Pro Wrestling Since 1997

Menu

The Lucha Report for 4/19‏



NEWS

EMLL announced yesterday that Rey Cometa & Namajague will have a hair match next Friday night at Arena Mexico which is quick even though they have been feuding for months with Cometa taking Namajague’s mask.

Hijo del Santo held a press conference also yesterday for his TxT show on 4/27 where L.A. Par-K showed up out of nowhere to grandstand a challenge for Dr. Wagner Jr.’s mask which is a feud that will never end. Par-K said that Wagner left AAA without losing to him there so he is now chasing him to TxT to get what he wants with Santo saying that he can make such a match happen and even at the 41,000 seat Plaza Mexico. (YEAH RIGHT) Par-K said that he hasn’t left AAA but he can go where everywhere he wants when he wants but there have been precedents where AAA has demanded talent not work with Santo. The show next Saturday will tell the tale.

RESULTS

IWRG 4/18 – Arena Naucalpan
1. Galaxy & Mr. Leo beat Fulgore & Power Bull
2. Eita/Rayan/Tomahawk defeated Centvrion/Golden Magic/Saruman
3. Guerra de Golfo (Steel Cage Match) – Block A: Apolo Estrada Jr. was left in the cage by Veneno so he advanced – Other participants: X-Fly/El Angel/911/Spartan/Toscano/Trauma II
4. Guerra de Golfo (Steel Cage Match) – Block B: Chico Che was left in the cage by Danny Casas & Eterno so he advanced – Other participants: Carta Brava Jr./Dinamic Black/Eita/Factor/Trauma I
5. Guerra de Golfo (Steel Cage Match): Apolo Estrada Jr. beat Chico Che after a foule and Chico was shaved.

LLPN 4/16 – Gimnasio Beto Estrada de Piedras Negras
1. ?
2. ??
3. Chico de Barrio & Conde Azteca beat Luzbel II & Valente Castillo
4. Los Magnificos (Hombre sin Miedo/Rio Bravo/Sobredosis) defeated Los Exoticos (La Braza/Pimpinela Escarlata/Yuriko)
5. Octagon & La Parka Jr. beat Parka Negra & Pentagon Jr.

Promociones Juniors 4/17 – Auditorio Miguel Barragan de San Luis Potosi
1. Aero Fly & Divino beat Destroyer & Mr. Jack
2. Fabi Apache/Lolita/Sexy Salazar defeated Diablo Negro/Lady Dinamita/Mari Apache
3. Mini Psicosis beat Dinastia
4. Conde Bartock/Hijo del Texano/Mascara Ano Dos Mil Jr. defeated Drago/Fenix/Toscano
5. Perro Aguayo Jr. & Parka Negra beat Drago/La Parka Jr./Toscano in what became a handicap match after Perrito injured Cibernetico in the dressing room and Parka came out with Drago & Toscano to help him but they were defeated.

UPCOMING SHOWS

ASISTENCIA ASESORIA Y ADMINISTRACION

4/20 – Parque Beisborama de Cordoba (EVOLUCION taping)
1. Jinzo & Lucky Boy vs. Black Mamba & Yuriko
2. Crazy Boy & Joe Lider vs. Dr. Cerebro & Eterno
3. Atomic Boy/Fabi Apache/La Jarochita vs. Gran Apache/Sexy Lady/Taya Valkyrie
4. Los Mirreyes (Alan Stone/Elegido/Toscano) vs. X
5. Drago/Fenix/Octagon vs. Chessman/Pentagon Jr./Silver Kain
6. La Secta Bizarra (Cibernetico/Cuervo/Escoria) vs. Los Perros del Mal (Daga/Halloween/Psicosis Original)

CHILANGA MASK

5/19 – Arena Coliseo de Coacalco
1. ?
2. ??
3. Silueta vs. Chica Tormenta
4. Super Libre: Rush vs. Masada
5. Black Terry vs. Arkangel de la Muerte
6. Negro Casas vs. Negro Navarro

EMPRESA MEXICANA DE LUCHA LIBRE

4/21 – Arena Coliseo de Guadalajara
1. Brillante vs. Thunder Boy
2. Halcon de Plata & Virgo vs. Exterminador & Infierno
3. Azteca de Oro/Black Metal/El Hippie vs. Acertijo/Demonio Rojo/Sadico
4. Occidental Heavyweight Title: Olimpico (c) vs. Leon Blanco
5. Angel de Oro/Brazo de Plata/Rey Cometa vs. El Barbaro Cavernario/Kraneo/Namajague

4/21 – Arena Mexico
1. Magnus & Oro Jr. vs. Camorra & Zayco
2. Diamante/Starman/Stigma vs. Arkangel de la Muerte/Escandalo/Nitro
3. Fuego/Metalico/Triton vs. Shigeo Okumura/Puma King/Virus
4. Lightning Match: Valiente vs. Polvora
5. Hijo del Fantasma/Rush/Shocker vs. Dragon Rojo/Ephesto/Mephisto
6. Atlantis/Blue Panther/Mistico II vs. Negro Casas/Niebla Roja/Volador Jr.

