Pro Wrestling Since 1997

Menu

The Lucha Report for 4/21‏



RESULTS

AAA 4/20 – Parque Beisborama de Cordoba (EVOLUCION taping)
1. Jinzo & Lucky Boy beat Black Mamba & Yuriko
2. Atomic Boy/Fabi Apache/La Jarochita defeated Gran Apache/Sexy Lady/Taya Valkyrie with Apache beating down Atomic Boy afterwards.
3. Extreme Rules: Crazy Boy & Joe Lider beat Eterno & Ultimo Gladiador
4. Los Mirreyes (Alan Stone/Elegido/Toscano) defeated The Inferno Rockers (Devil Rocker/Machine Rocker/Soul Rocker)
5. Drago/Fenix/Octagon beat Chessman/Pentagon Jr./Silver Kain
6. No DQ Match: La Secta Bizarra (Cibernetico/Cuervo/Escoria) defeated Los Perros del Mal (Daga/Halloween/Psicosis Original)

EMLL 4/21 – Arena Coliseo de Guadalajara
1. Brillante beat Thunder Boy
2. Exterminador & Infierno defeated Halcon de Plata & Virgo
3. Super Libre: Acertijo/Demonio Rojo/Sadico beat Azteca de Oro/Black Metal/El Hippie – Azteca & Hippie will have a apuestas match next week against Acertijo & Sadico.
4. Occidental Heavyweight Title: Olimpico defeated Leon Blanco to retain his title.
5. El Barbaro Cavernario/Kraneo/Namajague beat Angel de Oro/Brazo de Plata/Rey Cometa with Barbaro going over Cometa and they will have a singles match next week.

EMLL 4/21 – Arena Mexico
1. Camorra & Zayco beat Magnus & Oro Jr.
2. Diamante/Starman/Stigma defeated Arkangel de la Muerte/Escandalo/Nitro
3. Fuego/Metalico/Triton beat Shigeo Okumura/Puma King/Virus
4. Lightning Match: Valiente defeated Polvora
5. Hijo del Fantasma/Rush/Shocker beat Dragon Rojo/Ephesto/Mephisto
6. Negro Casas/Niebla Roja/Volador Jr. defeated Atlantis/Blue Panther/Mistico II when Volador ripped off Mistico’s mask and pinned him and they are headed to a singles match next week.

Independent 4/20 – Gimnasio Municipal Josue Neri Santos de Ciudad Juarez (All tickets for $1)
1. Akantus & Principe Rebelde beat Canelo Villela & Eclipse Negro
2. Payaloco & Ultimo Vikingo defeated Diamante Negro & Scorpio Dos Mil
3. Metro/Sexy/Tri Ministro beat Crazy Crazy/Pantera Asesina/Vary
4. Crazzy 33/Pagano/Rocky Star defeated Cinta de Oro/Maquina 45 Jr./Ultimo Samuray with Maquina & Samuray brawling with each other afterwards.
5. Aereo & Mistico II beat Black Demon & Euforia

IWRG 4/21 – Arena Naucalpan
1. Galaxy & Serpiente de Oro beat Dragon Celestial & Epidemia
2. Angel del Amor & Astro Rey Jr. defeated Imposible & Picudo Jr.
3. Canis Lupis/Apolo Estrada Jr./Butter Fly beat Saruman/Diva Salvaje/Miss Gaviota
4. Carta Brava Jr./Eterno/Scorpio Jr. defeated Centvrion/Chico Che/Dinamic Black
5. Danny Casas/Heavy Metal/Veneno beat La Dinastia de la Muerte (Negro Navarro/Las Traumas I y II)

UPCOMING SHOWS

ASISTENCIA ASESORIA Y ADMINISTRACION

4/27 – Plaza de Toros Belisario Arteaga de Chilpancingo (EVOLUCION taping)
1. ?
2. Jennifer Blake/Fabi Apache/Octagoncito vs. La Hechicera/Taya Valkyrie/Mini Abismo Negro
3. La Fuerza Aerea (Aero Star/Argenis/Super Fly) vs. Black Mamba/Bugambilla del Norte/Pasion Kristal
4. Crazy Boy & Joe Lider vs. Daga & Psicosis Original
5. Fenix/Heavy Metal/La Parka Jr. vs. Chessman/Parka Negra/Pentagon Jr.
6. Cibernetico & El Mesias vs. Perro Aguayo Jr. & Hijo del Texano

