Pro Wrestling Since 1997

Menu

The Lucha Report for 4/22‏



RESULTS

IWL 4/20 – Teatro Zaragoza de Atizpan
1. Babel & Black Condor beat Blazer Black & Ultimo Corcel
2. Kid Jaguar & Shadow defeated The Medics I y II
3. Relevos Increibles: Lolita/Dinastia/Pequeno Picudo/Diva Salvaje beat Mari Apache/Mini Abismo Negro/Pequeno Demonio/Sexi Rubi
4. Cuadrangular de Tercias: Carrona/Escudo/Terror defeated Arkanos/Kilvan/Yoruba, Epidemia/Impulso/Shadow, Corcel Infernal/Dance Boy/Quimico Jr.
5. IWL Internet Title: Perico beat Ninja de Fuego to win the title.
6. 7 Way Dance: Hijo del Huracan Ramirez defeated Zumbido by DQ after a foule. Other participants: Carta Brava Jr./Freeyser/Gato Montes/Niko/Rey Infierno
7. Cuadrangular de Tercias: Los Porros (Angel o Demonio/Leon Rojo/Ovett) beat Cerebro Negro/Fantasma de la Opera/X-Fly – Other participants: Aero Boy/Pesadilla/Violento Jack and Los Indestrucibles (Infierno Kid/Ojo Diabolico Jr./Sepulturero)
8. Triangular de Parejas: La Parka Jr. & Super Fly defeated Tony Rivera & Ultimo Vampiro and Espiritu & Ozz with Parka going over Rivera.

LyC 4/21 – Arena Coliseo de Monterrey
1. Los Super Ninos I y II beat Chamaco Gurrola & Mini Hator
2. Iron/Memo Valle/Zayco defeated Dranser/Misionero/Scravos
3. Torneo por la Copa Cruceros: Dralion beat Rey Orion to win. Other participants: Artillero/Galactar/Gato Fantasma/Rey Imagen
4. Americas Heavyweight Title: Perverso defeated Genocida to retain his title. Sicodelico Jr. was supposed to work here but he was in Puerto Rico for WWL.
5. Hijo del Pirata Morgan & Pirata Morgan Jr. beat Chico Latino & Gemelo Muerte I
6. Dr. Wagner Jr. & Mascara Purpura defeated Konan Big & Rico Rodriguez with Konan whining about being fouled afterwards then wanted a rematch with Doc saying he would do it but only in Torreon his hometown.

PdM 4/21 – Arena Lopez Mateos (Hector Garza Benefit Show)
1. 3 Way Dance: Black Mamba beat Dance Boy & Chica Yeye
2. 3 Way Dance: Candy Whithe defeated Lady Sensacion & Ludark Shaitan
3. 4 Way Dance por la Copa Strong Style: Douki beat Terremoto Negro to win the Copa. Other participants: Ares & Belial.
4. 3 Way Dance: Eita & Daisuke Hanaoka defeated Cosmico & Mini Talisman and Impulso & Mr. Leo
5. 3 Way Dance por el PdM Extremo Title: Joe Lider beat Aero Boy & Violento Jack who was the champion to win the title.
6. Cuervo/Ozz/Toscano defeated Perro Aguayo Jr./Halloween/Mascara Ano Dos Mil Jr. by DQ when Halloween fouled Toscano.

UPCOMING SHOWS

ASISTENCIA ASESORIA Y ADMINISTRACION

4/27 – Plaza de Toros Belisario Arteaga de Chilpancingo (EVOLUCION taping)
1. ?
2. Jennifer Blake/Fabi Apache/Octagoncito vs. La Hechicera/Taya Valkyrie/Mini Abismo Negro
3. La Fuerza Aerea (Aero Star/Argenis/Super Fly) vs. Black Mamba/Bugambilla del Norte/Pasion Kristal
4. Crazy Boy & Joe Lider vs. Daga & Psicosis Original
5. Fenix/Heavy Metal/La Parka Jr. vs. Chessman/Parka Negra/Pentagon Jr.
6. Cibernetico & El Mesias vs. Perro Aguayo Jr. & Hijo del Texano

CEMENTOS FORTALEZA

5/4 – Arena Mexico
1. Hombre Bala Jr./Super Halcon Jr./Triton vs. Los Cancerberos del Infierno (Cancerbero/Raziel/Virus)
2. Dalis la Caribena/Goya Kong/Marcela vs. Princesa Blanca/Princesa Sugei/Tiffany
3. La Mascara/Stuka Jr./Valiente vs. La Dinastia Casas (Felino/Puma King/Tiger)
4. Brazo de Plata/Diamante Azul/Rush vs. Damian el Terrible/Negro Casas/Mr. Niebla
5. Mascara Dorada/Mistico II/La Sombra vs. Mephisto/Ultimo Guerrero/Volador Jr.