4/22 – Arena Puebla
1. Black Tiger & Dinamico vs. Centauro de Fuego & Fuerza Chicana
2. Asturiano/Bengala/Leono vs. Espiritu Maligno/Inquisidor/Taurus
3. Pegasso/Stigma/Super Halcon Jr. vs. Hooligan/Nitro/Nosferatu
4. Hijo del Fantasma/Rey Cometa/Sagrado vs. Misterioso II/Shigeo Okumura/Virus
5. Blue Panther/Diamante Azul/Rush vs. Damian el Terrible/Felino/Volador Jr.
6. La Sombra vs. Dragon Rojo

4/23 – Arena Coliseo de Guadalajara
1. Esfinge & Leo vs. Espectrum & Rafaga
2. El Gallo & Starman vs. Cancerbero & Malefico
3. Dalis la Caribena/Luna Magica/Marcela vs. Amapola/Princesa Blanca/Princesa Sugei
4. Angel de Oro/Delta/Diamante vs. La Fuerza TRT (Damian el Terrible/Rey Bucanero/Tiger)
5. Atlantis/La Mascara/La Sombra vs. La Triada del Terror (Averno/Ephesto/Mephisto)

4/23 – Arena Mexico
1. Molotov & Robin vs. Camorra & Cholo
2. Estrellita/Goya Kong/Silueta vs. La Comandante/La Vaquerita/Zeuxis
3. Fuego/Hijo del Fantasma/Sagrado vs. Misterioso II/Puma King/Vangelis
4. Lightning Match: Triton vs. Sangre Azteca
5. Brazo de Plata/Stuka Jr./Valiente vs. Los Revolucionarios del Terror (Dragon Rojo/Polvora/Rey Escorpion)
6. Diamante Azul/Marco Corleone/Thunder vs. Los Guerreros Laguneros (Euforia/Mr. Niebla/Ultimo Guerrero)

FEDERACION UNIVERSAL DE LUCHA LIBRE

4/29 – Lienzo Charro las Juntas de Puerto Vallarta
1. Loco Extreme vs. Furia Kora Jr.
2. Reggae Boy & Rey Dinamico vs. Principe Egipcio & Tiger King
3. Mascarita Dorada & Octagoncito vs. Mini Abismo Negro & Mini Psicosis
4. The Psycho Circus (Monster Clown/Murder Clown/Psycho Clown) vs. Aguila Dorada Jr./Alan Stone/Pimpinela Escarlata
5. Dr. Wagner Jr./Octagon/Tinieblas Jr. vs. Cien Caras Jr./Hijo del Mascara Ano Dos Mil/Parka Negra

ICHIBAN PRO WRESTLING

4/21 – Arena Ichiban
1. ?
2. ??
3. Corsario Negro Jr./Kanibal Punk/Big Mama vs. Hantar/Masara Infernal/La Comandante
4. Ancla/Sagrado/Soy Raymunda vs. Misterioso II/Sakura/Luchador Sorpresa

INDEPENDENT

4/20 – Arena San Francisco de Coacalco
1. Chicharacho & Sexy Warrior vs. Crazy Kiss & Zodak
2. Lince/Payaloco/Soniko vs. Rudy Aguila/Bad Boy/Kinish
3. Charly Rock/Estruendo/Manotas vs. Asgard/Corsario/Dragon Metalico
4. Lady Terrorista vs. Alma Blanca
5. Apolo/Negro Navarro/Shigeo Okumura vs. Glamour/Niebla Negra/Terrorista
6. Demon Boy vs. Namajague

4/20 – Arena Universal de Matamoros (4th Anniversary Show)
1. Glassius & Zadkiel vs. Little Rock & Principe Demonio
2. Angelus/Kenshy/White Panther vs. Black Panther/El Sucesor/Ventarron Negro
3. Guerrero Azteca/Muerte Infernal/Principe Azteca/Principe Guerrero/Rey Supremo vs. Cat Master/Gran Midas/Play BoyStar Boy/Star Kid
4. Cometa Latino/Cruz de Plata/El Gato vs. Arebar/Nismo/Payaso del Mal
5. Angel Exterminador/Cougar Boy/Sicario Jr. vs. Angel o Demonio/Cachorro II/Chamaco Becerra
6. Angel Boy/Black Silver/Galactico/Rey Cometa vs. Constelacion/Kaoma Jr./Karateca Jr./Pantera Blanca Jr.