CHILANGA MASK

5/19 – Arena Coliseo de Coacalco
1. ?
2. Silueta vs. Chica Tormenta
3. Valiente & Virus vs. Las Traumas I y II
4. Super Libre: Rush vs. Masada
5. Black Terry vs. Arkangel de la Muerte
6. Negro Casas vs. Negro Navarro

DESASTRE TOTAL ULTRAVIOLENTO

5/4 – Autolavado VM de Tulancingo
1. Kandy & Zusu Divine vs. JC MacLean & Letty Star
2. 4 Way Dance: Artikuz vs. Arsenal vs. Corazon Latino vs. Koreli
3. 6 Way Dance por el DTU Alto Impacto Title: Drastick Boy (c) vs. Black Fire vs. Lanceloth vs. Mazivo vs. Pequeno Cobra vs. Rocky Lobo
4. 3 Way Chairs Match: Hacker & Kaleth vs. Hard Man & Jhonki vs. Nino Hamburguesa & Slayer
5. 6 Way #1 Contender Match por el DTU Ultraviolento Title: Ciclope vs. Dement Xtreme vs. Hormiga vs. Paranoico vs. Super Mega vs. X-Fly

EMPRESA MEXICANA DE LUCHA LIBRE

4/22 – Arena Puebla
1. Black Tiger & Dinamico vs. Centauro de Fuego & Fuerza Chicana
2. Asturiano/Bengala/Leono vs. Espiritu Maligno/Inquisidor/Taurus
3. Pegasso/Stigma/Super Halcon Jr. vs. Hooligan/Nitro/Nosferatu
4. Hijo del Fantasma/Rey Cometa/Sagrado vs. Misterioso II/Shigeo Okumura/Virus
5. Blue Panther/Diamante Azul/Rush vs. Damian el Terrible/Felino/Volador Jr.
6. La Sombra vs. Dragon Rojo

4/23 – Arena Coliseo de Guadalajara
1. Esfinge & Leo vs. Espectrum & Rafaga
2. El Gallo & Starman vs. Cancerbero & Malefico
3. Dalis la Caribena/Luna Magica/Marcela vs. Amapola/Princesa Blanca/Princesa Sugei
4. Angel de Oro/Delta/Diamante vs. La Fuerza TRT (Damian el Terrible/Rey Bucanero/Tiger)
5. Atlantis/La Mascara/La Sombra vs. La Triada del Terror (Averno/Ephesto/Mephisto)

4/23 – Arena Mexico
1. Molotov & Robin vs. Camorra & Cholo
2. Estrellita/Goya Kong/Silueta vs. La Comandante/La Vaquerita/Zeuxis
3. Fuego/Hijo del Fantasma/Sagrado vs. Misterioso II/Puma King/Vangelis
4. Lightning Match: Triton vs. Sangre Azteca
5. Brazo de Plata/Stuka Jr./Valiente vs. Los Revolucionarios del Terror (Dragon Rojo/Polvora/Rey Escorpion)
6. Diamante Azul/Marco Corleone/Thunder vs. Los Guerreros Laguneros (Euforia/Mr. Niebla/Ultimo Guerrero)

4/26 – Arena Mexico (57th Anniversary Show of the building)
1. Metalico/Sensei/Soberano vs. Arkangel de la Muerte/Escandalo/Hijo del Signo
2. Angel de Oro/Delta/Guerrero Maya Jr. vs. Ephesto/Felino/Mephisto
3. Torneo Gran Alternativa – Finals: Atlantis & Hombre Bala Jr. vs. Rey Escorpion & Bobby Zavala
4. Caballera contra Caballera: Rey Cometa vs. Namajague
5. Mascara Dorada/Rush/La Sombra vs. Damian el Terrible/Ultimo Guerrero/Volador Jr.
6. Decision Match por el Mexican National Welterweight Title: Mistico II vs. Averno

FEDERACION UNIVERSAL DE LUCHA LIBRE

4/29 – Lienzo Charro las Juntas de Puerto Vallarta
1. Loco Extreme vs. Furia Kora Jr.
2. Reggae Boy & Rey Dinamico vs. Principe Egipcio & Tiger King
3. Mascarita Dorada & Octagoncito vs. Mini Abismo Negro & Mini Psicosis
4. The Psycho Circus (Monster Clown/Murder Clown/Psycho Clown) vs. Aguila Dorada Jr./Alan Stone/Pimpinela Escarlata
5. Dr. Wagner Jr./Octagon/Tinieblas Jr. vs. Cien Caras Jr./Hijo del Mascara Ano Dos Mil/Parka Negra

INDEPENDENT

4/23 – Arena Aficion de Pachuca
1. ?
2. Alejandro I & The Medics vs. Dragon Latino & El Jaguar
3. Flyer & Guerrero Mixteco vs. Hombre Lobo & El Plaga
4. Relevos Increibles: Niko & Cerebro Negro vs. Golden Magic & Fantasma de la Opera
5. Chico Che & Rush vs. Dr. Cerebro & Volador Jr.

