Pro Wrestling Since 1997

Menu

The Lucha Report for 5/16‏



NEWS

Fuerza Mexicana de Lucha Libre promoter Rocky Roman who has promoted shows based out of Southern California but also in Illinois, Texas, and other states for well over 10 years passed away yesterday. He has been battling some health issues for the last few months and had to cancel a show that was supposed to take place last Friday night because of said issues. Rocky was one of the very few promoters who could book both EMLL & AAA talent on the same shows and was a great asset in the cause of bringing lucha libre to the United States. QEPD Rocky.

Angel de Oro posted on his Facebook page that he will be out of action for close to 3 months due to a right knee injury.

Babe Richard along with other retired wrestlers have started up a foundation to help retired and injured luchadores with their money issues and it’s called Lucha AC with support by LEGEND Producciones. The first benefit show will take place at the Lucha Fan Fest on 6/1 at Arena Lopez Mateos which has also become a benefit show for Lasser who was a high flyer in the late 90′s and more recently has worked as Gato Volador in various Monterrey promotions. Not only will the show itself be a benefit but they are going to auction off masks from such stars as Hijo del Santo & Rayo de Jalisco Jr. as well.

Billy el Malo was on the Tercera Caida show yesterday and told them that his doctors told him that he needs to take a year off due to his severe hand injury but he said that he hopes to be back in the next couple of months.

Rey Bucanero is replacing Rush on the Chilanga Mask show at Arena Coliseo de Coacalco on Sunday but it isn’t known whether the substitution is because of the car wreck Rush was involved in on Monday or if he was simply pulled by EMLL.

World Wrestling League which promoted a big show in Puerto Rico last month will be touring Mexico & United States during the summer will be holding a show in Monterrey on 7/7 and will send talent to AAA for Triplemania XXI on 6/16 in Mexico City. They have already announced that Blue Demon Jr., Mil Mascaras, Sicodelico Jr., Bobby Lashley, & John Morrison will be coming in for the tour with more names to come.

RESULTS

Independent 5/14 – Arena Aficion de Pachuca
1. ?
2. ??
3. Ciclope & Drastick Boy beat Alejandro I & Kid Jaguar
4. Guerrero Mixtico & Niko defeated Chico Che & La Plaga
5. Zumbi beat Veneno

Promociones Cantu 5/13 – Arena Cuatro Caminos de Nuevo Laredo
1. ?
2. Amazona & Lady Puma defeated La Hiedra & Hija del Karonte
3. Hijo del Canek/Perseus/Skayde beat Hijo del Fishman/Sobredosis/Black Mamba by DQ after Canek turned on his teammates.
4. Los Perros del Mal (Perro Aguayo Jr./Daga/Super Crazy) defeated The Psycho Circus (Monster Clown/Murder Clown/Psycho Clown)
5. Angel o Demonio & Ovett beat Halloween & Psicosis Original in a wild bloody brawl full of weapons and after the match the Porros stapled a $20 peso to Psicosis’ forehead.

UPCOMING SHOWS

ALIANZA NACIONAL DE LUCHA LIBRE

5/18 – Ayudanita Municipal de Cuernavaca
1. ?
2. Las Black Hackmen I y II vs. Kid Lion & Kid Power
3. Eddy Cruz/Flipper/Romeo vs. Los Fugitivos I y III/Raksas
4. Dr. Maya/Rey Cobra/Rey Escorpion vs. Impostor/Nahual/Mr. Niebla

ASISTENCIA ASESORIA Y ADMINISTRACION

5/17 – Gimnasio Miguel Hidalgo de Puebla (Sin Limite taping = both brands)
1. Lucky Boy & Nino de Ebano vs. Carta Brava Jr. & Fresero Jr.
2. Axel/Dinastia/Pimpinela Escarlata vs. Argos/Mini Abismo Negro/Black Mamba
3. Fabi Apache & La Jarochita vs. La Hechicera & Mari Apache
4. Los Mirreyes (Alan Stone/Elegido/Toscano) vs. Los Perros del Mal (Halloween/Psicosis Original/Perro Sorpresa)
5. Fenix/Heavy Metal/La Parka Jr. vs. Chessman/Parka Negra/Pentagon Jr.
6. Blue Demon Jr./Electroshock/El Mesias vs. El Consejo (Hijo del Texano/Mascara Ano Dos Mil Jr./Silver Kain)

