Pro Wrestling Since 1997

Menu

The Lucha Report for 4/26‏



RESULTS

IWRG 4/25 – Arena Naucalpan
1. Dragon Celestial & Fulgore beat Angel del Amor & Seiya
2. Imposible & Picudo Jr. defeated Alan Extreme & Saruman
3. Centvrion/Chico Che/Dinamic Black beat Eita/Apolo Estrada Jr./Tomahawk
4. Danny Casas/Golden Magic/Veneno defeated Canis Lupis/Carta Brava Jr./Eterno
5. Dr. Wagner Jr./Pirata Morgan/Hijo del Pirata Morgan beat La Familia Dinamita (Cien Caras Jr./Hijo del Mascara Ano Dos Mil/Mascara Ano Dos Mil Jr.) by DQ when La Migra (Oliver John/Shaun Ricker/Derek Sanders) made a surprise run in and attacked Wagner.

UPCOMING SHOWS

ASISTENCIA ASESORIA Y ADMINISTRACION

4/27 – Plaza de Toros Belisario Arteaga de Chilpancingo (EVOLUCION taping)
1. ?
2. Jennifer Blake/Fabi Apache/Octagoncito vs. La Hechicera/Taya Valkyrie/Mini Abismo Negro
3. La Fuerza Aerea (Aero Star/Argenis/Super Fly) vs. Black Mamba/Bugambilla del Norte/Pasion Kristal
4. Crazy Boy & Joe Lider vs. Daga & Psicosis Original
5. Fenix/Heavy Metal/La Parka Jr. vs. Chessman/Parka Negra/Pentagon Jr.
6. Cibernetico & El Mesias vs. Perro Aguayo Jr. & Hijo del Texano

5/17 – Gimnasio Miguel Hidalgo de Puebla (Sin Limite taping = both brands)
1. Lucky Boy & Nino de Ebano vs. Carta Brava Jr. & Fresero Jr.
2. Axel/Dinastia/Pimpinela Escarlata vs. Argos/Mini Abismo Negro/Black Mamba
3. Fabi Apache & La Jarochita vs. La Hechicera & Mari Apache
4. Los Mirreyes (Alan Stone/Elegido/Toscano) vs. Los Perros del Mal (Halloween/Psicosis Original/Perro Sorpresa)
5. Fenix/Heavy Metal/La Parka Jr. vs. Chessman/Parka Negra/Pentagon Jr.
6. Blue Demon Jr./Electroshock/El Mesias vs. El Consejo (Hijo del Texano/Mascara Ano Dos Mil Jr./Silver Kain)

CEMENTOS FORTALEZA

5/4 – Arena Mexico
1. Hombre Bala Jr./Super Halcon Jr./Triton vs. Los Cancerberos del Infierno (Cancerbero/Raziel/Virus)
2. Dalis la Caribena/Goya Kong/Marcela vs. Princesa Blanca/Princesa Sugei/Tiffany
3. La Mascara/Stuka Jr./Valiente vs. La Dinastia Casas (Felino/Puma King/Tiger)
4. Brazo de Plata/Diamante Azul/Rush vs. Damian el Terrible/Negro Casas/Mr. Niebla
5. Mascara Dorada/Mistico II/La Sombra vs. Mephisto/Ultimo Guerrero/Volador Jr.

CHILANGA MASK

5/19 – Arena Coliseo de Coacalco
1. Astro Rey & Belial vs. X
2. 3 Way Dance: Silueta vs. Chica Tormenta vs. Christina von Eerie
3. Valiente & Virus vs. Las Traumas I y II
4. 3 Way Dance: Extreme Tiger vs. Magnifico vs. Stuka Jr.
5. Black Terry vs. Arkangel de la Muerte
6. Super Libre: Rush vs. Masada
7. Negro Casas vs. Negro Navarro

DESASTRE TOTAL ULTRAVIOLENTO

5/4 – Autolavado VM de Tulancingo
1. Kandy & Zusu Divine vs. JC MacLean & Letty Star
2. 4 Way Dance: Artikuz vs. Arsenal vs. Corazon Latino vs. Koreli
3. 6 Way Dance por el DTU Alto Impacto Title: Drastick Boy (c) vs. Black Fire vs. Lanceloth vs. Mazivo vs. Pequeno Cobra vs. Rocky Lobo
4. 3 Way Chairs Match: Hacker & Kaleth vs. Hard Man & Jhonki vs. Nino Hamburguesa & Slayer
5. 6 Way #1 Contender Match por el DTU Ultraviolento Title: Ciclope vs. Dement Xtreme vs. Hormiga vs. Paranoico vs. Super Mega vs. X-Fly

EMPRESA MEXICANA DE LUCHA LIBRE

4/26 – Arena Mexico (57th Anniversary Show of the building)
1. Metalico/Sensei/Soberano vs. Arkangel de la Muerte/Escandalo/Hijo del Signo
2. Angel de Oro/Delta/Guerrero Maya Jr. vs. Ephesto/Felino/Mephisto
3. Torneo Gran Alternativa – Finals: Atlantis & Hombre Bala Jr. vs. Rey Escorpion & Bobby Zavala
4. Caballera contra Caballera: Rey Cometa vs. Namajague
5. Mascara Dorada/Rush/La Sombra vs. Damian el Terrible/Ultimo Guerrero/Volador Jr.
6. Decision Match por el Mexican National Welterweight Title: Mistico II vs. Averno