4/26 – Lienzo Charro la Guadalupana Apaseo el Grande de Guanajuato
1. ?
2. ??
3. Jennifer Blake & Mini Charly Manson vs. La Hechiera & Mini Histeria
4. Aero Star/Alebrije II/Super Fly vs. Escoria/Gran Apache/Mascara Ano Dos Mil Jr.
5. L.A. Par-K/Octagon/Toscano vs. Los Perros del Mal (Perro Aguayo Jr./Daga/Psicosis Original)

4/26 – Parque Seccion 19 de Cardel Veracruz
1. ?
2. Cloroformo/Comodin Asesino/Gran Prix vs. Flyman/Furia Oriental/Tiger Kid
3. Black Baby/Principe Infernal/Sepulturera vs. Aero King/Aero Power/Black Demon
4. Octagoncito & La Parkita vs. Espectrito de Ultratumba & Mini Sangre Chicana
5. El Trio Fantasia (Super Muneco/Super Pinocho/Super Raton) vs. Coco Azul/Coco Rojo/Tramposo

4/27 – Arena Poza Rica de Hidalgo
1. ?
2. Gran Bufalo & Palomo de la Sierra vs. Azgar & Rey Muerte
3. Manitas de Seda/La Parkita/Voladorcito vs. Enfermero de la Muerte/Espectrito/Piratita Morgan
4. Robin & Luchador Sorpresa vs. Black Lord & Cobra del Amor
5. Manos de Seda/Shocker/Unicornio vs. El Gangster/El Macho/Rey Bucanero

4/27 – Cancha Municipal de Salina Cruz
1. ?
2. ??
3. ???
4. Chiva Rayada I/Espiritu/Ozz vs. Alan Stone/Machine Rocker/Soul Rocker

4/27 – Centro de Convenciones de Tecamac
1. ?
2. Lady Sensacion vs. Luna Magica
3. Hijo del Canek & Hijo del Fishman vs. Kantar & Terremoto Negro
4. Mascara contra Mascara: Huracan Negro vs. Radamantis
5. Felino & Mr. Niebla vs. Dragon Rojo & Rey Escorpion

4/28 – Arena Independiente de Tultitlan
1. ?
2. Ruleta de la Muerte – Participants: Alastor/Babel/Camillero de la Muerte/Casi Muerto/Centinela/Mr. Dragon/Los Doctores Infernales I y II/Infierno Kid Jr./Psicopata/Los Tigres del Metal I y II/Ultimo Rosario
3. La Ola Negra (Conde Bartock/Misterio/Violento) vs. El Comando Elite (Factor/Rayan/Spartan)
4. Chucho el Roto/Iron Love/Yakuza vs. Epitafio/Samael/Tormento
5. Los Indestructibles (Infierno Kid/Ojo Diabolico Jr./Sepulturero) vs. Judas el Traidor/Leviathan/Ultimo Gladiador

4/28 – Auditorio de Don Bosco de Zamora
1. Mascarita Divina & Octagoncito vs. Mini Abismo Negro & Mini Psicosis
2. Cinthia Moreno & Yuriko vs. La Hechicera & Polvo de Estrellas
3. Alebrije II/Drago/Pimpinela Escarlata vs. The Inferno Rockers (Devil Rocker/Machine Rocker/Soul Rocker
4. Elegido & Octagon vs. Halloween & Psicosis Original

4/28 – Campo de Beisbol Esfuerzo Obrero de Ciudad Mendoza
1. Flecha Guerrera & El Marquez vs. Abismo Rider & El Tiburon
2. Angel del Futuro & Red Star vs. Dark Goth & Muneca Sarkasmo
3. Caballero Blanco Jr./Errante/Hijo del Huracan Ramirez vs. Black Soldier/Hijo del Fishman/Vulcano
4. Atlantis & Delta vs. Felino & Mr. Niebla

