Pachuca
1. Orion/Jhon Terry/Verbo vs. Luminoso Jr./Ojo de Tigre/Sacristan del Diablo
2. 3 Way Dance: Las Frutas (Super Boing/Super Kamikaze/Super Pascual) vs. Chile Peludo/Perfil/Quimico Jr. vs. Los Payasos del Terror (Carrona/Periko/Terror)
3. Arkanos/Pentagon Jr./Lolita vs. Fresero Jr./Sexy Lady/Pasion Kristal
4. Elimination Match por el vacante IWL Lightweight Title – Participants: Atomic Star/Corcel Infernal/Kid Jaguar/Mascara Universal/Medics III/Ninja de Fuego/Pequeno Demonio/Pequeno Picudo/Shadow
5. Guerra de Empresas por la Copa Criteria – Participants: AAA (Drago/Fenix/Super Fly)/Arena Aficion (Ciclope/Drastick Boy/Niko)/AULL (Epitafio/Leviathan/Rocky Santana)/La Familia de Tijuana (Eterno/Super Nova/X-Fly)/Los Guapos (Tony Rivera/Scorpio Jr./Zumbido)/IWRG (Black Terry/Dinamic Black/Dr. Cerebro)/Los Revolucionarios (Freelance/Pantera/Micke Segura)/La Secta Negra (Carta Brava Jr./Cerebro Negro/Fantasma de la Opera)
6. Revancha Match: IWL Trios Titles: The Psycho Circus (Monster Clown/Murder Clown/Psycho Clown) (c) vs. Los Porros (Angel o Demonio/Leon Rojo/Ovett)

INTERNACIONAL WRESTLING REVOLUCION GRUPO

5/26 – Arena Naucalpan
1. Angel del Amor & Galaxy vs. Dragon Celestial & Fulgore
2. Chico Che/Dr. Cerebro/Golden Magic vs. Alan Extreme/Apolo Estrada Jr./Imposible
3. Dinamic Black/Fenix/Trauma II vs. Carta Brava Jr./Eterno/Pentagon Jr.
4. IWRG Intercontinental Tag Titles: Negro Navarro & Trauma I (c) vs. Pirata Morgan & Hijo del Pirata Morgan
5. The Psycho Circus (Monster Clown/Murder Clown/Psycho Clown) vs. Dr. Wagner III/Ultimo Gladiador/X-Fly

INVASION RCH

6/27 – Arena Naucalpan
1. ?
2. La Jarochita & Lolita vs. Sexy Lady & Taya
3. Cuervo & Espiritu vs. Las Traumas I y II
4. The Psycho Circus (Monster Clown/Murder Clown/Psycho Clown) vs. The Inferno Rockers (Devil Rocker/Machine Rocker/Soul Rocker)
5. Cibernetico/Electroshock/El Mesias vs. Los Perros del Mal (Perro Aguayo Jr./Daga/Halloween)

LUCHA FAN FEST VI

6/1 – Arena Lopez Mateos
1. Cazador/Epidemia/Vortize vs. Aramis/Moria/Shadow
2. 4 Way Dance: Arumi vs. Baby Star vs. Bastet vs. Felina Metalica
3. Danny Boy/Gran Apache II/Robin vs. Gallego/Romano Garcia/Rocky Santana
4. El Triangular de la Muerte (Gran Cuchillo/Kahoz/Rambo) vs. Arkangel de la Muerte/Escandalo/Soberano
5. Aero Boy & Violento Jack vs. Averno & Ephesto
6. Relevos Increibles: Brazo de Plata/Stuka Jr./Rey Bucanero/Ultimo Guerrero vs. La Mascara/Rush/Damian el Terrible/Rey Escorpion

MONTERREY

6/2 – Arena Coliseo de Monterrey
1. ?
2. ??
3. ???
4. ????
5. 4 Way Dance: Dr. Wagner Jr. vs. L.A. Par-K vs. Villano IV vs. Angel Blanco Jr.

NEXT GENERATION XTREME

5/26 – Arena Kalaka de Ciudad Juarez
1. 3 Way DanceL Baby Star vs. Estrella Diabolica vs. Princesa Guerrera
2. Hermes Jr. & Ultimo Samurai vs. Angel Negro & Metro
3. 4 Way Dance: Aereo vs. Extreme Tiger vs. Utopia vs. Vary
4. Por la Campeonato Maestros Kalaka: Pantera Asesina vs. Cassandro
5. 3 Way Dance: Aero Boy & Violento Jack vs. Pagano & Sick Boy vs. Super Crazy & Venom

PERROS DEL MAL

6/9 – Plan Sexenal del Distrito Federal (5th Anniversary Show)
1. ?
2. ??
3. Las Traumas I y II vs. Fabi y Mari Apache
4. Torneo por el PdM Middleweight Title – Participants: Daga/Psicosis Original/Ricky Marvin/Douki/Eita/Peligro
5. 4 Way Dance: Perro Aguayo Jr. vs. Canek vs. Cibernetico vs. Dr. Wagner Jr.