4/28 – Arena Coliseo de Guadalajara
1. El Idolo & Virgo vs. Demonio Maya & Espectrum
2. Sky Kid & Smaker vs. Mr. Trueno & Rey Trueno
3. Angel de Oro/El Gallo/Stuka Jr. vs. Malefico/Namajague/Rafaga
4. Occidental Welterweight Title: Leo (c) vs. Sangre Azteca
5. Super Libre: Rey Cometa vs. El Barbaro Cavernario
6. Caballeras contra Mascaras: Azteca de Oro & El Hippie vs. Acertijo & Sadico

4/28 – Arena Mexico
1. Pequeno Halcon/Shockercito/Stukita vs. Nitrito/Pequeno Violencia/Pequeno Warrior
2. Fuego/Pegasso/Triton vs. Los Cancerberos del Infierno (Cancerbero/Raziel/Virus)
3. Lightning Match: Estrellita vs. Amapola
4. Brazo de Plata/Guerrero Maya Jr./Mascara Dorada vs. Mr. Aguila/Puma King/Tiger
5. Diamante Azul/Rush/Shocker vs. Euforia/Negro Casas/Niebla Roja
6. Mistico II vs. Volador Jr.

4/29 – Arena Puebla
1. Milenium & Tigre Rojo vs. Blue Center & Siki Osama Jr.
2. Metalico/Starman/Stigma vs. Hijo del Signo/Hooligan/Nitro
3. Blue Panther/Hijo del Fantasma/Rey Cometa vs. La Dinastia Casas (Felino/Puma King/Tiger)
4. Diamante Azul/La Mascara/Shocker vs. Los Revolucionarios del Terror (Dragon Rojo/Polvora/Rey Escorpion)
5. Atlantis/Mascara Dorada/La Sombra vs. Negro Casas/Ultimo Guerrero/Volador Jr.

4/30 – Arena Coliseo de Guadalajara
1. El Divino & El Idolo vs. Exterminador & Infierno
2. Black Metal/Esfinge/Metatron vs. Arkangel de la Muerte/Canelo Casas/Escandalo
3. Fuego/Pegasso/Triton vs. Nosferatu/Shigeo Okumura/Vangelis
4. Delta/Hijo del Fantasma/Sagrado vs. Misterioso II/Olimpico/Polvora
5. Rush/Thunder/Luchador Sorpresa vs. Mr. Aguila/Dragon Rojo/Psicosis Original

4/30 – Arena Mexico
1. Camaleon & Horus vs. Apocalipsis & Inquisidor
2. Astral/Pequeno Halcon/Stukita vs. Mercurio/Nitrito/Pequeno Olimpico
3. Lightning Match: Guerrero Maya Jr. vs. Ephesto
4. Angel de Oro/Diamante/Valiente vs. Puma King/Sangre Azteca/Virus
5. CMLL Lt. Heavyweight Title: Rey Escorpion (c) vs. Stuka Jr.
6. La Mascara/Shocker/La Sombra vs. La Peste Negra (Felino/Negro Casas/Mr. Niebla)

FEDERACION UNIVERSAL DE LUCHA LIBRE

4/29 – Lienzo Charro las Juntas de Puerto Vallarta
1. Loco Extreme vs. Furia Kora Jr.
2. Reggae Boy & Rey Dinamico vs. Principe Egipcio & Tiger King
3. Mascarita Dorada & Octagoncito vs. Mini Abismo Negro & Mini Psicosis
4. The Psycho Circus (Monster Clown/Murder Clown/Psycho Clown) vs. Aguila Dorada Jr./Alan Stone/Pimpinela Escarlata
5. Dr. Wagner Jr./Octagon/Tinieblas Jr. vs. Cien Caras Jr./Hijo del Mascara Ano Dos Mil/Parka Negra

INDEPENDENT

4/26 – Lienzo Charro la Guadalupana Apaseo el Grande de Guanajuato
1. ?
2. ??
3. Jennifer Blake & Mini Charly Manson vs. La Hechiera & Mini Histeria
4. Aero Star/Alebrije II/Super Fly vs. Escoria/Gran Apache/Mascara Ano Dos Mil Jr.
5. L.A. Par-K/Octagon/Toscano vs. Los Perros del Mal (Perro Aguayo Jr./Daga/Psicosis Original)

4/26 – Parque Seccion 19 de Cardel Veracruz
1. ?
2. Cloroformo/Comodin Asesino/Gran Prix vs. Flyman/Furia Oriental/Tiger Kid
3. Black Baby/Principe Infernal/Sepulturera vs. Aero King/Aero Power/Black Demon
4. Octagoncito & La Parkita vs. Espectrito de Ultratumba & Mini Sangre Chicana
5. El Trio Fantasia (Super Muneco/Super Pinocho/Super Raton) vs. Coco Azul/Coco Rojo/Tramposo

4/27 – Arena Poza Rica de Hidalgo
1. ?
2. Gran Bufalo & Palomo de la Sierra vs. Azgar & Rey Muerte
3. Manitas de Seda/La Parkita/Voladorcito vs. Enfermero de la Muerte/Espectrito/Piratita Morgan
4. Robin & Luchador Sorpresa vs. Black Lord & Cobra del Amor
5. Manos de Seda/Shocker/Unicornio vs. El Gangster/El Macho/Rey Bucanero

4/27 – Cancha Municipal de Salina Cruz
1. ?
2. ??
3. ???
4. Chiva Rayada I/Espiritu/Ozz vs. Alan Stone/Machine Rocker/Soul Rocker

4/27 – Centro de Convenciones de Tecamac
1. ?
2. Lady Sensacion vs. Luna Magica
3. Hijo del Canek & Hijo del Fishman vs. Kantar & Terremoto Negro
4. Mascara contra Mascara: Huracan Negro vs. Radamantis
5. Felino & Mr. Niebla vs. Dragon Rojo & Rey Escorpion