4/28 – Plaza de Toros de Santa Maria Tequepexpan
1. ?
2. ??
3. ???
4. Black Metal/El Divino/Esfinge vs. Evola/Infierno/Magnum
5. El Gallo/Halcon de Plata/Stuka Jr. vs. El Barbaro Cavernario/Namajague/Sangre Azteca

4/28 – Plaza las Americas de Centro San Miguel
1. ?
2. ??
3. Mascarita Dorada & La Jarochita vs. Ludark Shaitan & Mini Charly Manson
4. Argenis & El Brazo vs. Cuervo & Escoria

4/28 – Teatro del Pueblo de Jalpan de Serra
1. 3 Way Dance: Lucky Boy & Nino de Ebano vs. Lanceloth & Rocky Lobo vs. Galaxy & Gremlin
2. Angel del Misterio/Hormiga/Nino Hamburguesa vs. Black Fire/Dement Xtreme/Hard Man
3. Pesadilla/Fabi Apache/Pasion Kristal vs. Hacker/Taya Valkyrie/Chica Yeye
4. Cuadrangular de Parejas – Participants: Aero Boy & Violento Jack vs. Daga & Drastick Boy vs. Fenix & Flamita vs. Ciclope & Pentagon Jr.
5. Crazy Boy/Joe Lider/El Mesias vs. El Consejo (Argos/Hijo del Texano/Mascara Ano Dos Mil Jr.)

4/28 – Restaurante “La Polar” del Distrito Federal
1. Cinthia y Esther Moreno vs. La Hechicera & Rossy Moreno
2. Fantastik/Starman/Ultraman Jr. vs. Asesino Negro/Cerebro Negro/Fantasma de la Opera
3. Los Payasos Tricolor (Coco Amarillo/Coco Blanco/Coco Blanco Jr.) vs. Hijo del Canek/Hijo del Fishman/X-Fly
4. Axel/Groon XXX/Mascara Sagrada/Pimpinela Escarlata vs. Mr. Aguila/Tony Rivera/Zumbido/Oso Polar

4/29 – Cancha Municipal de Colorines
1. ?
2. ??
3. Chiva Rayada I & Tabu vs. Angel Mortal & Yuriko
4. Aero Star & Lolita vs. El Brazo & La Hechicera
5. Drago & Jack Evans vs. Argos & Hijo del Texano

4/30 – Arena Union de Los Mochis
1. Cholo Chriss & Kiko vs. Americanista & Blue Storm
2. Dark Fire & Mr. Humo vs. Amenaza & Payaso Infernal
3. Cinthia Moreno & Pimpinela Escarlata vs. Jennifer Blake & Black Mamba
4. La Fuerza Aerea (Aero Star/Argenis/Super Fly) vs. The Psycho Circus (Monster Clown/Murder Clown/Psycho Clown)
5. Elegido & El Mesias vs. L.A. Par-K & Parka Negra

4/30 – Auditorio Municipal de Valle de Bravo
1. ?
2. ??
3. ???
4. Aero Star/Crazy Boy/Joe Lider vs. Argos/Cuervo/Escoria

4/30 – Teatro del Pueblo de Aguascalientes
1. Mascarita Divina & Mascarita Dorada vs. Mini Abismo Negro & Mini Psicosis
2. Fabi Apache & Lolita vs. Mari Apache & Sexy Lady
3. Alebrije/Chiva Rayada I/Drago vs. The Inferno Rockers (Devil Rocker/Machine Rocker/Soul Rocker)
4. Electroshock/Gronda II/Octagon vs. Pentagon Jr./Silver Kain/Ultimo Gladiador

5/1 – Auditorio Municipal de San Pablo Huantepec
1. ?
2. ??
3. Felina Metalica & La Vaquerita vs. Black Fury & Keira
4. Terry Dos Mil & Zumbi vs. Leviathan & Monsther
5. Felino & Mr. Niebla vs. Kraneo & Psicosis

5/1 – Cancha de la Presidencia Municipal de Tezoatlan
1. Neron & La Roca vs. Comando Rivera & Gato Negro
2. Cachetada/Corsario de Fuego/Mascarita Sagrada vs. Caricia/Darketela/Mini Chessman
3. Atlantis/Valiente/Wild Ram vs. Arkanos/Rey Lobo/Ultimo Guerrero