PRO WRESTLING TRIPLE X

6/1 – Casino del Pueblo de Comacalco
1. ?
2. ??
3. ???
4. ????
5. Perro Aguayo Jr. & Hijo del Lizmark vs. Hijo del Texano & Mascara Ano Dos Mil Jr.

PROMOCIONES BJC

5/26 – Arena Aragon
1. Juventud Divina vs. Aguila Oriental
2. Jossman & Skanner vs. Gran Charly & Infernal
3. Blackman Jr./Hijo del Kendo/Magnum 44 vs. Arana Negra/Deslizador/Ultimo Corcel
4. Gran Cuchillo & Sombra Escarlata vs. Cazador Salvaje & Sol de Oriente
5. Corsario Negro Jr. & Felino vs. Cancerbero & Mephisto

PROMOCIONES CANTU

5/27 – Arena Cuatro Caminos de Nuevo Laredo
1. ?
2. Chica Tormenta & Estrellita Explosiva vs. La Hechicera & La Hiedra
3. El Brazo/Icarus/Street Boy vs. Golden Boy/Rey Demonio/Black Mamba
4. Laredo Kid/Perseus/Pimpinela Escarlata vs. Los Poderosos (Hombre sin Miedo/Kendor Jr./Sobredosis)
5. Los Mirreyes (Alan Stone/Elegido/Toscano) vs. Argos/Jaque Mate/Pentagon Jr.

PROMOCIONES EVOLUCION XXI

6/1 – Salon Medina de Ciudad Campeche
1. ?
2. Fugaz de Oro & Luchador Sorpresa vs. Cholo Extreme & Snow Metal
3. Angel Celestial & Negro Misterio vs. Asesino Negro Jr. & Lobo Siberano
4. Axel/Moncho Cachondo/Super Raton vs. Drakull/Halcon Rojo Jr./Mecanico Infernal

PROMOCIONES KDENA

6/30 – Arena Solidaridad
1. ?
2. ??
3. ???
4. Ares & Belial vs. Terremoto Negro & Tornado
5. Las Traumas I y II vs. Cerebro Negro & Dr. Cerebro
6. 3 Way Dance: Hijo del Santo vs. L.A. Par-K vs. Dr. Wagner Jr.

PROMOCIONES MDS

5/26 – Nueva Arena Poza Rica de Tlahuac
1. Baby Star Jr. & Gran Bufalo vs. Logan & Rey Muerte
2. Manitas de Seda & Voladorcito vs. Enfermero de la Muerte & Guerrerito
3. Avatar & Robin vs. Azgar & Piloto Infernal
4. Kraneo/Manos de Seda/Unicornio vs. La Mafia Colombiana (Black Lord/La Cobra del Amor/El Gangster)

PROMOCIONES MUNOZ

6/2 – Domo de la Feria de San Luis Potosi
1. ?
2. Fabi Apache/Octagoncito/Pimpinela Escarlata vs. Taya Valkyrie/Mini Psicosis/Yuriko
3. The Psycho Circus (Monster Clown/Murder Clown/Psycho Clown) vs. The Inferno Rockers (Devil Rocker/Machine Rocker/Soul Rocker)
4. Electroshock/Elegido/La Parka Jr. vs. Chessman/Parka Negra/Ultimo Gladiador
5. Steel Cage Match: Cibernetico & El Mesias vs. Perro Aguayo Jr. & Hijo del Texano

PROMOCIONES PACIFICO

6/6 – Estadio Teodoro Mariscal de Mazatlan
1. ?
2. ??
3. Fly Metal & Tornado vs. Black Mamba & Yuriko
4. The Psycho Circus (Monster Clown/Murder Clown/Psycho Clown) vs. The Inferno Rockers (Devil Rocker/Machine Rocker/Soul Rocker)
5. Lucha con Explosivos por el AAA Cruiserweight Title: Daga (c) vs. Joe Lider

PROMOCIONES PONCE

6/2 – Salon Partenon de Nogales
1. Dr. Muerte vs. El Patriarca
2. Came/Mini Sol de Oriente/Pequeno Samuray vs. Killer Mamba/Nocturno/Rudy Zabara
3. Anarky/Argonauta/Rokero vs. Eclipse/Inferno/Pequeno Guerrero
4. Extreme Tiger & Venum Black Jr. vs. Damian 666 & Bestia 666