4/27 – Estacionamiento Clavijero de Xalapa
1. Arkanos & Zeus vs. Guerrero Lee & Scare Face (Best name ever)
2. Enigma/Las Totems I y II/El Traidor vs. Cassanova/Dragon de Oro/Dragoncito/Mexican Drago
3. Los Consentidos (Rey Tiburon/Super Angel/Zafiro) vs. Diamante/Manta Negra/Slayer
4. Mascara contra Caballera: As del Espacio vs. Loco Max

4/27 – Parroquia San Mateo Apostol de Tezoquipan
1. ?
2. Genesis & Relampago vs. Espanto Jr. & Herodes Jr.
3. Electrico & Stukita vs. Demus 3:16 & Mercurio
4. Angel de Oro/Guerrero Maya Jr./Shocker vs. Arkangel de la Muerte/Niebla Roja/Shigeo Okumura

4/27 – Salon Club de Leones de Chetumal
1. Black Mister & Gato Nocturno vs. Guerrero Azteca & Muerte Infernal
2. Blue Bird & Sombra Azul Jr. vs. Angel del Apocalipsis & Neurosis
3. Duende Magico Jr./Relampago Jr./Torinito vs. Ah Kin/Dr. Blood/Homicida
4. Caballero Galactico/Starman/Vagabundo Jr. vs. Arlequin/Cachorro Jr./Guerrero Galactico

4/28 – Arena Coliseo de Coacalco
1. Aeronix & Loky vs. Ciclon Infernal & Rey Justicia
2. Morvius/Teseo/Ukkonen vs. Los Machos III y IV/Skelerman
3. 3 Way Dance: Arafat vs. Golden Cat vs. Roy Reyes
4. Aramis/Jeque/Justiciero vs. Cyborg/Dragon Negro/Apolo Estrada Jr.
5. 4 Way Dance: Danny Casas vs. Judas el Traidor vs. Magnifico vs. Negro Navarro

4/28 – Arena Independiente de Tultitlan
1. ?
2. Ruleta de la Muerte – Participants: Alastor/Babel/Camillero de la Muerte/Casi Muerto/Centinela/Mr. Dragon/Los Doctores Infernales I y II/Infierno Kid Jr./Psicopata/Los Tigres del Metal I y II/Ultimo Rosario
3. La Ola Negra (Conde Bartock/Misterio/Violento) vs. El Comando Elite (Factor/Rayan/Spartan)
4. Chucho el Roto/Iron Love/Yakuza vs. Epitafio/Samael/Tormento
5. Los Indestructibles (Infierno Kid/Ojo Diabolico Jr./Sepulturero) vs. Judas el Traidor/Leviathan/Ultimo Gladiador

4/28 – Arena la Rosita de Torreon
1. Ron Black vs. Lagunero Jr.
2. Las Tarantulas I y II vs. Discipulo & Luminoso
3. Halcon Suriano Jr. & Dulce Paola vs. Oso Negro & Sexy Francis
4. Stuka/Stukita/Sexy Piscis vs. Espacial/Ministro II/V-57

4/28 – Auditorio de Don Bosco de Zamora
1. Mascarita Divina & Octagoncito vs. Mini Abismo Negro & Mini Psicosis
2. Cinthia Moreno & Yuriko vs. La Hechicera & Polvo de Estrellas
3. Alebrije II/Drago/Pimpinela Escarlata vs. The Inferno Rockers (Devil Rocker/Machine Rocker/Soul Rocker
4. Elegido & Octagon vs. Halloween & Psicosis Original

4/28 – Campo de Beisbol Esfuerzo Obrero de Ciudad Mendoza
1. Flecha Guerrera & El Marquez vs. Abismo Rider & El Tiburon
2. Angel del Futuro & Red Star vs. Dark Goth & Muneca Sarkasmo
3. Caballero Blanco Jr./Errante/Hijo del Huracan Ramirez vs. Black Soldier/Hijo del Fishman/Vulcano
4. Atlantis & Delta vs. Felino & Mr. Niebla

4/28 – Plaza de Toros de Santa Maria Tequepexpan
1. ?
2. ??
3. ???
4. Black Metal/El Divino/Esfinge vs. Evola/Infierno/Magnum
5. El Gallo/Halcon de Plata/Stuka Jr. vs. El Barbaro Cavernario/Namajague/Sangre Azteca

4/28 – Plaza las Americas de Centro San Miguel
1. ?
2. ??
3. Mascarita Dorada & La Jarochita vs. Ludark Shaitan & Mini Charly Manson
4. Argenis & El Brazo vs. Cuervo & Escoria

4/28 – Teatro del Pueblo de Jalpan de Serra
1. 3 Way Dance: Lucky Boy & Nino de Ebano vs. Lanceloth & Rocky Lobo vs. Galaxy & Gremlin
2. Angel del Misterio/Hormiga/Nino Hamburguesa vs. Black Fire/Dement Xtreme/Hard Man
3. Pesadilla/Fabi Apache/Pasion Kristal vs. Hacker/Taya Valkyrie/Chica Yeye
4. Cuadrangular de Parejas – Participants: Aero Boy & Violento Jack vs. Daga & Drastick Boy vs. Fenix & Flamita vs. Ciclope & Pentagon Jr.
5. Crazy Boy/Joe Lider/El Mesias vs. El Consejo (Argos/Hijo del Texano/Mascara Ano Dos Mil Jr.)