CHILANGA MASK

5/19 – Arena Coliseo de Coacalco
1. ?
2. Silueta vs. Chica Tormenta
3. Valiente & Virus vs. Las Traumas I y II
4. Super Libre: Rush vs. Masada
5. Black Terry vs. Arkangel de la Muerte
6. Negro Casas vs. Negro Navarro

DESASTRE TOTAL ULTRAVIOLENTO

5/4 – Autolavado VM de Tulancingo
1. Kandy & Zusu Divine vs. JC MacLean & Letty Star
2. 4 Way Dance: Artikuz vs. Arsenal vs. Corazon Latino vs. Koreli
3. 6 Way Dance por el DTU Alto Impacto Title: Drastick Boy (c) vs. Black Fire vs. Lanceloth vs. Mazivo vs. Pequeno Cobra vs. Rocky Lobo
4. 3 Way Chairs Match: Hacker & Kaleth vs. Hard Man & Jhonki vs. Nino Hamburguesa & Slayer
5. 6 Way #1 Contender Match por el DTU Ultraviolento Title: Ciclope vs. Dement Xtreme vs. Hormiga vs. Paranoico vs. Super Mega vs. X-Fly

EMPRESA MEXICANA DE LUCHA LIBRE

4/23 – Arena Coliseo de Guadalajara
1. Esfinge & Leo vs. Espectrum & Rafaga
2. El Gallo & Starman vs. Cancerbero & Malefico
3. Dalis la Caribena/Luna Magica/Marcela vs. Amapola/Princesa Blanca/Princesa Sugei
4. Delta/Diamante/Titan vs. La Fuerza TRT (Damian el Terrible/Rey Bucanero/Tiger)
5. Atlantis/La Mascara/La Sombra vs. La Triada del Terror (Averno/Ephesto/Mephisto)

4/23 – Arena Mexico
1. Molotov & Robin vs. Camorra & Cholo
2. Estrellita/Goya Kong/Silueta vs. La Comandante/La Vaquerita/Zeuxis
3. Fuego/Hijo del Fantasma/Sagrado vs. Misterioso II/Puma King/Vangelis
4. Lightning Match: Triton vs. Sangre Azteca
5. Brazo de Plata/Stuka Jr./Valiente vs. Los Revolucionarios del Terror (Dragon Rojo/Polvora/Rey Escorpion)
6. Diamante Azul/Marco Corleone/Thunder vs. Los Guerreros Laguneros (Euforia/Mr. Niebla/Ultimo Guerrero)

4/26 – Arena Mexico (57th Anniversary Show of the building)
1. Metalico/Sensei/Soberano vs. Arkangel de la Muerte/Escandalo/Hijo del Signo
2. Angel de Oro/Delta/Guerrero Maya Jr. vs. Ephesto/Felino/Mephisto
3. Torneo Gran Alternativa – Finals: Atlantis & Hombre Bala Jr. vs. Rey Escorpion & Bobby Zavala
4. Caballera contra Caballera: Rey Cometa vs. Namajague
5. Mascara Dorada/Rush/La Sombra vs. Damian el Terrible/Ultimo Guerrero/Volador Jr.
6. Decision Match por el Mexican National Welterweight Title: Mistico II vs. Averno

FEDERACION UNIVERSAL DE LUCHA LIBRE

4/29 – Lienzo Charro las Juntas de Puerto Vallarta
1. Loco Extreme vs. Furia Kora Jr.
2. Reggae Boy & Rey Dinamico vs. Principe Egipcio & Tiger King
3. Mascarita Dorada & Octagoncito vs. Mini Abismo Negro & Mini Psicosis
4. The Psycho Circus (Monster Clown/Murder Clown/Psycho Clown) vs. Aguila Dorada Jr./Alan Stone/Pimpinela Escarlata
5. Dr. Wagner Jr./Octagon/Tinieblas Jr. vs. Cien Caras Jr./Hijo del Mascara Ano Dos Mil/Parka Negra

INDEPENDENT

4/23 – Arena Aficion de Pachuca
1. ?
2. Alejandro I & The Medics vs. Dragon Latino & El Jaguar
3. Flyer & Guerrero Mixteco vs. Hombre Lobo & El Plaga
4. Relevos Increibles: Niko & Cerebro Negro vs. Golden Magic & Fantasma de la Opera
5. Chico Che & Rush vs. Dr. Cerebro & Volador Jr.