4/20 – Bodegas Espino del Distrito Federal
1. Rey Omega & Rocket vs. Dark Master & Molusco Jr.
2. Dragon Infernal & Sucesor vs. Pequeno Gigante & Robin
3. Hijo de Climax/Big Mama/Mini Angel vs. Arana de Plata/La Hielera/Mini Zumbido
4. Dinamic Black/Freelance/Golden Magic vs. Carta Brava Jr./Eterno/Micke Segura
5. El Angel/Dr. Cerebro/Jack vs. Decnis/Ice Killer/Scorpio Jr.

4/20 – Gimnasio Municipal Josue Neri Santos de Ciudad Juarez (All tickets for $1)
1. ?
2. ??
3. ???
4. Cinta de Oro/Maquina 45 Jr./Ultimo Samuray vs. Crazzy 33/Pagano/Rocky Star
5. Aereo & Mistico II vs. Black Demon & Euforia

4/20 – Palacio de los Deportes de Villahermosa
1. Ave de Fuego & Ciclope vs. King Cobra & Wolverine
2. Golden Boy/Mega Steel/Tribal vs. Guerrero Mixteco Jr./Killer Steel/Lucero Mortal
3. Super Libre: Centenario/Demoledor/Pasion Kristal vs. Full Back/Guerrero Mixteco/Diva Salvaje
4. Krosty/Mini Charly Manson/Pequeno Maya vs. The Mini Psycho Circus (Monster Clown/Murder Clown/Psycho Clown)
5. Aero Star/Argenis/Birdman Jr./Enigma vs. Capitan Furia/Forajido/Full Back Jr./Mascara Ano Dos Mil Jr.

4/21 – Arena Coliseo de Coacalco
1. Aeromix & Kid Shadow vs. Lobo Escarlata & Matrix
2. Kruenen & Resplandor vs. Ciclon Infernal & Rey Justicia
3. Golden Cat/Morvius/Ukkonen vs. Maverick/Sacristan del Diablo/Teseo
4. Aramis & Justiciero vs. Cyborg & Dragon Negro
5. Danny Casas/Guerrero Maya Jr./Terry Dos Mil vs. Judas el Traidor/Magnifico/Negro Navarro

4/21 – Auditorio Bicentenario de Morelia
1. Mascarita Sagrada & Octagoncito vs. Mini Charly Manson & Mini Psicosis
2. Fabi Apache & Lolita vs. Pasion Kristal & Polvo de Estrellas
3. Alebrije II/Drago/Fenix vs. The Psycho Circus (Monster Clown/Murder Clown/Psycho Clown)
4. Octagon & La Parka Jr. vs. Chessman & Silver Kain

4/21 – Salon Celeste del Distrito Federal
1. Angel Misterioso vs. Vengador Fantasma
2. Dragon Mistico Jr./Halcon Fire/King Dragon vs. Dark King/Dark Terror/Street Boy
3. Atomic Star/Escorpion Dorado Jr./Locky/Toxin Boy vs. Inmortal/Lexuz/Teseo/Zoreck
4. Guerrero Sagrado & Guerrero Sagrado Jr. vs. Indio Loco & Ying Yang
5. Aguila Real/Golden Star/Tempano vs. La Legion Infernal (Blasfemia/Sombra Misteriosa/Valkiria
6. Mini Robin & Mini Spiderman vs. Jerack la Momia & Mini Skeletor
7. Chico Che/Gran Emir/Principe Rojo vs. Arlequin Amarillo/Arlequin Negro/Profanador
8. Relevos Increibles Suicidas: Epidemia & Super Mega vs. Aguila Misteriosa & Crazy Romance

4/23 – Arena Aficion de Pachuca
1. ?
2. Alejandro I & The Medics vs. Dragon Latino & El Jaguar
3. Flyer & Guerrero Mixteco vs. Hombre Lobo & El Plaga
4. Relevos Increibles: Niko & Cerebro Negro vs. Golden Magic & Fantasma de la Opera
5. Chico Che & Rush vs. Dr. Cerebro & Volador Jr.