4/28 – Restaurante “La Polar” del Distrito Federal
1. Cinthia y Esther Moreno vs. La Hechicera & Rossy Moreno
2. Fantastik/Starman/Ultraman Jr. vs. Asesino Negro/Cerebro Negro/Fantasma de la Opera
3. Los Payasos Tricolor (Coco Amarillo/Coco Blanco/Coco Blanco Jr.) vs. Hijo del Canek/Hijo del Fishman/X-Fly
4. Axel/Groon XXX/Mascara Sagrada/Pimpinela Escarlata vs. Mr. Aguila/Tony Rivera/Zumbido/Oso Polar

4/28 – Unidad Deportiva de Acapulco
1. Spartus vs. Furia Azteca
2. Urano & Luchador Sorpresa vs. Andros Black & Rey Jaguar
3. Aspirantito/Guerrero I/Guerrero Jr. vs. Pacina Leta/Principe Vegueta/Venganza
4. Los Avengers (Capitan America/Increible Hulk/Iron Man) vs. Los Agorafobias I y II/Huracan Negro
5. Brazo de Platino/Bugambilla del Norte/May Flowers vs. Los Rebeldes del Ring (Hijo del Black Silver/Mercurio/Pez Tigre)

4/29 – Cancha Municipal de Colorines
1. ?
2. ??
3. Chiva Rayada I & Tabu vs. Angel Mortal & Yuriko
4. Aero Star & Lolita vs. El Brazo & La Hechicera
5. Drago & Jack Evans vs. Argos & Hijo del Texano

4/29 – Unidad Deportiva Maquio de San Juan del Rio
1. ?
2. ??
3. Dinastia & Mascarita Divina vs. Mini Monster Clown & Mini Psycho Clown
4. Fabi Apache & La Jarochita vs. Sexy Lady & Taya Valkyrie
5. Atomic Boy & Fenix vs. Cuervo & Escoria
6. Electroshock & El Mesias vs. Chessman & L.A. Par-K

4/30 – Arena Aficion de Pachuca
1. Morfina vs. Ram
2. Colmillo Blanco & Dragon Latino vs. Dr. Boris & Milenio Millenium
3. Ciclope & Drastick Boy vs. El Jaguar & Plaga
4. Cerebro Negro & El Golpeador vs. Fantasma de la Opera & Guerrero Mixteco Jr.
5. Niko & Zumbi vs. Super Crazy & Veneno

4/30 – Arena Union de Los Mochis
1. Cholo Chriss & Kiko vs. Americanista & Blue Storm
2. Dark Fire & Mr. Humo vs. Amenaza & Payaso Infernal
3. Cinthia Moreno & Pimpinela Escarlata vs. Jennifer Blake & Black Mamba
4. La Fuerza Aerea (Aero Star/Argenis/Super Fly) vs. The Psycho Circus (Monster Clown/Murder Clown/Psycho Clown)
5. Elegido & El Mesias vs. L.A. Par-K & Parka Negra

4/30 – Auditorio Municipal de Valle de Bravo
1. ?
2. ??
3. ???
4. Aero Star/Crazy Boy/Joe Lider vs. Argos/Cuervo/Escoria

4/30 – Teatro del Pueblo de Aguascalientes
1. Mascarita Divina & Mascarita Dorada vs. Mini Abismo Negro & Mini Psicosis
2. Fabi Apache & Lolita vs. Mari Apache & Sexy Lady
3. Alebrije/Chiva Rayada I/Drago vs. The Inferno Rockers (Devil Rocker/Machine Rocker/Soul Rocker)
4. Electroshock/Gronda II/Octagon vs. Pentagon Jr./Silver Kain/Ultimo Gladiador

5/1 – Auditorio Municipal de San Pablo Huantepec
1. ?
2. ??
3. Felina Metalica & La Vaquerita vs. Black Fury & Keira
4. Terry Dos Mil & Zumbi vs. Leviathan & Monsther
5. Felino & Mr. Niebla vs. Kraneo & Psicosis

5/1 – Cancha de la Presidencia Municipal de Tezoatlan
1. Neron & La Roca vs. Comando Rivera & Gato Negro
2. Cachetada/Corsario de Fuego/Mascarita Sagrada vs. Caricia/Darketela/Mini Chessman
3. Atlantis/Valiente/Wild Ram vs. Arkanos/Rey Lobo/Ultimo Guerrero

5/1 – Lienzo Charro Rafael Molina de Celaya
1. Black Scorpion vs. Dinamita Kid
2. Venus vs. Black Rousse
3. Brillante Azul/Hijo del Timador/Optimus vs. Fuego Negro/Principe/Zarpa de Tigre Jr.
4. Crazy Latino & Ursus vs. Perro del Ring & El Toro
5. Fuego Latino/Pantera/Principe Otomi vs. Las Drabeks I y II/Veneno

5/2 – Unidad Deportiva de Acapulco
1. ?
2. Centauro Jr. & Limberg vs. Pez Diablo & Rey Tiburon
3. Electrico & Ultimo Dragoncito vs. Demus 3:16 & Pierrothito
4. Fuego & Stigma vs. Arkangel de la Muerte & Escandalo
5. Goya Kong & Marcela vs. Amapola & Princesa Sugei
6. Atlantis & La Sombra vs. Ultimo Guerrero & Volador Jr.

5/3 – Auditorio Jose Maria Arteaga de Queretaro
1. Black Buitre & El Sicario vs. Los Bandidos I y II
2. Capitan Centella & Rey Impacto vs. Delirius & Thor
3. Brujo Maya/Perro del Ring/Rey Toro III vs. Brillante Azul/Crazzy Latino/Fuego Latino
4. Fire Fighter/Principe Otomi/Ursus vs. Los Reyes Toros I y II/Zarpa de Tigre Jr.
5. Hijo del Santo & Ricky Marvin vs. Angel Blanco Jr. & Dr. Wagner Jr.