5/24 – Auditorio Municipal de Tampico (EVOLUCION taping)
1. Freelance/Saturno/Black Mamba vs. Carta Brava Jr./Eita/Micke Segura
2. Flamita/Fabi Apache/Octagoncito vs. Eterno/Taya Valkyrie/Mini Charly Manson
3. Crazy Boy & Joe Lider vs. Angelico & Jack Evans
4. Escoria/Fenix/La Parka Jr. vs. Daga/Parka Negra/Pentagon Jr.
5. The Psycho Circus (Monster Clown/Murder Clown/Psycho Clown) vs. El Consejo (Mascara Ano Dos Mil Jr./Silver Kain/Villano IV)
6. Cibernetico vs. Perro Aguayo Jr.

5/26 – Deportivo Toltitlan de Tultitlan (FUSION taping)
1. Flamita/Gotita de Plata/Saturno vs. Carta Brava Jr./Danny Casas/Eterno
2. Chica Yeye & Pasion Kristal vs. Black Mamba & Yuriko
3. Dinastia & Mascarita Divina vs. Mini Abismo Negro & Mini Charly Manson
4. Alebrije II/Espiritu/Super Fly vs. The Inferno Rockers (Devil Rocker/Machine Rocker/Soul Rocker)
5. Crazy Boy & Joe Lider vs. Halloween & Psicosis Original
6. Cibernetico & El Mesias vs. Chessman & Parka Negra

5/30 – Gimnasio Agustin Millan de Toluca (Sin Limite taping = both brands)
1. Lucky Boy & Nino de Ebano vs. Carta Brava Jr. & Eterno
2. Jennifer Blake & Fabi Apache vs. Mari Apache & Taya Valkyrie
3. Aero Star/Atomic Boy/Axel vs. Daga/Gran Apache/Psicosis Original
4. Drago & Fenix vs. Angelico & Jack Evans
5. Electroshock & Heavy Metal vs. Hijo del Texano & Silver Kain
6. Cibernetico/El Mesias/Luchador Sorpresa vs. Perro Aguayo Jr./Canek/Villano IV

CHILANGA MASK

5/19 – Arena Coliseo de Coacalco
1. Scramble Match – Participants: Aero Boy/Astro Rey/Belial/Canelo Casas/Kenbai/Milanito Collection a.t.
2. 3 Way Dance: Silueta vs. Chica Tormenta vs. Christina von Eerie
3. Valiente & Virus vs. Las Traumas I y II
4. 3 Way Dance: Extreme Tiger vs. Magnifico vs. Stuka Jr.
5. Black Terry vs. Arkangel de la Muerte
6. Super Libre: Rey Bucanero vs. Masada
7. Negro Casas vs. Negro Navarro

EMPRESA MEXICANA DE LUCHA LIBRE

5/17 – Arena Mexico
1. Molotov & Sensei vs. Akuma & Apocalipsis
2. Pegasso/Starman/Triton vs. Escandalo/Hooligan/Nitro
3. Guerrero Maya Jr./Rey Cometa/Sagrado vs. Kraneo/Namajague/Olimpico
4. En Busca de un Idolo: Fuego vs. Vangelis
5. En Busca de un Idolo: Stuka Jr. vs. Tiger
6. Brazo de Plata/Rush/Thunder vs. Los Sicarios del Infierno (Averno y Mephisto)/Volador Jr.
7. Diamante Azul/Maximo/La Sombra vs. Shinsuke Nakamura/Negro Casas/Pierroth

5/19 – Arena Coliseo de Guadalajara
1. Brillante & Meteoro vs. Pirana & Thunder Boy
2. Azteca de Oro & El Divino vs. Demonio Rojo & Evola
3. Esfinge/Halcon de Plata/The Hippie vs. Demonio Maya/Exterminador/Sadico
4. Brazo de Plata/Sagrado/Smaker vs. Malefico/Shinsuke Nakamura/Shigeo Okumura
5. Diamante Azul vs. Mephisto