5/1 – Lienzo Charro Rafael Molina de Celaya
1. Black Scorpion vs. Dinamita Kid
2. Venus vs. Black Rousse
3. Brillante Azul/Hijo del Timador/Optimus vs. Fuego Negro/Principe/Zarpa de Tigre Jr.
4. Crazy Latino & Ursus vs. Perro del Ring & El Toro
5. Fuego Latino/Pantera/Principe Otomi vs. Las Drabeks I y II/Veneno

5/2 – Unidad Deportiva de Acapulco
1. ?
2. Centauro Jr. & Limberg vs. Pez Diablo & Rey Tiburon
3. Electrico & Ultimo Dragoncito vs. Demus 3:16 & Pierrothito
4. Fuego & Stigma vs. Arkangel de la Muerte & Escandalo
5. Goya Kong & Marcela vs. Amapola & Princesa Sugei
6. Atlantis & La Sombra vs. Ultimo Guerrero & Volador Jr.

5/3 – Auditorio Jose Maria Arteaga de Queretaro
1. Black Buitre & El Sicario vs. Los Bandidos I y II
2. Capitan Centella & Rey Impacto vs. Delirius & Thor
3. Brujo Maya/Perro del Ring/Rey Toro III vs. Brillante Azul/Crazzy Latino/Fuego Latino
4. Fire Fighter/Principe Otomi/Ursus vs. Los Reyes Toros I y II/Zarpa de Tigre Jr.
5. Hijo del Santo & Ricky Marvin vs. Angel Blanco Jr. & Dr. Wagner Jr.

5/4 – Arena Metropolitana Jorge Cuesy de Tuxtla Gutierrez
1. Granda Man/Lazarito/New Fire Jr. vs. Destroyer Jr./Doctor Salvaje/X
2. Destroyer Jr./Drakken/V de Fuego vs. Brillantina/Bugambilla/Romboyde
3. Granda Man/Halcon Samurai/Murcy Jr. vs. Dr. Salvaje/Lazarito/New Fire
4. Solar I vs. Negro Navarro
5. Hijo del Santo & Huracan Ramirez vs. Blue Demon Jr. & Hijo del Solitario

5/4 – Cancha Desarrollo Urbano del Distrito Federal
1. Eclipse & Invasor vs. Bufalo Tatanka & Vertigo Negro
2. Davinha & Paloma Rouse vs. Reyna Isis & Star Fire
3. Boro/Cobalto/Fenomenoide vs. Aton/Oriin/Sephiroth
4. Filoso/Archie Veloz/Venganza vs. Belial/Diabolius/Moria
5. Galactico/Rey Leo/Resplandor/Titan vs. Apocalipsis/Fugitivo/Jhon Terry/Jimmy Madrid
6. Arlequin Negro/Astro Negro/Turbo vs. Black Thunder/Douki/Daisuke Hanaoka
7. Cocolores/Shadow/Valiente vs. Mr. Niebla/Skayde/Vortize

5/4 – Deportivo el Pavon del Distrito Federal
1. Aguila del America & Redentor vs. Magnetico & Soberano Jr.
2. Dalis la Caribena/Goya Kong/Lluvia vs. Muneca de Plata/Princesa Sugei/Tiffany
3. Kraneo/Shu el Guerrero/Triton/Virus vs. Arkangel de la Muerte/Escandalo/Misterioso II/Niebla Roja
4. Angel de Oro/Mascara Dorada/Stuka Jr. vs. Euforia/Rey Bucanero/Rey Escorpion
5. Brazo de Plata/La Mascara/Valiente vs. La Peste Negra (Felino/Negro Casas/Mr. Niebla)

5/4 – Lienzo Charro de Atlacomulco
1. Bly Tiger & Ilusion Infernal vs. Blemur & Soldado Nocturno
2. Moria & Pavor vs. Diabolus & Maverick
3. Cristal & La Zorra vs. Amazona & Sexy Polvora
4. Mexican State Welterweight Title: Belial (c) vs. Tropical
5. La Parkita & Voladorcito vs. Mini Histeria & Pequeno Psicosis
6. Agamido/Mascara Divina/Super Brazo vs. Espectro de Ultratumba/Hijo del Fishman/The Monster Jr.