5/4 – Arena Metropolitana Jorge Cuesy de Tuxtla Gutierrez
1. Granda Man/Lazarito/New Fire Jr. vs. Destroyer Jr./Doctor Salvaje/X
2. Destroyer Jr./Drakken/V de Fuego vs. Brillantina/Bugambilla/Romboyde
3. Granda Man/Halcon Samurai/Murcy Jr. vs. Dr. Salvaje/Lazarito/New Fire
4. Solar I vs. Negro Navarro
5. Hijo del Santo & Huracan Ramirez vs. Blue Demon Jr. & Hijo del Solitario

5/4 – Arena Vidal de Chetumal
1. ?
2. ??
3. ???
4. ????
5. Caballero Galactico/Guerrero Galactico/Torinito vs. Rayo de Plata/Las Traumas I y II

5/4 – Cancha Desarrollo Urbano del Distrito Federal
1. Eclipse & Invasor vs. Bufalo Tatanka & Vertigo Negro
2. Davinha & Paloma Rouse vs. Reyna Isis & Star Fire
3. Boro/Cobalto/Fenomenoide vs. Aton/Oriin/Sephiroth
4. Filoso/Archie Veloz/Venganza vs. Belial/Diabolius/Moria
5. Galactico/Rey Leo/Resplandor/Titan vs. Apocalipsis/Fugitivo/Jhon Terry/Jimmy Madrid
6. Arlequin Negro/Astro Negro/Turbo vs. Black Thunder/Douki/Daisuke Hanaoka
7. Cocolores/Shadow/Valiente vs. Mr. Niebla/Skayde/Vortize

5/4 – Deportivo el Pavon del Distrito Federal
1. Aguila del America & Redentor vs. Magnetico & Soberano Jr.
2. Dalis la Caribena/Goya Kong/Lluvia vs. Muneca de Plata/Princesa Sugei/Tiffany
3. Kraneo/Shu el Guerrero/Triton/Virus vs. Arkangel de la Muerte/Escandalo/Misterioso II/Niebla Roja
4. Angel de Oro/Mascara Dorada/Stuka Jr. vs. Euforia/Rey Bucanero/Rey Escorpion
5. Brazo de Plata/La Mascara/Valiente vs. La Peste Negra (Felino/Negro Casas/Mr. Niebla)

5/4 – Lienzo Charro de Atlacomulco
1. Bly Tiger & Ilusion Infernal vs. Blemur & Soldado Nocturno
2. Moria & Pavor vs. Diabolus & Maverick
3. Cristal & La Zorra vs. Amazona & Sexy Polvora
4. Mexican State Welterweight Title: Belial (c) vs. Tropical
5. La Parkita & Voladorcito vs. Mini Histeria & Pequeno Psicosis
6. Agamido/Mascara Divina/Super Brazo vs. Espectro de Ultratumba/Hijo del Fishman/The Monster Jr.

5/4 – Recinto Ferial de Atlxico
1. Relampago & Stigma vs. Espiritu Maligno & Policeman
2. Fuego & Pegasso vs. Disturbio & Hijo del Signo
3. Guerrero Maya Jr. & Ultraman Jr. vs. Kraneo & Olimpico

5/4 – Salon Mali de Ixtapaluca
1. ?
2. ??
3. Super Halcon Jr. & Ultraman Jr. vs. Arkangel de la Muerte & Hijo del Signo
4. Moto Cross/Titan/Triton vs. Elemento/Namajague/Shigeo Okumura

5/5 – Arena Pavilion del Norte de Saltillo
1. ?
2. ??
3. ???
4. Dragon de Jade/Dragon de Ninja/Sexy Lady vs. Escoria/Espiritu/Taya Valkyrie
5. The Psycho Circus (Monster Clown/Murder Clown/Psycho Clown) vs. The Inferno Rockers (Devil Rocker/Machine Rocker/Soul Rocker)

5/5 – Plaza de Toros de Tecamac
1. Acuario & Guardian de Acero vs. Dino Jr. & Licano
2. Apetosa/Blue Dragon/Fisher Boy vs. Black Killer/Demonio Baltazar/Demon Killer
3. Drastico/Gemelo Diablo/Monarca vs. Barrio Azteca/The Black/Sable
4. Black Terror Jr./Paloma Rouse/Black Mamba vs. Rodman/La Sadica/Chica Yeye
5. Oriental/Rey Bucanero/Stuka Jr. vs. Morphosis/Namajague/Shigeo Okumura

5/5 – Plaza de Toros de Tlapa de Comonfort
1. ?
2. ??
3. Dinastia & Lolita vs. Mari Apache & Mini Abismo Negro
4. Elegido & La Parka Jr. vs. Alan Stone & Silver Kain

5/17 – Arena Queretaro
1. Luminoso & Sangre de Dragon vs. Kastigador & Vengador
2. Goya Kong & Marcela vs. Amapola & Tiffany
3. Fuego Latino vs. Mr. Niebla
4. La Mascara & Valiente vs. Dragon Rojo & Rey Escorpion
5. Atlantis/La Mascara/Mistico II vs. Los Guerreros Laguneros (Euforia/Niebla Roja/Ultimo Guerrero)

5/18 – Instalaciones de la Feria de Chilon
1. Brillantina & Lazerito vs. Granda Man & Murcy Jr.
2. Murcy Jr. II vs. New Fire Jr.
3. Dinastia & Mascarita Divina vs. Mini Chessman & Mini Psicosis
4. Por la Copa Tseltal: Fenix & La Parka Jr. vs. Chessman & Pentagon Jr.