4/26 – Lienzo Charro la Guadalupana Apaseo el Grande de Guanajuato
1. ?
2. ??
3. Jennifer Blake & Mini Charly Manson vs. La Hechiera & Mini Histeria
4. Aero Star/Alebrije II/Super Fly vs. Escoria/Gran Apache/Mascara Ano Dos Mil Jr.
5. L.A. Par-K/Octagon/Toscano vs. Los Perros del Mal (Perro Aguayo Jr./Daga/Psicosis Original)

4/26 – Parque Seccion 19 de Cardel Veracruz
1. ?
2. Cloroformo/Comodin Asesino/Gran Prix vs. Flyman/Furia Oriental/Tiger Kid
3. Black Baby/Principe Infernal/Sepulturera vs. Aero King/Aero Power/Black Demon
4. Octagoncito & La Parkita vs. Espectrito de Ultratumba & Mini Sangre Chicana
5. El Trio Fantasia (Super Muneco/Super Pinocho/Super Raton) vs. Coco Azul/Coco Rojo/Tramposo

4/27 – Arena Poza Rica de Hidalgo
1. ?
2. Gran Bufalo & Palomo de la Sierra vs. Azgar & Rey Muerte
3. Manitas de Seda/La Parkita/Voladorcito vs. Enfermero de la Muerte/Espectrito/Piratita Morgan
4. Robin & Luchador Sorpresa vs. Black Lord & Cobra del Amor
5. Manos de Seda/Shocker/Unicornio vs. El Gangster/El Macho/Rey Bucanero

4/27 – Cancha Municipal de Salina Cruz
1. ?
2. ??
3. ???
4. Chiva Rayada I/Espiritu/Ozz vs. Alan Stone/Machine Rocker/Soul Rocker

4/27 – Centro de Convenciones de Tecamac
1. ?
2. Lady Sensacion vs. Luna Magica
3. Hijo del Canek & Hijo del Fishman vs. Kantar & Terremoto Negro
4. Mascara contra Mascara: Huracan Negro vs. Radamantis
5. Felino & Mr. Niebla vs. Dragon Rojo & Rey Escorpion

4/28 – Arena Independiente de Tultitlan
1. ?
2. Ruleta de la Muerte – Participants: Alastor/Babel/Camillero de la Muerte/Casi Muerto/Centinela/Mr. Dragon/Los Doctores Infernales I y II/Infierno Kid Jr./Psicopata/Los Tigres del Metal I y II/Ultimo Rosario
3. La Ola Negra (Conde Bartock/Misterio/Violento) vs. El Comando Elite (Factor/Rayan/Spartan)
4. Chucho el Roto/Iron Love/Yakuza vs. Epitafio/Samael/Tormento
5. Los Indestructibles (Infierno Kid/Ojo Diabolico Jr./Sepulturero) vs. Judas el Traidor/Leviathan/Ultimo Gladiador

4/28 – Auditorio de Don Bosco de Zamora
1. Mascarita Divina & Octagoncito vs. Mini Abismo Negro & Mini Psicosis
2. Cinthia Moreno & Yuriko vs. La Hechicera & Polvo de Estrellas
3. Alebrije II/Drago/Pimpinela Escarlata vs. The Inferno Rockers (Devil Rocker/Machine Rocker/Soul Rocker
4. Elegido & Octagon vs. Halloween & Psicosis Original

4/28 – Campo de Beisbol Esfuerzo Obrero de Ciudad Mendoza
1. Flecha Guerrera & El Marquez vs. Abismo Rider & El Tiburon
2. Angel del Futuro & Red Star vs. Dark Goth & Muneca Sarkasmo
3. Caballero Blanco Jr./Errante/Hijo del Huracan Ramirez vs. Black Soldier/Hijo del Fishman/Vulcano
4. Atlantis & Delta vs. Felino & Mr. Niebla

4/28 – Plaza de Toros de Santa Maria Tequepexpan
1. ?
2. ??
3. ???
4. Black Metal/El Divino/Esfinge vs. Evola/Infierno/Magnum
5. El Gallo/Halcon de Plata/Stuka Jr. vs. El Barbaro Cavernario/Namajague/Sangre Azteca

4/28 – Plaza las Americas de Centro San Miguel
1. ?
2. ??
3. Mascarita Dorada & La Jarochita vs. Ludark Shaitan & Mini Charly Manson
4. Argenis & El Brazo vs. Cuervo & Escoria

4/28 – Teatro del Pueblo de Jalpan de Serra
1. 3 Way Dance: Lucky Boy & Nino de Ebano vs. Lanceloth & Rocky Lobo vs. Galaxy & Gremlin
2. Angel del Misterio/Hormiga/Nino Hamburguesa vs. Black Fire/Dement Xtreme/Hard Man
3. Pesadilla/Fabi Apache/Pasion Kristal vs. Hacker/Taya Valkyrie/Chica Yeye
4. Cuadrangular de Parejas – Participants: Aero Boy & Violento Jack vs. Daga & Drastick Boy vs. Fenix & Flamita vs. Ciclope & Pentagon Jr.
5. Crazy Boy/Joe Lider/El Mesias vs. El Consejo (Argos/Hijo del Texano/Mascara Ano Dos Mil Jr.)