5/5 – Arena Pavilion del Norte de Saltillo
1. ?
2. ??
3. ???
4. Dragon de Jade/Dragon de Ninja/Sexy Lady vs. Escoria/Espiritu/Taya Valkyrie
5. The Psycho Circus (Monster Clown/Murder Clown/Psycho Clown) vs. The Inferno Rockers (Devil Rocker/Machine Rocker/Soul Rocker)

5/5 – Plaza de Toros de Tecamac
1. Acuario & Guardian de Acero vs. Dino Jr. & Licano
2. Apetosa/Blue Dragon/Fisher Boy vs. Black Killer/Demonio Baltazar/Demon Killer
3. Drastico/Gemelo Diablo/Monarca vs. Barrio Azteca/The Black/Sable
4. Black Terror Jr./Paloma Rouse/Black Mamba vs. Rodman/La Sadica/Chica Yeye
5. Oriental/Rey Bucanero/Stuka Jr. vs. Morphosis/Namajague/Shigeo Okumura

5/5 – Plaza de Toros de Tlapa de Comonfort
1. ?
2. ??
3. Dinastia & Lolita vs. Mari Apache & Mini Abismo Negro
4. Elegido & La Parka Jr. vs. Alan Stone & Silver Kain

5/18 – Instalaciones de la Feria de Chilon
1. Brillantina & Lazerito vs. Granda Man & Murcy Jr.
2. Murcy Jr. II vs. New Fire Jr.
3. Dinastia & Mascarita Divina vs. Mini Chessman & Mini Psicosis
4. Por la Copa Tseltal: Fenix & La Parka Jr. vs. Chessman & Pentagon Jr.

5/18 – Lienzo Charro de Huixquilucan
1. Dinastia & La Parkita vs. Mini Murder Clown & Mini Psycho Clown
2. Drago & Fenix vs. Nygma & Polvo de Estrellas
3. Mexican Power (Crazy Boy/Joe Lider/Juventud Guerrera) vs. The Inferno Rockers (Machine Rocker/Soul Rocker/Uro Rocker)
4. Electroshock & Heavy Metal vs. Hijo del Texano & Mascara Ano Dos Mil Jr.

5/18 – Palenque de la Feria de Coatzacoalcos
1. Changuis Mono/Estrella Metalica/Slayer vs. Oro Blanco/Sacrilegio/Sendhu
2. Kid Drago/Mascarita Sagrada/Octagoncito vs. Apostol Negro/Mini Chessman/Mini Psicosis
3. Fabi Apache & Cinthia Moreno vs. Pasion Kristal & Yuriko
4. Jack Evans & Octagon vs. Chessman & Silver Kain
5. Cibernetico/El Mesias/La Parka Jr. vs. The Psycho Circus (Monster Clown/Murder Clown/Psycho Clown)

5/19 – Gimnasio Josue Nerue Santos de Ciudad Juarez
1. ?
2. ??
3. ???
4. Mascarita Divina/Mascarita Sagrada/Pimpinela Escarlata vs. Mini Abismo Negro/Mini Charly Manson/Black Mamba
5. The Psycho Circus (Monster Clown/Murder Clown/Psycho Clown) vs. L.A. Par-K/La Parka Jr./Parka Negra

INTERNATIONAL WRESTLING LEAGUE

4/27 – Unidad Deportiva de Cuautla
1. Babel & Quimico Jr. vs. Corcel Infernal & Mini Sangre Chicana
2. Relevos Increibles: Estrella Negra/Red Monster/Pequeno Demonio/Diva Salvaje vs. Centinela/Scarlet/Pequeno Picudo/Sexi Rubi
3. Extreme Rules: Los Porros (Angel o Demonio/Leon Rojo/Ovett) vs. Los Payasos del Terror (Carrona/Miedo/Terror)
4. 3 Way Dance: Freelance & Shadow vs. Pantera & Micke Segura vs. Las Traumas I y II
5. Mascara Sagrada/Tony Rivera/Ultimo Vampiro vs. Negro Navarro/Ultimo Gladiador/Veneno

INTERNACIONAL WRESTLING REVOLUCION GRUPO

4/25 – Arena Naucalpan
1. Angel del Amor & Seiya vs. Dragon Celestial & Fulgore
2. Freelance & Saruman vs. Imposible & Picudo Jr.
3. Centvrion/Chico Che/Dinamic Black vs. Eita/Apolo Estrada Jr./Tomahawk
4. Danny Casas/Golden Magic/Veneno vs. Canis Lupis/Carta Brava Jr./Eterno
5. Dr. Wagner Jr./Pirata Morgan/Hijo del Pirata Morgan vs. La Familia Dinamita (Cien Caras Jr./Hijo del Mascara Ano Dos Mil/Mascara Ano Dos Mil Jr.)