5/18 – Lienzo Charro de Huixquilucan
1. Dinastia & La Parkita vs. Mini Murder Clown & Mini Psycho Clown
2. Drago & Fenix vs. Nygma & Polvo de Estrellas
3. Mexican Power (Crazy Boy/Joe Lider/Juventud Guerrera) vs. The Inferno Rockers (Machine Rocker/Soul Rocker/Uro Rocker)
4. Electroshock & Heavy Metal vs. Hijo del Texano & Mascara Ano Dos Mil Jr.

5/18 – Palenque de la Feria de Coatzacoalcos
1. Changuis Mono/Estrella Metalica/Slayer vs. Oro Blanco/Sacrilegio/Sendhu
2. Kid Drago/Mascarita Sagrada/Octagoncito vs. Apostol Negro/Mini Chessman/Mini Psicosis
3. Fabi Apache & Cinthia Moreno vs. Pasion Kristal & Yuriko
4. Jack Evans & Octagon vs. Chessman & Silver Kain
5. Cibernetico/El Mesias/La Parka Jr. vs. The Psycho Circus (Monster Clown/Murder Clown/Psycho Clown)

5/19 – Gimnasio Josue Nerue Santos de Ciudad Juarez
1. ?
2. ??
3. ???
4. Mascarita Divina/Mascarita Sagrada/Pimpinela Escarlata vs. Mini Abismo Negro/Mini Charly Manson/Black Mamba
5. The Psycho Circus (Monster Clown/Murder Clown/Psycho Clown) vs. L.A. Par-K/La Parka Jr./Parka Negra

INTERNATIONAL WRESTLING LEAGUE

4/27 – Unidad Deportiva de Cuautla
1. Babel & Quimico Jr. vs. Corcel Infernal & Mini Sangre Chicana
2. Relevos Increibles: Estrella Negra/Red Monster/Pequeno Demonio/Diva Salvaje vs. Centinela/Scarlet/Pequeno Picudo/Sexi Rubi
3. Extreme Rules: Los Porros (Angel o Demonio/Leon Rojo/Ovett) vs. Los Payasos del Terror (Carrona/Miedo/Terror)
4. 3 Way Dance: Freelance & Shadow vs. Pantera & Micke Segura vs. Las Traumas I y II
5. Mascara Sagrada/Tony Rivera/Ultimo Vampiro vs. Negro Navarro/Ultimo Gladiador/Veneno

INTERNACIONAL WRESTLING REVOLUCION GRUPO

4/28 – Arena Naucalpan
1. Mini Canis Lupis/Mini Cobra/Mini Multifacetico vs. Los Oficialitos (AK-47/Fierro/911)
2. Freelance/Saruman/Serpiente de Oro vs. Alan Extreme/Niko/Sable (definitely not Rena Lesnar)
3. Chico Che/Dinamic Black/Golden Magic vs. Canis Lupis/Carta Brava Jr./Scorpio Jr.
4. Negro Navarro/Pantera/Veneno vs. Cien Caras Jr./Heavy Metal/Hijo del Mascara Ano Dos Mil
5. IWRG Intercontinental Middleweight Title: Eterno (c) vs. Danny Casas

LUCHA LIBRE AZTECA

5/12 – Gimnasio Nuevo Leon
1. ?
2. ??
3. ???
4. Atlantis & Maximo vs. Averno & Ultimo Guerrero
5. 3 Way Dance por el Campeonato Azteca: Mistico II (c) vs. La Sombra vs. Volador Jr.

LUCHA LIBRE PIEDRAS NEGRAS

5/14 – Plaza de Toros Monumental de Arizpe
1. ?
2. ??
3. La Amazona & Mini Laredo Kid vs. La Hiedra & Mini Rio Bravo
4. Revancha Match: Los Poderosos (Hombre sin Miedo/Rio Bravo/Sobredosis) vs. Los Emisarios de la Muerte (Adal Castillo/Valente Castillo/Luzbel)
5. The Psycho Circus (Monster Clown/Murder Clown/Psycho Clown) vs. Los Perros del Mal (Perro Aguayo Jr./Daga/Halloween)

MARGAR PRODUCTIONS

4/27 – Arena Coliseo de Reynosa
1. ?
2. ??
3. Mini Iron Man & Rey Astral vs. Mano II & Mini Spiderman
4. Hijo del Medico Asesino & Oriental vs. Signo de Oro & Signo de Plata
5. Coco Rojo & Coco Verde vs. Alebrije II & Dr. Wagner III

MONTERREY

5/5 – Arena Coliseo de Monterrey
1. ?
2. ??
3. ???
4. Humberto Garza Jr. & Hijo de L.A. Par-K vs. Rico Rodriguez & Simbolo Dos Mil
5. Blue Panther & Ultimo Guerrero vs. Caifan I & Rey Hechicero

5/14 – Arena Coliseo de Monterrey
1. ?
2. ??
3. ???
4. ????
5. Mascara Purpura & Super Crazy vs. Caifan I & Rico Rodriguez

PERROS DEL MAL

5/5 – Centro de Usos Multiples de Tala
1. ?
2. ??
3. Belial/Terremoto Negro/Tornado vs. Ares/Fly Metalik/Impacto
4. Douki/Eita/Daisuke Hanaoka vs. Celestial/Cosmico/Mini Talisman
5. Perro Aguayo Jr./Halloween/Mascara Ano Dos Mil Jr. vs. Ozz/Toscano/Pimpinela Escarlata

PROMOCIONES CANTU

4/29 – Arena Cuatro Caminos de Nuevo Laredo
1. Batalla Campal de Empresas Extremas – Participants: Angel o Demonio & Obed/Ciclope & Drastick Boy/Crazy Boy & Joe Lider/Daga & Shiryu Dragon/Drago & Tony Rodriguez/Freelance & Micke Segura/Halloween & Psicosis Original/Pentagon Jr. & Ultimo Gladiador