4/28 – Restaurante “La Polar” del Distrito Federal
1. Cinthia y Esther Moreno vs. La Hechicera & Rossy Moreno
2. Fantastik/Starman/Ultraman Jr. vs. Asesino Negro/Cerebro Negro/Fantasma de la Opera
3. Los Payasos Tricolor (Coco Amarillo/Coco Blanco/Coco Blanco Jr.) vs. Hijo del Canek/Hijo del Fishman/X-Fly
4. Axel/Groon XXX/Mascara Sagrada/Pimpinela Escarlata vs. Mr. Aguila/Tony Rivera/Zumbido/Oso Polar

4/29 – Cancha Municipal de Colorines
1. ?
2. ??
3. Chiva Rayada I & Tabu vs. Angel Mortal & Yuriko
4. Aero Star & Lolita vs. El Brazo & La Hechicera
5. Drago & Jack Evans vs. Argos & Hijo del Texano

4/30 – Arena Union de Los Mochis
1. Cholo Chriss & Kiko vs. Americanista & Blue Storm
2. Dark Fire & Mr. Humo vs. Amenaza & Payaso Infernal
3. Cinthia Moreno & Pimpinela Escarlata vs. Jennifer Blake & Black Mamba
4. La Fuerza Aerea (Aero Star/Argenis/Super Fly) vs. The Psycho Circus (Monster Clown/Murder Clown/Psycho Clown)
5. Elegido & El Mesias vs. L.A. Par-K & Parka Negra

4/30 – Auditorio Municipal de Valle de Bravo
1. ?
2. ??
3. ???
4. Aero Star/Crazy Boy/Joe Lider vs. Argos/Cuervo/Escoria

4/30 – Teatro del Pueblo de Aguascalientes
1. Mascarita Divina & Mascarita Dorada vs. Mini Abismo Negro & Mini Psicosis
2. Fabi Apache & Lolita vs. Mari Apache & Sexy Lady
3. Alebrije/Chiva Rayada I/Drago vs. The Inferno Rockers (Devil Rocker/Machine Rocker/Soul Rocker)
4. Electroshock/Gronda II/Octagon vs. Pentagon Jr./Silver Kain/Ultimo Gladiador

5/1 – Auditorio Municipal de San Pablo Huantepec
1. ?
2. ??
3. Felina Metalica & La Vaquerita vs. Black Fury & Keira
4. Terry Dos Mil & Zumbi vs. Leviathan & Monsther
5. Felino & Mr. Niebla vs. Kraneo & Psicosis

5/1 – Cancha de la Presidencia Municipal de Tezoatlan
1. Neron & La Roca vs. Comando Rivera & Gato Negro
2. Cachetada/Corsario de Fuego/Mascarita Sagrada vs. Caricia/Darketela/Mini Chessman
3. Atlantis/Valiente/Wild Ram vs. Arkanos/Rey Lobo/Ultimo Guerrero

5/1 – Lienzo Charro Rafael Molina de Celaya
1. Black Scorpion vs. Dinamita Kid
2. Venus vs. Black Rousse
3. Brillante Azul/Hijo del Timador/Optimus vs. Fuego Negro/Principe/Zarpa de Tigre Jr.
4. Crazy Latino & Ursus vs. Perro del Ring & El Toro
5. Fuego Latino/Pantera/Principe Otomi vs. Las Drabeks I y II/Veneno

5/2 – Unidad Deportiva de Acapulco
1. ?
2. Centauro Jr. & Limberg vs. Pez Diablo & Rey Tiburon
3. Electrico & Ultimo Dragoncito vs. Demus 3:16 & Pierrothito
4. Fuego & Stigma vs. Arkangel de la Muerte & Escandalo
5. Goya Kong & Marcela vs. Amapola & Princesa Sugei
6. Atlantis & La Sombra vs. Ultimo Guerrero & Volador Jr.