5/19 – Arena Mexico
1. Bengala & Freesbee vs. Herodes Jr. & Ramstein
2. Aereo/Bam Bam/Shockercito vs. Demus 3:16/Pequeno Violencia/Pequeno Warrior
3. Fuego/Hijo del Fantasma/Hombre Bala Jr. vs. Misterioso II/Puma King/Virus
4. Lightning Match: Delta vs. Polvora
5. Atlantis/Blue Panther/Brazo de Plata vs. Dragon Rojo/Rey Escorpion/Bobby Zavala
6. Los Cadetes del Aire (Mascara Dorada/Mistico II/Valiente) vs. Negro Casas/Niebla Roja/Ultimo Guerrero

5/20 – Arena Puebla
1. Asturiano/Meyer/Tigre Rojo Jr. vs. Akron/King Jaguar/Siki Osama Jr.
2. Pegasso/Starman/Stigma vs. Escandalo/Hooligan/Nitro
3. Delta/Sagrado/Triton vs. Olimpico/Puma King/Sangre Azteca
4. Diamante Azul vs. Rey Bucanero
5. Atlantis/La Sombra/Thunder vs. Felino/Shinsuke Nakamura/Negro Casas

5/21 – Arena Coliseo de Guadalajara
1. Leo & Metatron vs. Espectrum & Infierno
2. Black Metal & Stigma vs. Rafaga & Raziel
3. El Gallo/Starman/Triton vs. El Barbaro Cavernario/Namajague/Shigeo Okumura
4. Mascara Dorada/Rey Cometa/Stuka Jr. vs. Mr. Aguila/Kraneo/Psicosis
5. Atlantis/Maximo/Rush vs. Los Guerreros Laguneros (Euforia/Gran Guerrero/Ultimo Guerrero)

5/21 – Arena Mexico
1. Freesbee & Magnus vs. Espanto Jr. & Herodes Jr.
2. Lady Afrodita/Lluvia/Luna Magica vs. Amapola/Mima Shimoda/Tiffany
3. Hombre Bala Jr./Pegasso/Sagrado vs. Cancerbero/Hijo del Signo/Virus
4. Delta/Fuego/Guerrero Maya Jr. vs. Morphosis/Olimpico/Puma King
5. En Busca de un Idolo: Hijo del Fantasma vs. Misterioso II
6. En Busca de un Idolo: Valiente vs. Sangre Azteca
7. Blue Panther/Diamante Azul/Mistico II vs. La Fuerza TRT (Damian el Terrible/Rey Bucanero/Tiger)

FEDERACION UNIVERSAL DE LUCHA LIBRE

6/7 – Lienzo Charro Constituyentes del Distrito Federal
1. Charly Madrid & Marabunta Jr. vs. Bizarro & Rider
2. Meiden vs. Cara de Guerra
3. Decnis/Nemesis/Mini Electroshock vs. Cuervo/Mini Cibernetico/Diva Salvaje
4. Hijo del Mascara Sagrada/Octagon/Tinieblas Jr. vs. Cien Caras Jr./Pirata Morgan/Scorpio Jr.

6/15 – Unidad Deportiva Morelos de Colima
1. ?
2. Chamaco Anguiano & Vaquero vs. General de la Muerte & Terremoto
3. Jennifer Blake/Dinastia/Mascarita Divina vs. Cinthia Moreno/Mini Monster Clown/Mini Psycho Clown
4. Mascara Sagrada Jr./Octagon/Tinieblas Jr. vs. Perro Aguayo Jr./Hijo del Texano/Parka Negra

INDEPENDENT

5/17 – Arena Nacional de Toluca
1. Nemesis & Sicario vs. Arkin III & Cosmos
2. Big Machine & Silver vs. Arkin & Luchador Sorpresa
3. Dragon Lee vs. Krausser
4. El Comando Elite (Factor/Rayan/Spartan) vs. Sepulturero/Las Traumas I y II

5/17 – Arena Queretaro
1. Luminoso & Sangre de Dragon vs. Kastigador & Vengador
2. Goya Kong & Marcela vs. Amapola & Tiffany
3. Fuego Latino vs. Mr. Niebla
4. La Mascara & Valiente vs. Dragon Rojo & Rey Escorpion
5. Atlantis/La Mascara/Mistico II vs. Los Guerreros Laguneros (Euforia/Niebla Roja/Ultimo Guerrero)