LUCHA LIBRE AZTECA

5/12 – Gimnasio Nuevo Leon
1. ?
2. ??
3. ???
4. Atlantis & Maximo vs. Averno & Ultimo Guerrero
5. 3 Way Dance por el Campeonato Azteca: Mistico II (c) vs. La Sombra vs. Volador Jr.

MARGAR PRODUCTIONS

4/27 – Arena Coliseo de Reynosa
1. ?
2. ??
3. Mini Iron Man & Rey Astral vs. Mano II & Mini Spiderman
4. Hijo del Medico Asesino & Oriental vs. Signo de Oro & Signo de Plata
5. Coco Rojo & Coco Verde vs. Alebrije II & Dr. Wagner III

PROMOCIONES CANTU

4/22 – Arena Cuatro Caminos de Nuevo Laredo
1. ?
2. Dinastia & Mini Laredo Kid vs. Mini Histeria & Mini Rio Bravo
3. El Brazo/Fenix/Perseus vs. Kendor Jr./Rio Bravo/Sobredosis
4. The Psycho Circus (Monster Clown/Murder Clown/Psycho Clown) vs. Los Payasos Tricolor (Coco Amarillo/Coco Azul/Coco Rojo)
5. Dr. Wagner Jr./Drago/Pimpinela Escarlata vs. Pirata Morgan/Hijo del Pirata Morgan/Pirata Morgan Jr.

PROMOCIONES EVOLUCION XXI

5/4 – Salon Medina de Ciudad Campeche
1. ?
2. Los Payapopz vs. Drakull/Lobo Siberiano/Mecanico Infernal/Moncho Cachondo
3. Tony Rivera vs. Necro Misterio
4. Triangular de la Muerte: Angel Celestial vs. Zumbido vs. Asesino Negro

TODOS X TODOS

4/27 – Gimnasio Juan de la Barrera del Distrito Federal
1. Hijo del Pirata Morgan & Pirata Morgan Jr. vs. Los Rayos Tapatios I y II
2. Esther y Rossy Moreno vs. Chica Tormenta & Diosa Maya
3. El Trio Fantasia (Super Muneco/Super Pinocho/Super Raton) vs. Black Terry/Scorpio Jr./Shu el Guerrero
4. Cuadrangular de Parejas por el Trofeo Angel Blanco: Angel Blanco Jr. & Cien Caras Jr. vs. Dinamic Black & Imposible vs. Fuerza Guerrera & Pirata Morgan vs. Rayman & Saruman
5. Dr. Wagner Jr./Hijo del Santo/Hijo del Solitario vs. La Migra (Oliver John/Shaun Ricker/Derek Sanders)

TOR SAL PRODUCCIONES

4/28 – Hotel Real Inn de Nuevo Laredo
1. ?
2. ??
3. ???
4. Huracan Ramirez & Laredo Kid vs. Jaque Mate & Oscuridad

UNIVERSAL WRESTLING ENTERTAINMENT

5/1 – Arena Lopez Mateos
1. ?
2. Black Fury & La Vaquerita vs. Diosa Egipcia & Keira
3. Mr. Flama/Iron Love/Terry Dos Mil vs. The Killer Family (Rey Krimen/Sadico/Sepulturero)
4. AULL Lt. Heavyweight Title: Chucho el Roto (c) vs. Herejia
5. Solar I/Super Astro/Ultraman vs. Black Terry/Fuerza Guerrera/Negro Navarro
6. La Peste Negra (Felino/Negro Casas/Mr. Niebla) vs. Mr. Aguila/Kraneo/Psicosis

5/19 – Arena Lopez Mateos (46th Anniversary Show)
1. ?
2. ??
3. ???
4. ????
5. UWE Tag Titles: Ricky Marvin & Super Crazy (c) vs. Crazy Boy & Joe Lider
6. 4 Way Dance por el Trofeo Universo: Canek vs. Dr. Wagner Jr. vs. Perro Aguayo Jr. vs. Blue Demon Jr.