PROMOCIONES EVOLUCION XXI

5/4 – Salon Medina de Ciudad Campeche
1. ?
2. Los Payapopz vs. Drakull/Lobo Siberiano/Mecanico Infernal/Moncho Cachondo
3. Tony Rivera vs. Necro Misterio
4. Triangular de la Muerte: Angel Celestial vs. Zumbido vs. Asesino Negro

6/1 – Salon Medina de Ciudad Campeche
1. ?
2. Fugaz de Oro & Luchador Sorpresa vs. Cholo Extreme & Snow Metal
3. Angel Celestial & Negro Misterio vs. Asesino Negro Jr. & Lobo Siberano
4. Axel/Moncho Cachondo/Super Raton vs. Drakull/Halcon Rojo Jr./Mecanico Infernal

PROMOCIONES JP

4/28 – Salon Social Mavi de Guadalupe
1. ?
2. Celeste Boy & Enigmatica vs. Black Ninja & Fire Woman
3. Coquito Negro & Coquito Rosa vs. Bracito Metrosexual & Pequeno Psicosis
4. Asturiano & Stigma vs. Nube Negra & Policeman
5. Mr. Angel/Huracan Ramirez/Mascara Divina vs. Dr. Wagner III/Espectro Jr./Principe Orion

PROMOCIONES JUBA

4/27 – Arena Juba de Reynosa
1. ?
2. Diamante Blanco/Hijo del Mascara Roja/Mascara Roja Jr. vs. Infernal/La Pantera/Rey Scorpion
3. Asterisco/Olimpo Jr./Rocker Boy/X vs. Halcon de Oro/Hijo del Zarzy/Perfil/Unico Jr.
4. Reynosa Middleweight Title: Imagen II (c) vs. Gigga
5. Asterisco Jr./Octagon/Mascarita Dorada vs. Imagen de Oro/Luminoso Jr./Mini Hator

PROMOCIONES KDENA

4/28 – Arena Solidaridad
1. ?
2. ??
3. ???
4. ????
5. Caballera contra Caballera: Diluvio Negro II vs. Vaquero Romo
6. The Psycho Circus (Monster Clown/Murder Clown/Psycho Clown) vs. Los Payasos (Cocolores/Coco Loco/Coco Rosa)

PROMOCIONES MDS

4/28 – Rodeo Toro Loco de Tlahuac
1. ?
2. ??
3. Baby Star Jr./Manitas de Seda/La Parkita vs. Enfermero de la Muerte/Guerrerito/Piratita Morgan
4. Unicornio & Luchador Sorpresa vs. Black Lord & Cobra del Amor
5. Manos de Seda/Robin/Shocker vs. El Gangster/El Macho/Rey Bucanero

PROMOCIONES WARRIOR

4/28 – Cancha del Club de Leones del Distrito Federal
1. ?
2. Dalis la Caribena/Estrellita/Marcela vs. Amapola/Princesa Blanca/Tiffany
3. Pequeno Halcon/Shockercito/Ultimo Dragoncito vs. Demus 3:16/Pequeno Olimpico/Pequeno Warrior
4. Mascara Dorada/Sagrado/La Sombra vs. Nitro/Rey Escorpion/Virus
5. Mistico II/Rush/Shocker vs. Black Warrior/Negro Casas/Ultimo Guerrero

TODOS X TODOS

4/27 – Gimnasio Juan de la Barrera del Distrito Federal
1. Golden Magic & Triton vs. Hijo del Pirata Morgan & Pirata Morgan Jr.
2. Esther y Rossy Moreno vs. Chica Tormenta & Diosa Maya
3. El Trio Fantasia (Super Muneco/Super Pinocho/Super Raton) vs. Black Terry/Scorpio Jr./Shu el Guerrero
4. Cuadrangular de Parejas por el Trofeo Angel Blanco – Semifinals: Dinamic Black & Imposible vs. Rayman & Saruman
5. Cuadrangular de Parejas por el Trofeo Angel Blanco – Semifinals: Angel Blanco Jr. & Cien Caras Jr. vs. Fuerza Guerrera & Pirata Morgan
6. Cuadrangular de Parejas por el Trofeo Angel Blanco – Finals: Winner of #4 vs. Winner of #5
7. Dr. Wagner Jr./Hijo del Santo/Hijo del Solitario vs. La Migra (Oliver John/Shaun Ricker/Derek Sanders)

TOR SAL PRODUCCIONES

4/28 – Hotel Real Inn de Nuevo Laredo
1. ?
2. ??
3. ???
4. Huracan Ramirez & Laredo Kid vs. Jaque Mate & Oscuridad

UNIVERSAL WRESTLING ENTERTAINMENT

5/1 – Arena Lopez Mateos
1. ?
2. Black Fury & La Vaquerita vs. Diosa Egipcia & Keira
3. Mr. Flama/Iron Love/Terry Dos Mil vs. The Killer Family (Rey Krimen/Sadico/Sepulturero)
4. AULL Lt. Heavyweight Title: Chucho el Roto (c) vs. Herejia
5. Solar I/Super Astro/Ultraman vs. Black Terry/Fuerza Guerrera/Negro Navarro
6. La Peste Negra (Felino/Negro Casas/Mr. Niebla) vs. Mr. Aguila/Kraneo/Psicosis

5/19 – Arena Lopez Mateos (46th Anniversary Show)
1. ?
2. ??
3. ???
4. Torneo por la vacante AULL Lightweight Title – Participants: Eita/Flamita/Freelance/Rey Kristal/Sadico/Micke Segura/Spider Boy/Yakuza
5. UWE Tag Titles: Ricky Marvin & Super Crazy (c) vs. Crazy Boy & Joe Lider
6. 4 Way Dance por el Trofeo Universo: Canek vs. Dr. Wagner Jr. vs. Perro Aguayo Jr. vs. Blue Demon Jr.