4/26 – Lienzo Charro la Guadalupana Apaseo el Grande de Guanajuato
1. ?
2. ??
3. Jennifer Blake & Mini Charly Manson vs. La Hechiera & Mini Histeria
4. Aero Star/Alebrije II/Super Fly vs. Escoria/Gran Apache/Mascara Ano Dos Mil Jr.
5. L.A. Par-K/Octagon/Toscano vs. Los Perros del Mal (Perro Aguayo Jr./Daga/Psicosis Original)

4/27 – Arena Poza Rica de Hidalgo
1. ?
2. Gran Bufalo & Palomo de la Sierra vs. Azgar & Rey Muerte
3. Manitas de Seda/La Parkita/Voladorcito vs. Enfermero de la Muerte/Espectrito/Piratita Morgan
4. Robin & Luchador Sorpresa vs. Black Lord & Cobra del Amor
5. Manos de Seda/Shocker/Unicornio vs. El Gangster/El Macho/Rey Bucanero

4/27 – Centro de Convenciones de Tecamac
1. ?
2. Lady Sensacion vs. Luna Magica
3. Hijo del Canek & Hijo del Fishman vs. Kantar & Terremoto Negro
4. Mascara contra Mascara: Huracan Negro vs. Radamantis
5. Felino & Mr. Niebla vs. Dragon Rojo & Rey Escorpion

4/28 – Auditorio de Don Bosco de Zamora
1. Mascarita Divina & Octagoncito vs. Mini Abismo Negro & Mini Psicosis
2. Cinthia Moreno & Yuriko vs. La Hechicera & Polvo de Estrellas
3. Alebrije II/Drago/Pimpinela Escarlata vs. The Inferno Rockers (Devil Rocker/Machine Rocker/Soul Rocker
4. Elegido & Octagon vs. Halloween & Psicosis Original

4/28 – Campo de Beisbol Esfuerzo Obrero de Ciudad Mendoza
1. Flecha Guerrera & El Marquez vs. Abismo Rider & El Tiburon
2. Angel del Futuro & Red Star vs. Dark Goth & Muneca Sarkasmo
3. Caballero Blanco Jr./Errante/Hijo del Huracan Ramirez vs. Black Soldier/Hijo del Fishman/Vulcano
4. Atlantis & Delta vs. Felino & Mr. Niebla

4/28 – Plaza de Toros de Santa Maria Tequepexpan
1. ?
2. ??
3. ???
4. Black Metal/El Divino/Esfinge vs. Evola/Infierno/Magnum
5. El Gallo/Halcon de Plata/Stuka Jr. vs. El Barbaro Cavernario/Namajague/Sangre Azteca

4/28 – Teatro del Pueblo de Jalpan de Serra
1. 3 Way Dance: Lucky Boy & Nino de Ebano vs. Lanceloth & Rocky Lobo vs. Galaxy & Gremlin
2. Angel del Misterio/Hormiga/Nino Hamburguesa vs. Black Fire/Dement Xtreme/Hard Man
3. Pesadilla/Fabi Apache/Pasion Kristal vs. Hacker/Taya Valkyrie/Chica Yeye
4. Cuadrangular de Parejas – Participants: Aero Boy & Violento Jack vs. Daga & Drastick Boy vs. Fenix & Flamita vs. Ciclope & Pentagon Jr.
5. Crazy Boy/Joe Lider/El Mesias vs. El Consejo (Argos/Hijo del Texano/Mascara Ano Dos Mil Jr.

4/28 – Restaurante “La Polar” del Distrito Federal
1. Cinthia y Esther Moreno vs. La Hechicera & Rossy Moreno
2. Fantastik/Starman/Ultraman Jr. vs. Asesino Negro/Cerebro Negro/Fantasma de la Opera
3. Los Payasos Tricolor (Coco Amarillo/Coco Blanco/Coco Blanco Jr.) vs. Hijo del Canek/Hijo del Fishman/X-Fly
4. Axel/Groon XXX/Mascara Sagrada/Pimpinela Escarlata vs. Mr. Aguila/Tony Rivera/Zumbido/Oso Polar

4/30 – Arena Union de Los Mochis
1. Cholo Chriss & Kiko vs. Americanista & Blue Storm
2. Dark Fire & Mr. Humo vs. Amenaza & Payaso Infernal
3. Cinthia Moreno & Pimpinela Escarlata vs. Jennifer Blake & Black Mamba
4. La Fuerza Aerea (Aero Star/Argenis/Super Fly) vs. The Psycho Circus (Monster Clown/Murder Clown/Psycho Clown)
5. Elegido & El Mesias vs. L.A. Par-K & Parka Negra