5/18 – Arena Cuautepec (2nd Anniversary Show)
1. Divino & Mini Mantyz vs. Demencia & Mini Cobra
2. Gumaro & Thanathor vs. Darma & Ultimo Diamante
3. Torneo Cibernetico Reyes del Aire – Participants: Adamantium/Centella Oriental/Conquistador/Cosmos Negro/Electroman/Hassan/Kivito/Kronos
4. 4 Way Dance por el Trofeo Senor Cuautepec: Hijo del Fantasma vs. Veneno vs. Felino vs. Rey Bucanero
5. Steel Cage Match where the loser must unmask – Participants: Ahijado de la Muerte/Clon/King Flash/Mantyz/Hijo del Signo/Lirio de Plata/Rayan/Taloz

5/18 – Instalaciones de la Feria de Chilon
1. Brillantina & Lazerito vs. Granda Man & Murcy Jr.
2. Murcy Jr. II vs. New Fire Jr.
3. Dinastia & Mascarita Divina vs. Mini Chessman & Mini Psicosis
4. Por la Copa Tseltal: Fenix & La Parka Jr. vs. Chessman & Pentagon Jr.

5/18 – Lienzo Charro de Huixquilucan
1. Dinastia & La Parkita vs. Mini Murder Clown & Mini Psycho Clown
2. Drago & Fenix vs. Nygma & Polvo de Estrellas
3. Mexican Power (Crazy Boy/Joe Lider/Juventud Guerrera) vs. The Inferno Rockers (Machine Rocker/Soul Rocker/Uro Rocker)
4. Electroshock & Heavy Metal vs. Hijo del Texano & Mascara Ano Dos Mil Jr.

5/18 – Palenque de la Feria de Coatzacoalcos
1. Changuis Mono/Estrella Metalica/Slayer vs. Oro Blanco/Sacrilegio/Sendhu
2. Kid Drago/Mascarita Sagrada/Octagoncito vs. Apostol Negro/Mini Chessman/Mini Psicosis
3. Fabi Apache & Cinthia Moreno vs. Pasion Kristal & Yuriko
4. Jack Evans & Octagon vs. Chessman & Silver Kain
5. Cibernetico/El Mesias/La Parka Jr. vs. The Psycho Circus (Monster Clown/Murder Clown/Psycho Clown)

5/19 – Arena Xalapa
1. Rafaga vs. El Reo
2. Incognito Jr. & Lobo Solitario Jr. vs. Atake 77 & Rey Tornado
3. Destello Azul/Full Contac/Planetario vs. Bucanero Infernal/Guerrero de la Noche/Rey Infierno
4. Electroshock/Linterna Verde/Vengador Radioactivo vs. Eslabon Perdido/Peligro/Pentagon Jr.
5. Por el AAA FUSION Campeonato: Fenix (c) vs. Corsario de Fuego

5/19 – Explanada de la Delegacion de San Lorenzo Toxico
1. Dinastia & Octagoncito vs. Mini Murder Clown & Mini Psycho Clown
2. La Jarochita/Cinthia Moreno/Pasion Kristal vs. Sexy Lady/Taya Valkyrie/Yuriko
3. Alebrije II/Atomic Boy/Super Fly vs. The Inferno Rockers (Devil Rocker/Machine Rocker/Soul Rocker)
4. Jack Evans/El Mesias/Octagon vs. El Consejo (Hijo del Texano/Mascara Ano Dos Mil Jr./Silver Kain)

5/19 – Gimnasio Josue Nerue Santos de Ciudad Juarez
1. ?
2. ??
3. ???
4. Mascarita Divina/Mascarita Sagrada/Pimpinela Escarlata vs. Mini Abismo Negro/Mini Charly Manson/Black Mamba
5. The Psycho Circus (Monster Clown/Murder Clown/Psycho Clown) vs. L.A. Par-K/La Parka Jr./Parka Negra

5/19 – Recinto de la Feria de Coatepec
1. Jaguar & Gabriel o Gabriela vs. Black Tiger & Casanova
2. Jennifer Blake & Lolita vs. La Hechicera & Mari Apache
3. Deymon/Huracan Ramirez/Hijo del Huracan Ramirez/Ultraman Jr. vs. Blue Warrior/Espectro Jr./Hijo del Canek/Hijo del Fishman
4. Gronda II/Juventud Guerrera/Vengador Radioactivo vs. Eslabon Perdido/Nygma/Polvo de Estrellas
5. Los Mirreyes (Alan Stone/Elegido/Toscano) vs. Halloween/Psicosis Original/La Braza