XTREME MEXICAN WRESTLING

5/4 – Arena Roberto Paz de Guadalajara
1. Draego/Alex Romano/Spark vs. Alex Guajardo/Septimo Dragon/Chica Yeye
2. Ares/Belial/Impulso/Terremoto Negro vs. Aero Xtreme/Rey Dinamico/Tony Rodriguez/Tiger King
3. Torneo por la Campeonato Impacto Extremo: Ojo Diabolico (c) vs. Dinamic Black vs. Fly Metalik vs. Makabre vs. Metaleon vs. Rey Latino vs. Sunny vs. Tornado
4. Torneo Hardcore 2013 – Participants: Angel o Demonio/Dance Boy/Dollar/Fresero Jr./Principe Egipcio/Rocky Santana/Shiryu Dragon
5. 4 Way Extreme Dance por la XMW King of the Death Match Title: Necro Butcher (c) vs. Core vs. Joe Lider vs. Ultimo Gladiador

TIJUANA/BAJA CALIFORNIA

BAJA STARS WRESTLING

5/31 – Auditorio Municipal de Tijuana
1. Dragon Chino vs. Silencio Negro
2. ??
3. Cuadrangular de la Muerte: Angel Garces vs. Enfermero Jr. vs. King Azteca vs. Rubi Gardenia
4. Atlantis vs. Ultimo Guerrero
5. Mil Mascaras & Rayo de Jalisco Jr. vs. Canek & Cien Caras

INDEPENDENT

4/28 – Plaza de Toros Calafia de Mexicali
1. Galactico & Galaxy vs. Darko & Maverick
2. Angeluz/Iron Boy/Rey Metalico vs. Dinamico/Luminoso/Suspenso
3. Amber O’Neal vs. Shelly Martinez
4. Extreme Tiger & Hijo del Rey Misterio vs. Damian 666 & Bestia 666
5. Cibernetico & La Parka Jr. vs. Chessman & Parka Negra

UNITED STATES

FUERZA MEXICANA DE LUCHA LIBRE

5/10 – Pico Rivera Sports Arena in Los Angeles, California
1. ?
2. ??
3. ???
4. ????
5. Dr. Wagner Jr. & Hijo del Solitario vs. Angel Blanco Jr. & L.A. Par-K

PRODIGY ENTERTAINMENT

4/28 – Crown Center in Austin, Texas
1. Roderick Strong vs. X
2. Necro Butcher vs. X
3. 3 Way Dance: Low Rider vs. Sammy G vs. Douki
4. Mascarita Sagrada vs. Pentagoncito Black
5. Lance Archer/Chris Marvel/Sicodelico Jr. vs. Los Head Hunters I y II/Steve Pain
6. Dr. Wagner Jr. & Hijo del Santo vs. Angel Blanco Jr. & Hijo del Solitario

PROMOCIONES GONZALEZ

4/26 – Los Portales Flea Market in Mission, Texas
1. ?
2. ??
3. Dr. Nocturno & Hijo del Arkangel vs. Enigma & Infernal
4. Laredo Kid & Pantera vs. Estelariz & Oriental
5. Steel Cage Match where the loser gets shaved or unmasked – Participants: Bestia 666/Dr. Wagner III/Hijo del Medico Asesino/Luminoso Jr./Mario Rock Jr./Ryu Mashida/Unico Jr.

PROMOCIONES MISTERIO

5/4 – Family Gym in San Diego, California
1. ?
2. Losing second gets shaved: Amazona w/El Jefe vs. Lady Lee w/El Guapo
3. Hijo del Supremo & Supremo Jr. vs. Kanalla & X-Torm
4. Extreme Tiger & Hijo del Rey Misterio vs. SoCal Crazy & X-Fly

REAL WRESTLING PROMOTIONS

4/28 – The Wild Wild West in El Paso, Texas
1. Amadeus & Jocker vs. Cuervo & Fire Bird
2. Drago & Tigre Azteca vs. Molawk & Voltio
3. Flecha de Oro/Guerrero Azteca/El Illegal vs. Angel Negro/El Gato/Ghost Rider
4. El Marquez Jr./Maquina 45 Jr./Sky Bird vs. Los Depredadores del Mal (Black Fish/Hurricane Hector/Tiburon)
5. Cronos/Pequeno Maldad/Skayde vs. Aereo/Hermes Jr./Cassandro

UNDERGROUND INDEPENDENT PRO WRESTLING

5/5 – Boys & Girls Club in East Los Angeles, California
1. Kanalla/Latigo Blanco/X-Torm vs. El Bionico/Golden Scorpion/Seville the Thrill
2. 3 Way Dance: Jaguar de Oro & Thunderwolf vs. Hector Canales & OG Playboy vs. Zarco & Rubi Gardenia
3. Guerrero Maya Jr./Kung Fu Jr./Lestat vs. Damian 666/Durango Kid/Lil’ Cholo
4. Hijo del Rey Misterio & Misterioso vs. Bestia 666 & Super Natural



Post Category: News

Tags: , ,

One Response

Leave a Reply

Sponsors

Polls

2014 GERWECK.NET Year End Awards: TV Show of the year

Vote View Results

Loading ... Loading ...

Should Alberto Del Rio sign with TNA?

Loading ... Loading ...

Should "Mean" Gene Okerlund be inducted into the GERWECK.NET Hall of Fame?

Loading ... Loading ...