4/30 – Teatro del Pueblo de Aguascalientes
1. Mascarita Divina & Mascarita Dorada vs. Mini Abismo Negro & Mini Psicosis
2. Fabi Apache & Lolita vs. Mari Apache & Sexy Lady
3. Alebrije/Chiva Rayada I/Drago vs. The Inferno Rockers (Devil Rocker/Machine Rocker/Soul Rocker)
4. Electroshock/Gronda II/Octagon vs. Pentagon Jr./Silver Kain/Ultimo Gladiador

5/1 – Cancha de la Presidencia Municipal de Tezoatlan
1. Neron & La Roca vs. Comando Rivera & Gato Negro
2. Cachetada/Corsario de Fuego/Mascarita Sagrada vs. Caricia/Darketela/Mini Chessman
3. Atlantis/Valiente/Wild Ram vs. Arkanos/Rey Lobo/Ultimo Guerrero

5/3 – Auditorio Jose Maria Arteaga de Queretaro
1. Black Buitre & El Sicario vs. Los Bandidos I y II
2. Capitan Centella & Rey Impacto vs. Delirius & Thor
3. Brujo Maya/Perro del Ring/Rey Toro III vs. Brillante Azul/Crazzy Latino/Fuego Latino
4. Fire Fighter/Principe Otomi/Ursus vs. Los Reyes Toros I y II/Zarpa de Tigre Jr.
5. Hijo del Santo & Ricky Marvin vs. Angel Blanco Jr. & Dr. Wagner Jr.

5/4 – Arena Metropolitana Jorge Cuesy de Tuxtla Gutierrez
1. Granda Man/Lazarito/New Fire Jr. vs. Destroyer Jr./Doctor Salvaje/X
2. Destroyer Jr./Drakken/V de Fuego vs. Brillantina/Bugambilla/Romboyde
3. Granda Man/Halcon Samurai/Murcy Jr. vs. Dr. Salvaje/Lazarito/New Fire
4. Solar I vs. Negro Navarro
5. Hijo del Santo & Huracan Ramirez vs. Blue Demon Jr. & Hijo del Solitario

5/4 – Cancha Desarrollo Urbano del Distrito Federal
1. Eclipse & Invasor vs. Bufalo Tatanka & Vertigo Negro
2. Davinha & Paloma Rouse vs. Reyna Isis & Star Fire
3. Boro/Cobalto/Fenomenoide vs. Aton/Oriin/Sephiroth
4. Filoso/Archie Veloz/Venganza vs. Belial/Diabolius/Moria
5. Galactico/Rey Leo/Resplandor/Titan vs. Apocalipsis/Fugitivo/Jhon Terry/Jimmy Madrid
6. Arlequin Negro/Astro Negro/Turbo vs. Black Thunder/Douki/Daisuke Hanaoka
7. Cocolores/Shadow/Valiente vs. Mr. Niebla/Skayde/Vortize

5/4 – Lienzo Charro de Atlacomulco
1. Bly Tiger & Ilusion Infernal vs. Blemur & Soldado Nocturno
2. Moria & Pavor vs. Diabolus & Maverick
3. Cristal & La Zorra vs. Amazona & Sexy Polvora
4. Mexican State Welterweight Title: Belial (c) vs. Tropical
5. La Parkita & Voladorcito vs. Mini Histeria & Pequeno Psicosis
6. Agamido/Mascara Divina/Super Brazo vs. Espectro de Ultratumba/Hijo del Fishman/The Monster Jr.

5/5 – Plaza de Toros de Tecamac
1. Acuario & Guardian de Acero vs. Dino Jr. & Licano
2. Apetosa/Blue Dragon/Fisher Boy vs. Black Killer/Demonio Baltazar/Demon Killer
3. Drastico/Gemelo Diablo/Monarca vs. Barrio Azteca/The Black/Sable
4. Black Terror Jr./Paloma Rouse/Black Mamba vs. Rodman/La Sadica/Chica Yeye
5. Oriental/Rey Bucanero/Stuka Jr. vs. Morphosis/Namajague/Shigeo Okumura