5/3 – Auditorio Jose Maria Arteaga de Queretaro
1. Black Buitre & El Sicario vs. Los Bandidos I y II
2. Capitan Centella & Rey Impacto vs. Delirius & Thor
3. Brujo Maya/Perro del Ring/Rey Toro III vs. Brillante Azul/Crazzy Latino/Fuego Latino
4. Fire Fighter/Principe Otomi/Ursus vs. Los Reyes Toros I y II/Zarpa de Tigre Jr.
5. Hijo del Santo & Ricky Marvin vs. Angel Blanco Jr. & Dr. Wagner Jr.

5/4 – Arena Metropolitana Jorge Cuesy de Tuxtla Gutierrez
1. Granda Man/Lazarito/New Fire Jr. vs. Destroyer Jr./Doctor Salvaje/X
2. Destroyer Jr./Drakken/V de Fuego vs. Brillantina/Bugambilla/Romboyde
3. Granda Man/Halcon Samurai/Murcy Jr. vs. Dr. Salvaje/Lazarito/New Fire
4. Solar I vs. Negro Navarro
5. Hijo del Santo & Huracan Ramirez vs. Blue Demon Jr. & Hijo del Solitario

5/4 – Cancha Desarrollo Urbano del Distrito Federal
1. Eclipse & Invasor vs. Bufalo Tatanka & Vertigo Negro
2. Davinha & Paloma Rouse vs. Reyna Isis & Star Fire
3. Boro/Cobalto/Fenomenoide vs. Aton/Oriin/Sephiroth
4. Filoso/Archie Veloz/Venganza vs. Belial/Diabolius/Moria
5. Galactico/Rey Leo/Resplandor/Titan vs. Apocalipsis/Fugitivo/Jhon Terry/Jimmy Madrid
6. Arlequin Negro/Astro Negro/Turbo vs. Black Thunder/Douki/Daisuke Hanaoka
7. Cocolores/Shadow/Valiente vs. Mr. Niebla/Skayde/Vortize

5/4 – Deportivo el Pavon del Distrito Federal
1. Aguila del America & Redentor vs. Magnetico & Soberano Jr.
2. Dalis la Caribena/Goya Kong/Lluvia vs. Muneca de Plata/Princesa Sugei/Tiffany
3. Kraneo/Shu el Guerrero/Triton/Virus vs. Arkangel de la Muerte/Escandalo/Misterioso II/Niebla Roja
4. Angel de Oro/Mascara Dorada/Stuka Jr. vs. Euforia/Rey Bucanero/Rey Escorpion
5. Brazo de Plata/La Mascara/Valiente vs. La Peste Negra (Felino/Negro Casas/Mr. Niebla)

5/4 – Lienzo Charro de Atlacomulco
1. Bly Tiger & Ilusion Infernal vs. Blemur & Soldado Nocturno
2. Moria & Pavor vs. Diabolus & Maverick
3. Cristal & La Zorra vs. Amazona & Sexy Polvora
4. Mexican State Welterweight Title: Belial (c) vs. Tropical
5. La Parkita & Voladorcito vs. Mini Histeria & Pequeno Psicosis
6. Agamido/Mascara Divina/Super Brazo vs. Espectro de Ultratumba/Hijo del Fishman/The Monster Jr.

5/5 – Arena Pavilion del Norte de Saltillo
1. ?
2. ??
3. ???
4. Dragon de Jade/Dragon de Ninja/Sexy Lady vs. Escoria/Espiritu/Taya Valkyrie
5. The Psycho Circus (Monster Clown/Murder Clown/Psycho Clown) vs. The Inferno Rockers (Devil Rocker/Machine Rocker/Soul Rocker)

5/5 – Plaza de Toros de Tecamac
1. Acuario & Guardian de Acero vs. Dino Jr. & Licano
2. Apetosa/Blue Dragon/Fisher Boy vs. Black Killer/Demonio Baltazar/Demon Killer
3. Drastico/Gemelo Diablo/Monarca vs. Barrio Azteca/The Black/Sable
4. Black Terror Jr./Paloma Rouse/Black Mamba vs. Rodman/La Sadica/Chica Yeye
5. Oriental/Rey Bucanero/Stuka Jr. vs. Morphosis/Namajague/Shigeo Okumura

5/5 – Plaza de Toros de Tlapa de Comonfort
1. ?
2. ??
3. Dinastia & Lolita vs. Mari Apache & Mini Abismo Negro
4. Elegido & La Parka Jr. vs. Alan Stone & Silver Kain

5/18 – Instalaciones de la Feria de Chilon
1. Brillantina & Lazerito vs. Granda Man & Murcy Jr.
2. Murcy Jr. II vs. New Fire Jr.
3. Dinastia & Mascarita Divina vs. Mini Chessman & Mini Psicosis
4. Por la Copa Tseltal: Fenix & La Parka Jr. vs. Chessman & Pentagon Jr.