XTREME MEXICAN WRESTLING

5/4 – Arena Roberto Paz de Guadalajara
1. Draego/Alex Romano/Spark vs. Alex Guajardo/Septimo Dragon/Chica Yeye
2. Ares/Belial/Impulso/Terremoto Negro vs. Aero Xtreme/Rey Dinamico/Tony Rodriguez/Tiger King
3. Torneo por la Campeonato Impacto Extremo: Ojo Diabolico (c) vs. Dinamic Black vs. Fly Metalik vs. Makabre vs. Metaleon vs. Rey Latino vs. Sunny vs. Tornado
4. Torneo Hardcore 2013 – Participants: Angel o Demonio/Dance Boy/Dollar/Freeyser/Principe Egipcio/Rocky Santana/Shiryu Dragon
5. 4 Way Extreme Dance por la XMW King of the Death Match Title: Necro Butcher (c) vs. Core vs. Joe Lider vs. Ultimo Gladiador

TIJUANA/BAJA CALIFORNIA

BAJA STARS WRESTLING

5/31 – Auditorio Municipal de Tijuana
1. Dragon Chino vs. Silencio Negro
2. ??
3. Cuadrangular de la Muerte: Angel Garces vs. Enfermero Jr. vs. King Azteca vs. Rubi Gardenia
4. Atlantis vs. Ultimo Guerrero
5. Mil Mascaras & Rayo de Jalisco Jr. vs. Canek & Cien Caras

INDEPENDENT

4/28 – Plaza de Toros Calafia de Mexicali
1. Galactico & Galaxy vs. Darko & Maverick
2. Angeluz/Iron Boy/Rey Metalico vs. Dinamico/Luminoso/Suspenso
3. Amber O’Neal vs. Shelly Martinez
4. Extreme Tiger & Hijo del Rey Misterio vs. Damian 666 & Bestia 666
5. Cibernetico & La Parka Jr. vs. Chessman & Parka Negra

UNITED STATES

FUERZA MEXICANA DE LUCHA LIBRE

5/10 – Pico Rivera Sports Arena in Los Angeles, California
1. ?
2. ??
3. ???
4. ????
5. Dr. Wagner Jr. & Hijo del Solitario vs. Angel Blanco Jr. & L.A. Par-K

INDEPENDENT

4/22 – Silverado Arena in Weatherford, Texas
1. ?
2. ??
3. Bella Karina & Sexy Subita vs. Maldad Actita & Rey Imagen
4. Mini Androide & Mini Shocker vs. Mini Hator & Mini Mercurio
5. Espartaco/Mistico Negro/Sangre Chicana Jr. vs. Mongol Chino/Perverso/Ultimo Guerrero

PROMOCIONES GONZALEZ

4/26 – Los Portales Flea Market in Mission, Texas
1. ?
2. ??
3. Dr. Nocturno & Hijo del Arkangel vs. Enigma & Infernal
4. Laredo Kid & Pantera vs. Estelariz & Oriental
5. Steel Cage Match where the loser gets shaved or unmasked – Participants: Bestia 666/Dr. Wagner III/Hijo del Medico Asesino/Luminoso Jr./Mario Rock Jr./Ryu Mashida/Unico Jr.

PROMOCIONES MISTERIO

5/4 – Family Gym in San Diego, California
1. ?
2. Losing second gets shaved: Amazona w/El Jefe vs. Lady Lee w/El Guapo
3. Hijo del Supremo & Supremo Jr. vs. Kanalla & X-Torm
4. Extreme Tiger & Hijo del Rey Misterio vs. SoCal Crazy & X-Fly

REAL WRESTLING PROMOTIONS

4/28 – The Wild Wild West in El Paso, Texas
1. Amadeus & Jocker vs. Cuervo & Fire Bird
2. Drago & Tigre Azteca vs. Molawk & Voltio
3. Flecha de Oro/Guerrero Azteca/El Illegal vs. Angel Negro/El Gato/Ghost Rider
4. El Marquez Jr./Maquina 45 Jr./Sky Bird vs. Los Depredadores del Mal (Black Fish/Hurricane Hector/Tiburon)
5. Cronos/Pequeno Maldad/Skayde vs. Aereo/Hermes Jr./Cassandro



Post Category: News

Tags: ,

Leave a Reply

Sponsors

Polls

The Undertaker's streak ends at Wrestlemania 30

Vote View Results

Loading ... Loading ...

Would you like to see The Rock vs. Brock Lesnar at Wrestlemania 31?

Loading ... Loading ...

Should Scott Hall be inducted into the GERWECK.NET hall of fame?

Loading ... Loading ...