5/20 – Central de Abastos de Ecatepec
1. ?
2. ??
3. Dinastia & Mascarita Divina vs. Mini Charly Manson & Mini Psicosis
4. Tigre Lee/La Jarochita/Lolita vs. Sexy Lady/Taya Valkyrie/Black Mamba
5. The Psycho Circus (Monster Clown/Murder Clown/Psycho Clown) vs. The Inferno Rockers (Devil Rocker/Machine Rocker/Soul Rocker)

5/21 – Arena Aficion de Pachuca
1. Malandro vs. Ram
2. Furia Salvaje & Furia Salvaje Jr. vs. Colmillo Blanco & Millenium
3. Jhonky & Sacristan del Diablo vs. Ciclope & Drastick Boy
4. Danny Casas & Jhon Crazy vs. Chico Che & Apolo Estrada Jr.
5. Arenita & Niko vs. Fantasma de la Opera & Veneno

5/25 – Auditorio Jose Maria Morelos de Sahuayo
1. Mascarita Sagrada/Octagoncito/La Parkita vs. Mini Abismo Negro/Mini Chessman/Mini Psicosis
2. Fabi Apache & Pimpinela Escarlata vs. Mari Apache & Yuriko
3. Elegido & Toscano vs. Cuervo & Ozz
4. Cibernetico/El Mesias/La Parka Jr. vs. Gronda II/Hijo del Texano/Parka Negra

5/27 – Instalaciones de la Feria de Abasolo
1. ?
2. ??
3. Mascarita Divina & La Parkita vs. Mini Chessman & Mini Psicosis
4. The Psycho Circus (Monster Clown/Murder Clown/Psycho Clown) vs. The Inferno Rockers (Machine Rocker/Soul Rocker/Uro Rocker)
5. Drago & La Parka Jr. vs. Chessman & Ultimo Gladiador

5/31 – Plaza de Toros de Autlan
1. ?
2. ??
3. ???
4. Dinastia & La Jarochita vs. Octagoncito & Sexy Lady
5. The Psycho Circus (Monster Clown/Murder Clown/Psycho Clown) vs. Argos/Drago/Pentagon Jr.

6/1 – Arena Poza Rica de Veracruz
1. Avatar & Pirana vs. Astro & Enterrador
2. Flayer Boy & La Parkita vs. Espectrito II & Mini Histeria
3. Destello Azul/Silencio Azul/Gabriel o Gabriela vs. Mr. Coyote/Demasiado/Pentagon Jr.
4. Electroshock/Fenix/Vengador Radioactivo vs. Chessman/Peligro/Ricky Marvin

6/1 – Palacio de los Deportes de Villahermosa
1. ?
2. ??
3. ???
4. Demoledor/Tribal/Diva Salvaje vs. Forajido/Lince/Pequeno Maya
5. The Psycho Circus (Monster Clown/Murder Clown/Psycho Clown) vs. Full Back/Ultimo Gladiador/Pasion Kristal
6. Cibernetico & Crazy Boy vs. Perro Aguayo Jr. & Psicosis Original

6/8 – Arena Azteca Budokan de Neza (benefit show for Billy el Malo who suffered a severe hand injury recently after being assaulted that has kept him out of action)
1. ?
2. ??
3. Dinastia & Mascarita Divina vs. Mini Charly Manson & Mini Chessman
4. El Brazo/Mari Apache/Polvo de Estrellas vs. La Hechicera/Black Mamba/Yuriko
5. Aero Star/Crazy Boy/Super Fly vs. The Inferno Rockers (Devil Rocker/Machine Rocker/Soul Rocker)
6. Electroshock/La Parka Jr./Luchador Sorpresa vs. Chessman/Silver Kain/Luchador Sorpresa

6/9 – Arena Juba de Reynosa
1. ?
2. ??
3. Octagoncito vs. Mini Charly Manson
4. Monster Clown & Murder Clown vs. The Panther & Tigre Lee
5. Elegido & La Parka Jr. vs. Electroshock & Toscano

INTERNACIONAL WRESTLING LEAGUE

5/18 – Ex-Conasupo de Los Reyes la Paz
1. Andy Boy/Atlas/Ramses vs. Antrax/Hell Boy/Leviathan
2. Haciel & Karate Kid vs. Carrona & Terror
3. Extreme Rules: Jhon Terry/Orion/Verbo vs. Fantasma de la Opera/Leon Rojo/Ovett
4. Steel Cage Match where the loser gets shaved or unmasked – Participants: Asesino Negro/Dave the Clown/Groon XXX/Niko/Tony Rivera/Rothen Clown/Star Boy Jr./Zumbido