5/18 – Lienzo Charro de Huixquilucan
1. Dinastia & La Parkita vs. Mini Murder Clown & Mini Psycho Clown
2. Drago & Fenix vs. Nygma & Polvo de Estrellas
3. Mexican Power (Crazy Boy/Joe Lider/Juventud Guerrera) vs. The Inferno Rockers (Machine Rocker/Soul Rocker/Uro Rocker)
4. Electroshock & Heavy Metal vs. Hijo del Texano & Mascara Ano Dos Mil Jr.

5/18 – Palenque de la Feria de Coatzacoalcos
1. Changuis Mono/Estrella Metalica/Slayer vs. Oro Blanco/Sacrilegio/Sendhu
2. Kid Drago/Mascarita Sagrada/Octagoncito vs. Apostol Negro/Mini Chessman/Mini Psicosis
3. Fabi Apache & Cinthia Moreno vs. Pasion Kristal & Yuriko
4. Jack Evans & Octagon vs. Chessman & Silver Kain
5. Cibernetico/El Mesias/La Parka Jr. vs. The Psycho Circus (Monster Clown/Murder Clown/Psycho Clown)

5/19 – Gimnasio Josue Nerue Santos de Ciudad Juarez
1. ?
2. ??
3. ???
4. Mascarita Divina/Mascarita Sagrada/Pimpinela Escarlata vs. Mini Abismo Negro/Mini Charly Manson/Black Mamba
5. The Psycho Circus (Monster Clown/Murder Clown/Psycho Clown) vs. L.A. Par-K/La Parka Jr./Parka Negra

INTERNATIONAL WRESTLING LEAGUE

4/27 – Unidad Deportiva de Cuautla
1. Babel & Quimico Jr. vs. Corcel Infernal & Mini Sangre Chicana
2. Relevos Increibles: Estrella Negra/Red Monster/Pequeno Demonio/Diva Salvaje vs. Centinela/Scarlet/Pequeno Picudo/Sexi Rubi
3. Extreme Rules: Los Porros (Angel o Demonio/Leon Rojo/Ovett) vs. Los Payasos del Terror (Carrona/Miedo/Terror)
4. 3 Way Dance: Freelance & Shadow vs. Pantera & Micke Segura vs. Las Traumas I y II
5. Mascara Sagrada/Tony Rivera/Ultimo Vampiro vs. Negro Navarro/Ultimo Gladiador/Veneno

INTERNACIONAL WRESTLING REVOLUCION GRUPO

4/25 – Arena Naucalpan
1. Angel del Amor & Seiya vs. Dragon Celestial & Fulgore
2. Freelance & Saruman vs. Imposible & Picudo Jr.
3. Centvrion/Chico Che/Dinamic Black vs. Eita/Apolo Estrada Jr./Tomahawk
4. Danny Casas/Golden Magic/Veneno vs. Canis Lupis/Carta Brava Jr./Eterno
5. Dr. Wagner Jr./Pirata Morgan/Hijo del Pirata Morgan vs. La Familia Dinamita (Cien Caras Jr./Hijo del Mascara Ano Dos Mil/Mascara Ano Dos Mil Jr.)

LUCHA LIBRE AZTECA

5/12 – Gimnasio Nuevo Leon
1. ?
2. ??
3. ???
4. Atlantis & Maximo vs. Averno & Ultimo Guerrero
5. 3 Way Dance por el Campeonato Azteca: Mistico II (c) vs. La Sombra vs. Volador Jr.

LUCHA LIBRE PIEDRAS NEGRAS

5/14 – Plaza de Toros Monumental de Arizpe
1. ?
2. ??
3. La Amazona & Mini Laredo Kid vs. La Hiedra & Mini Rio Bravo
4. Revancha Match: Los Poderosos (Hombre sin Miedo/Rio Bravo/Sobredosis) vs. Los Emisarios de la Muerte (Adal Castillo/Valente Castillo/Luzbel)
5. The Psycho Circus (Monster Clown/Murder Clown/Psycho Clown) vs. Los Perros del Mal (Perro Aguayo Jr./Daga/Halloween)

MARGAR PRODUCTIONS

4/27 – Arena Coliseo de Reynosa
1. ?
2. ??
3. Mini Iron Man & Rey Astral vs. Mano II & Mini Spiderman
4. Hijo del Medico Asesino & Oriental vs. Signo de Oro & Signo de Plata
5. Coco Rojo & Coco Verde vs. Alebrije II & Dr. Wagner III