TODOS X TODOS

6/22 – Gimnasio Juan de la Barrera del Distrito Federal
1. Golden Magic & Poseidon vs. Dinamic Black & Imposible
2. La Cholita & Rossy Moreno vs. Lady Apache & Esther Moreno
3. WWA Trios Titles: El Trio Fantasia (Super Muneco/Super Pinocho/Super Raton) (c) vs. Black Terry/Scorpio Jr./Shu el Guerrero
4. PWR Tag Titles: Blue Demon Jr. & Hijo del Santo (c) vs. Heddi Karaoui & Zumbi
5. Torneo de la Muerte – Participants: Canek & Mascara Ano Dos Mil/L.A. Par-K & Super Parka/Pirata Morgan & Villano IV/Rayo de Jalisco Jr. & Universo Dos Mil

WRESTLING COUNCIL

6/2 – Arena Coliseo de Reynosa
1. ?
2. ??
3. Perseus & La Hiedra vs. Barba Roja & Estrellita
4. Los Oficiales (AK-47/Fierro/911) vs. Carta Brava Jr./Eterno/Freelance
5. Fuerza Guerrera & Solar I vs. Dr. Cerebro & Negro Navarro

TIJUANA/BAJA CALIFORNIA

BAJA STARS WRESTLING

5/31 – Auditorio Municipal de Tijuana
1. Black Saigon & Dragon Chino vs. Firebird & Silencio Negro
2. Ryan Kidd/Eddie Randle/SoCal Crazy vs. Duke/Johnny Goodtime/Johnny Yuma
3. Cuadrangular de la Muerte: Angel Garces vs. Enfermero Jr. vs. King Azteca vs. Rubi Gardenia
4. Atlantis vs. Ultimo Guerrero
5. Mil Mascaras & Rayo de Jalisco Jr. vs. Canek & Cien Caras

THE CRASH

6/14 – Auditorio Municipal de Tijuana
1. ?
2. ??
3. ???
4. ????
5. Bull Terrier Match: Cibernetico vs. Perro Aguayo Jr.

UNITED STATES

LUCHA LIBRE MEXICANA

5/26 – Kanjo’s Western Club in McAllen, Texas
1. Los Payasos I y II vs. El Payasin & Rey Zeus
2. Poder 7 & Virgo vs. Hijo del Al Cruz & Zarzy Tigre
3. Aguila Azteca & Black Cougar Jr. vs. Lobo & Zarco
4. El Medico vs. Al Cruz Jr.
5. Corazon de Barrio/Pentagon Black/Super Parka vs. Albar/Aquiles/Spawn

6/1 – Casa Blanca Ballroom in Laredo, Texas
1. Silver Kid vs. Devilucion
2. Mega Fly/La Parkita/La Trevi vs. Hombre sin Miedo/Piratita Morgan/Karla Maria
3. Angel Espacial/Diana la Cazadora/Luchadora Sorpresa vs. Oscuridad/La Hiedra/Hija del Zarzy
4. Brazo de Plata/Hijo del Santo/Laredo Kid vs. Aquiles/Hijo del Espanto/Hijo del Pierroth

MILLENIUM WRESTLING PROMOTION

6/1 – East Los Angeles Youth Recreation Center in Los Angeles, California
1. ?
2. ??
3. ???
4. Atlantis/Kiss Jr./Kiss III vs. Punisher/Super Maquina Jr./Ultimo Guerrero

REYES DEL RING

5/26 – Silverado Rodeo Arena in Laredo, Texas
1. ?
2. ??
3. Spider Man vs. Iron Man
4. SELL Tag Titles: Nefasto & Thunder (c) vs. Dragon Fly & Extassis
5. Vale Todo Rules: Maldad Adicta vs. Maravilla Mendoza
6. Diamante & Perverso vs. Astuto & Sangre Chicana Jr.

ROBLES PROMOTIONS

6/2 – Fuego Western Club in McAllen, Texas
1. Hijo del Al Cruz Jr. & Zarzy Tiger vs. Aguila Azteca & Karate Lee
2. Angel Espacial/La Trevi/La Parkita vs. Maldicion/Karla Maria/Piratita Morgan
3. Diana la Cazadora & La Hiedra vs. Hija del Zarzy & Wendy
4. Brazo de Plata/Hijo del Santo/Luchador Sorpresa vs. Aquiles/Hijo del Pierroth/Spawn

Post Category: News

Tags: , ,

Leave a Reply

Sponsors

Polls

Should Alberto Del Rio sign with TNA?

Loading ... Loading ...

2014 GERWECK.NET Year End Awards: Worst PPV of the year?

Vote View Results

Loading ... Loading ...

Should "Mean" Gene Okerlund be inducted into the GERWECK.NET Hall of Fame?

Loading ... Loading ...