6/8 – Teatro Zaragoza de Atizpan
1. Arkanos/Kilvan/Yoruba vs. Kid Jaguar/Las Medics I y II
2. Cuadrangular de Atomicos: Angel del Amor/Chucho el Roto/Iron Love/Yakuza vs. Atomic Star/Carrona/Periko/Terror vs. Centinela/Quimico/Samael/Tormento vs. Infierno Kid Jr./Ojo Diabolico Jr./Sepulturero/Ultimo Vampiro
3. Pentagon Jr./Shadow/Lolita vs. Fresero Jr./Sexy Lady/Pasion Kristal
4. Street Fight por la Copa Femenil Extrema IWL: Ludark Shaitan (c) vs. Crazy Mary
5. Guerra de Empresas: Argenis/Drago/Fenix vs. Black Terry/Dinamic Black/Dr. Cerebro vs. Carta Brava Jr./Cerebro Negro/Fantasma de la Opera vs. Drastick Boy/Paranoico/Super Mega vs. Epitafio/Leviathan/Rocky Santana vs. Eterno/Super Nova/X-Fly vs. Niko/Pagano/Luchador Sorpresa vs. Tony Rivera/Scorpio Jr./Zumbido
6. Super Libre por el IWL Trios Titles: The Psycho Circus (Monster Clown/Murder Clown/Psycho Clown) (c) vs. Los Porros (Angel o Demonio/Leon Rojo/Ovett)

INTERNACIONAL WRESTLING REVOLUCION GRUPO

5/19 – Arena Naucalpan
1. Seiya vs. Dragon Celestial
2. Astro Rey Jr. & Serpiente de Oro vs. Arana de Plata & Fulgore
3. 30 Man Torneo por el Rey del Ring

LUCHA FAN FEST VI

6/1 – Arena Lopez Mateos
1. Cazador/Epidemia/Vortize vs. Aramis/Moria/Shadow
2. 4 Way Dance: Arumi vs. Baby Star vs. Bastet vs. Felina Metalica
3. Danny Boy/Gran Apache II/Robin vs. Gallego/Romano Garcia/Rocky Santana
4. El Triangular de la Muerte (Gran Cuchillo/Kahoz/Rambo) vs. Arkangel de la Muerte/Escandalo/Soberano
5. Aero Boy & Violento Jack vs. Averno & Ephesto
6. Relevos Increibles: Brazo de Plata/Stuka Jr./Rey Bucanero/Ultimo Guerrero vs. La Mascara/Rush/Damian el Terrible/Rey Escorpion

MONTERREY

5/21 – Arena Coliseo de Monterrey
1. ?
2. 3 Way Dance: Misionero vs. Artillero vs. Epidemius
3. Astuto & Ninja Jr. vs. Genocida & Memo Valle
4. Angel o Demonio & Ovett vs. Iron & Sayco
5. Diamante/Hijo del Huracan Ramirez/Mascara Purpura vs. Caifan I/Perverso/Rico Rodriguez

6/2 – Arena Coliseo de Monterrey
1. ?
2. ??
3. ???
4. ????
5. 4 Way Dance: Dr. Wagner Jr. vs. L.A. Par-K vs. Villano IV vs. Angel Blanco Jr.

PRO WRESTLING TRIPLE X

6/1 – Casino del Pueblo de Comacalco
1. ?
2. ??
3. ???
4. ????
5. Perro Aguayo Jr. & Hijo del Lizmark vs. Hijo del Texano & Mascara Ano Dos Mil Jr.