MONTERREY

4/23 – Arena Coliseo de Monterrey
1. Misionero vs. Super Jack
2. Shockercito & Tequilita vs. Mercurio & Mini Hator
3. Los Angeles Dorados (I/II/Jr.) vs. Bengali/Difunto I/Vaquero Romo
4. Los Payasos Tricolor (Coco Amarillo/Coco Azul/Coco Rojo) vs. Monje Negro/Potro Jr./Tigre Universitario
5. IWRG Intercontinental Trios Titles: Pirata Morgan/Hijo del Pirata Morgan/Pirata Morgan Jr. (c) vs. Genocida/Iron/Zayco

PROMOCIONES EVOLUCION XXI

5/4 – Salon Medina de Ciudad Campeche
1. ?
2. Los Payapopz vs. Drakull/Lobo Siberiano/Mecanico Infernal/Moncho Cachondo
3. Tony Rivera vs. Necro Misterio
4. Triangular de la Muerte: Angel Celestial vs. Zumbido vs. Asesino Negro

6/1 – Salon Medina de Ciudad Campeche
1. ?
2. Fugaz de Oro & Luchador Sorpresa vs. Cholo Extreme & Snow Metal
3. Angel Celestial & Negro Misterio vs. Asesino Negro Jr. & Lobo Siberano
4. Axel/Moncho Cachondo/Super Raton vs. Drakull/Halcon Rojo Jr./Mecanico Infernal

PROMOCIONES KDENA

4/28 – Arena Solidaridad
1. ?
2. ??
3. ???
4. ????
5. Caballera contra Caballera: Diluvio Negro II vs. Vaquero Romo
6. The Psycho Circus (Monster Clown/Murder Clown/Psycho Clown) vs. Los Payasos (Cocolores/Coco Loco/Coco Rosa)

TODOS X TODOS

4/27 – Gimnasio Juan de la Barrera del Distrito Federal
1. Hijo del Pirata Morgan & Pirata Morgan Jr. vs. Los Rayos Tapatios I y II
2. Esther y Rossy Moreno vs. Chica Tormenta & Diosa Maya
3. El Trio Fantasia (Super Muneco/Super Pinocho/Super Raton) vs. Black Terry/Scorpio Jr./Shu el Guerrero
4. Cuadrangular de Parejas por el Trofeo Angel Blanco: Angel Blanco Jr. & Cien Caras Jr. vs. Dinamic Black & Imposible vs. Fuerza Guerrera & Pirata Morgan vs. Rayman & Saruman
5. Dr. Wagner Jr./Hijo del Santo/Hijo del Solitario vs. La Migra (Oliver John/Shaun Ricker/Derek Sanders)

TOR SAL PRODUCCIONES

4/28 – Hotel Real Inn de Nuevo Laredo
1. ?
2. ??
3. ???
4. Huracan Ramirez & Laredo Kid vs. Jaque Mate & Oscuridad

UNIVERSAL WRESTLING ENTERTAINMENT

5/1 – Arena Lopez Mateos
1. ?
2. Black Fury & La Vaquerita vs. Diosa Egipcia & Keira
3. Mr. Flama/Iron Love/Terry Dos Mil vs. The Killer Family (Rey Krimen/Sadico/Sepulturero)
4. AULL Lt. Heavyweight Title: Chucho el Roto (c) vs. Herejia
5. Solar I/Super Astro/Ultraman vs. Black Terry/Fuerza Guerrera/Negro Navarro
6. La Peste Negra (Felino/Negro Casas/Mr. Niebla) vs. Mr. Aguila/Kraneo/Psicosis

5/19 – Arena Lopez Mateos (46th Anniversary Show)
1. ?
2. ??
3. ???
4. Torneo por la vacante AULL Lightweight Title – Participants: Eita/Flamita/Freelance/Rey Kristal/Sadico/Micke Segura/Spider Boy/Yakuza
5. UWE Tag Titles: Ricky Marvin & Super Crazy (c) vs. Crazy Boy & Joe Lider
6. 4 Way Dance por el Trofeo Universo: Canek vs. Dr. Wagner Jr. vs. Perro Aguayo Jr. vs. Blue Demon Jr.

XTREME MEXICAN WRESTLING

5/4 – Arena Roberto Paz de Guadalajara
1. Draego/Alex Romano/Spark vs. Alex Guajardo/Septimo Dragon/Chica Yeye
2. Ares/Belial/Impulso/Terremoto Negro vs. Aero Xtreme/Rey Dinamico/Tony Rodriguez/Tiger King
3. Torneo por la Campeonato Impacto Extremo: Ojo Diabolico (c) vs. Dinamic Black vs. Fly Metalik vs. Makabre vs. Metaleon vs. Rey Latino vs. Sunny vs. Tornado
4. Torneo Hardcore 2013 – Participants: Angel o Demonio/Dance Boy/Dollar/Freeyser/Principe Egipcio/Rocky Santana/Shiryu Dragon
5. 4 Way Extreme Dance por la XMW King of the Death Match Title: Necro Butcher (c) vs. Core vs. Joe Lider vs. Ultimo Gladiador

TIJUANA/BAJA CALIFORNIA

BAJA STARS WRESTLING

5/31 – Auditorio Municipal de Tijuana
1. Dragon Chino vs. Silencio Negro
2. ??
3. Cuadrangular de la Muerte: Angel Garces vs. Enfermero Jr. vs. King Azteca vs. Rubi Gardenia
4. Atlantis vs. Ultimo Guerrero
5. Mil Mascaras & Rayo de Jalisco Jr. vs. Canek & Cien Caras

INDEPENDENT

4/28 – Plaza de Toros Calafia de Mexicali
1. Galactico & Galaxy vs. Darko & Maverick
2. Angeluz/Iron Boy/Rey Metalico vs. Dinamico/Luminoso/Suspenso
3. Amber O’Neal vs. Shelly Martinez
4. Extreme Tiger & Hijo del Rey Misterio vs. Damian 666 & Bestia 666
5. Cibernetico & La Parka Jr. vs. Chessman & Parka Negra

UNITED STATES

FUERZA MEXICANA DE LUCHA LIBRE

5/10 – Pico Rivera Sports Arena in Los Angeles, California
1. ?
2. ??
3. ???
4. ????
5. Dr. Wagner Jr. & Hijo del Solitario vs. Angel Blanco Jr. & L.A. Par-K

PRODIGY ENTERTAINMENT

4/28 – Crown Center in Austin, Texas
1. ?
2. 3 Way Dance: Low Rider vs. Sammy G vs. Douki
3. Mascarita Sagrada vs. Pentagoncito Black
4. Lance Archer/Chris Marvel/Sicodelico Jr. vs. Los Head Hunters I y II/Steve Pain
5. Dr. Wagner Jr. & Hijo del Santo vs. Angel Blanco Jr. & Hijo del Solitario

PROMOCIONES GONZALEZ

4/26 – Los Portales Flea Market in Mission, Texas
1. ?
2. ??
3. Dr. Nocturno & Hijo del Arkangel vs. Enigma & Infernal
4. Laredo Kid & Pantera vs. Estelariz & Oriental
5. Steel Cage Match where the loser gets shaved or unmasked – Participants: Bestia 666/Dr. Wagner III/Hijo del Medico Asesino/Luminoso Jr./Mario Rock Jr./Ryu Mashida/Unico Jr.

PROMOCIONES MISTERIO

5/4 – Family Gym in San Diego, California
1. ?
2. Losing second gets shaved: Amazona w/El Jefe vs. Lady Lee w/El Guapo
3. Hijo del Supremo & Supremo Jr. vs. Kanalla & X-Torm
4. Extreme Tiger & Hijo del Rey Misterio vs. SoCal Crazy & X-Fly

REAL WRESTLING PROMOTIONS

4/28 – The Wild Wild West in El Paso, Texas
1. Amadeus & Jocker vs. Cuervo & Fire Bird
2. Drago & Tigre Azteca vs. Molawk & Voltio
3. Flecha de Oro/Guerrero Azteca/El Illegal vs. Angel Negro/El Gato/Ghost Rider
4. El Marquez Jr./Maquina 45 Jr./Sky Bird vs. Los Depredadores del Mal (Black Fish/Hurricane Hector/Tiburon)
5. Cronos/Pequeno Maldad/Skayde vs. Aereo/Hermes Jr./Cassandro

UNDERGROUND INDEPENDENT PRO WRESTLING

5/5 – Boys & Girls Club in East Los Angeles, California
1. Kanalla/Latigo Blanco/X-Torm vs. El Bionico/Golden Scorpion/Seville the Thrill
2. 3 Way Dance: Jaguar de Oro & Thunderwolf vs. Hector Canales & OG Playboy vs. Zarco & Rubi Gardenia
3. Guerrero Maya Jr./Kung Fu Jr./Lestat vs. Damian 666/Durango Kid/Lil’ Cholo
4. Hijo del Rey Misterio & Misterioso vs. Bestia 666 & Super Natural

Post Category: News

Tags: ,

Leave a Reply

Sponsors

Polls

Will Spike TV renew Impact Wrestling's contract?

Loading ... Loading ...

Are you a WWE Network subscriber?

Loading ... Loading ...

Should Scott Hall be inducted into the GERWECK.NET hall of fame?

Loading ... Loading ...