PROMOCIONES BJC

5/26 – Arena Aragon
1. Juventud Divina vs. Aguila Oriental
2. Jossman & Skanner vs. Gran Charly & Infernal
3. Blackman Jr./Hijo del Kendo/Magnum 44 vs. Arana Negra/Deslizador/Ultimo Corcel
4. Gran Cuchillo & Sombra Escarlata vs. Cazador Salvaje & Sol de Oriente
5. Corsario Negro Jr. & Felino vs. Cancerbero & Mephisto

PROMOCIONES CANTU

5/20 – Arena Cuatro Caminos de Nuevo Laredo
1. ?
2. El Brazo/Dragster Boy/Street Boy vs. Guerrero Especial/Mini Rio Bravo/Siglo XXI
3. Aero Star/Argenis/Hijo del Huracan Ramirez vs. Los Poderosos (Hombre sin Miedo/Kendor Jr./Sobredosis)
4. Drago/Hijo del Canek/Super Crazy vs. The Black Family (Cuervo/Escoria/Espiritu)
5. Steel Cage Match where the loser gets shaved: Angel o Demonio & Ovett vs. Halloween & Psicosis Original

PROMOCIONES EVOLUCION XXI

6/1 – Salon Medina de Ciudad Campeche
1. ?
2. Fugaz de Oro & Luchador Sorpresa vs. Cholo Extreme & Snow Metal
3. Angel Celestial & Negro Misterio vs. Asesino Negro Jr. & Lobo Siberano
4. Axel/Moncho Cachondo/Super Raton vs. Drakull/Halcon Rojo Jr./Mecanico Infernal

PROMOCIONES KDENA

5/19 – Arena Solidaridad
1. ?
2. ??
3. ???
4. ????
5. Aero Star/Argenis/Drago vs. The Black Family (Cuervo/Espiritu/Ozz)

6/30 – Arena Solidaridad
1. ?
2. ??
3. ???
4. Ares & Belial vs. Terremoto Negro & Tornado
5. Las Traumas I y II vs. Cerebro Negro & Dr. Cerebro
6. 3 Way Dance: Hijo del Santo vs. L.A. Par-K vs. Dr. Wagner Jr.

PROMOCIONES MDS

5/26 – Nueva Arena Poza Rica de Tlahuac
1. Baby Star Jr. & Gran Bufalo vs. Logan & Rey Muerte
2. Manitas de Seda & Voladorcito vs. Enfermero de la Muerte & Guerrerito
3. Avatar & Robin vs. Azgar & Piloto Infernal
4. Kraneo/Manos de Seda/Unicornio vs. La Mafia Colombiana (Black Lord/La Cobra del Amor/El Gangster)

PROMOCIONES MUNOZ

6/2 – Domo de la Feria de San Luis Potosi
1. ?
2. Fabi Apache/Octagoncito/Pimpinela Escarlata vs. Taya Valkyrie/Mini Psicosis/Yuriko
3. The Psycho Circus (Monster Clown/Murder Clown/Psycho Clown) vs. The Inferno Rockers (Devil Rocker/Machine Rocker/Soul Rocker)
4. Electroshock/Elegido/La Parka Jr. vs. Chessman/Parka Negra/Ultimo Gladiador
5. Steel Cage Match: Cibernetico & El Mesias vs. Perro Aguayo Jr. & Hijo del Texano

PROMOCIONES PACIFICO

6/6 – Estadio Teodoro Mariscal de Mazatlan
1. ?
2. ??
3. Fly Metal & Tornado vs. Black Mamba & Yuriko
4. The Psycho Circus (Monster Clown/Murder Clown/Psycho Clown) vs. The Inferno Rockers (Devil Rocker/Machine Rocker/Soul Rocker)
5. Lucha con Explosivos por el AAA Cruiserweight Title: Daga (c) vs. Joe Lider

UNIVERSAL WRESTLING ENTERTAINMENT

5/19 – Arena Lopez Mateos (46th Anniversary Show)
1. ?
2. ??
3. ???
4. Torneo por la vacante AULL Lightweight Title – Participants: Eita/Flamita/Freelance/Rey Kristal/Sadico/Micke Segura/Spider Boy/Yakuza
5. UWE Tag Titles: Ricky Marvin & Super Crazy (c) vs. Crazy Boy & Joe Lider
6. 4 Way Dance por el Trofeo Universo: Canek vs. Dr. Wagner Jr. vs. Perro Aguayo Jr. vs. Blue Demon Jr.

WRESTLING COUNCIL

6/2 – Arena Coliseo de Reynosa
1. ?
2. ??
3. Perseus & La Hiedra vs. Barba Roja & Estrellita
4. Los Oficiales (AK-47/Fierro/911) vs. Carta Brava Jr./Eterno/Freelance
5. Fuerza Guerrera & Solar I vs. Dr. Cerebro & Negro Navarro

TIJUANA/BAJA CALIFORNIA

BAJA STARS WRESTLING

5/31 – Auditorio Municipal de Tijuana
1. Black Saigon & Dragon Chino vs. Firebird & Silencio Negro
2. Ryan Kidd/Eddie Randle/SoCal Crazy vs. Duke/Johnny Goodtime/Johnny Yuma
3. Cuadrangular de la Muerte: Angel Garces vs. Enfermero Jr. vs. King Azteca vs. Rubi Gardenia
4. Atlantis vs. Ultimo Guerrero
5. Mil Mascaras & Rayo de Jalisco Jr. vs. Canek & Cien Caras

MV PROMOCIONES

5/17 – Auditorio Municipal de Tijuana
1. ?
2. ??
3. ???
4. ????
5. Hijo del Santo & L.A. Par-K vs. Angel Blanco Jr. & Dr. Wagner Jr.

UNITED STATES

LUCHA LIBRE ENTERTAINMENT

5/19 – Elabel in Santa Ana, California
1. ?
2. ??
3. ???
4. ????
5. Chilango/Durango Kid/Misterioso vs. Asesino Geminis/Euforia/Indio Chirakawa

LUCHA LIBRE GMW

5/18 – Salon la Plaza in Santa Clarita, California
1. Sangre de Indio vs. X
2. Lightning Match: Blood Eagle vs. Laberinto
3. Hector Canales/Jaguar de Oro/Scarecrow vs. Aero Boy/Golden Scorpion/Meteorik
4. Bionico/Lestat Jr./Mercurio vs. Latigo Blanco/Sombra Infernal/Super Natural
5. Durango Kid/Misterioso/Mr. Tempest vs. Acero Dorado/Euforia/Shamu

LUCHA LIBRE MEXICANA

6/1 – Casa Blanca Ballroom in Laredo, Texas
1. Silver Kid vs. Devilucion
2. Mega Fly/La Parkita/La Trevi vs. Hombre sin Miedo/Piratita Morgan/Karla Maria
3. Angel Espacial/Diana la Cazadora/Luchadora Sorpresa vs. Oscuridad/La Hiedra/Hija del Zarzy
4. Brazo de Plata/Hijo del Santo/Laredo Kid vs. Aquiles/Hijo del Espanto/Hijo del Pierroth

REYES DEL RING

5/19 – Silverado Rodeo Arena in Laredo, Texas
1. ?
2. ??
3. Fantasma Dos Mil & Sexy Subita vs. Craster & Mascara Brillante
4. Extassis/Jack/Omega vs. Drako/Nefasto/Thunder
5. Astuto/Diamante/Simbolo Dos Mil vs. Hijo del Mongol Chino/Maldad Adicta/Perverso

ROBLES PROMOTIONS

6/2 – Fuego Western Club in McAllen, Texas
1. Hijo del Al Cruz Jr. & Zarzy Tiger vs. Aguila Azteca & Karate Lee
2. Angel Espacial/La Trevi/La Parkita vs. Maldicion/Karla Maria/Piratita Morgan
3. Diana la Cazadora & La Hiedra vs. Hija del Zarzy & Wendy
4. Brazo de Plata/Hijo del Santo/Luchador Sorpresa vs. Aquiles/Hijo del Pierroth/Spawn

UNDERGROUND INDEPENDENT PRO WRESTLING

5/19 – Boys & Girls Club in East Los Angeles, California
1. Los Luchas (Phoenix Star & Zokre)/Robby Phoenix/Seville the Thrill/Warhog vs. Animaniac/D’Lux/Eragon/Extassis/Viento
2. Hector Canales/Kayam/L.A. Dragon/Latigo Blanco vs. Kanalla/Ursus/X-Torm/Zarco
3. El Bionic/Lestat/O.G. Playboy/Thunderwolf vs. Tony Casanova/Euforia/Misterioso/TJ Boy
4. Steel Cage Match UIPW Heavyweight Title contra Caballera: Mr. Tempest (c) vs. Super Natural

Post Category: News

Tags: , ,

Leave a Reply

Sponsors

Polls

The Undertaker's streak ends at Wrestlemania 30

Vote View Results

Loading ... Loading ...

Would you like to see The Rock vs. Brock Lesnar at Wrestlemania 31?

Loading ... Loading ...

Should Scott Hall be inducted into the GERWECK.NET hall of fame?

Loading ... Loading ...