5/18 – Palenque de la Feria de Coatzacoalcos
1. Changuis Mono/Estrella Metalica/Slayer vs. Oro Blanco/Sacrilegio/Sendhu
2. Kid Drago/Mascarita Sagrada/Octagoncito vs. Apostol Negro/Mini Chessman/Mini Psicosis
3. Fabi Apache & Cinthia Moreno vs. Pasion Kristal & Yuriko
4. Jack Evans & Octagon vs. Chessman & Silver Kain
5. Cibernetico/El Mesias/La Parka Jr. vs. The Psycho Circus (Monster Clown/Murder Clown/Psycho Clown)

INTERNATIONAL WRESTLING LEAGUE

4/20 – Teatro Zaragoza de Atizpan
1. Babel & Ultimo Corcel vs. Blazer Black & Gatillero
2. Cuadrangular de Tercias: Aero Boy/Corcel Infernal/Pesadilla vs. Arkanos/Kilvan/Yoruba vs. Carrona/Centinela/Terror vs. Epidemia/Impulso/Red Monster
3. 6 Way Dance: Carta Brava Jr. vs. Gato Montes vs. Hijo del Canek vs. Hijo del Fishman vs. Hijo del Huracan Ramirez vs. Rey Infierno
4. Relevos Increibles: Lolita/Dinastia/Pequeno Picudo/Diva Salvaje vs. Mari Apache/Mini Abismo Negro/Pequeno Demonio/Sexi Rubi
5. IWL Internet Title: Ninja de Fuego (c) vs. Perico
6. Triangular de Tercias: Cerebro Negro/Fantasma de la Opera/X-Fly vs. Los Indestrucibles (Infierno Kid/Ojo Diabolico Jr./Sepulturero) vs. Los Porros (Angel o Demonio/Leon Rojo/Ovett)
7. Triangular de Parejas: La Parka Jr. & Super Fly vs. Tony Rivera & Ultimo Vampiro vs. Espiritu & Ozz

4/27 – Unidad Deportiva de Cuautla
1. Babel & Quimico Jr. vs. Corcel Infernal & Mini Sangre Chicana
2. Relevos Increibles: Estrella Negra/Red Monster/Pequeno Demonio/Diva Salvaje vs. Centinela/Scarlet/Pequeno Picudo/Sexi Rubi
3. Extreme Rules: Los Porros (Angel o Demonio/Leon Rojo/Ovett) vs. Los Payasos del Terror (Carrona/Miedo/Terror)
4. 3 Way Dance: Freelance & Shadow vs. Pantera & Micke Segura vs. Las Traumas I y II
5. Mascara Sagrada/Tony Rivera/Ultimo Vampiro vs. Negro Navarro/Ultimo Gladiador/Veneno

INTERNACIONAL WRESTLING REVOLUCION GRUPO

4/21 – Arena Naucalpan
1. Galaxy & Serpiente de Oro vs. Dragon Celestial & Epidemia
2. Angel del Amor & Astro Rey Jr. vs. Imposible & Picudo Jr.
3. Saruman/Diva Salvaje/Miss Gaviota vs. Canis Lupis/Apolo Estrada Jr./Butter Fly
4. Centvrion/Chico Che/Dinamic Black vs. Carta Brava Jr./Eterno/Scorpio Jr.
5. Danny Casas/Heavy Metal/Veneno vs. La Dinastia de la Muerte (Negro Navarro/Las Traumas I y II)

4/25 – Arena Naucalpan
1. Angel del Amor & Seiya vs. Dragon Celestial & Fulgore
2. Freelance & Saruman vs. Imposible & Picudo Jr.
3. Centvrion/Chico Che/Dinamic Black vs. Eita/Apolo Estrada Jr./Tomahawk
4. Danny Casas/Golden Magic/Veneno vs. Canis Lupis/Carta Brava Jr./Eterno
5. Dr. Wagner Jr./Pirata Morgan/Hijo del Pirata Morgan vs. La Familia Dinamita (Cien Caras Jr./Hijo del Mascara Ano Dos Mil/Mascara Ano Dos Mil Jr.)

LLAVES Y CANADOS

4/21 – Arena Coliseo de Monterrey
1. Los Legendarios vs. Dranser/Misionero/Scravos
2. Torneo por la Copa Cruceros – Participants: Dralion/Epidemius/Galactar/Gato Fantasma/Rey Orion/Slayer Boy
3. Los Gemelos Muerte I y II vs. Hijo del Pirata Morgan & Pirata Morgan Jr.
4. 3 Way Dance por la Campeonato ZERO-ONE Mexico: Sicodelico Jr. (c) vs. Chico Latino vs. Genocida
5. Dr. Wagner Jr. & Mascara Purpura vs. Konan Big & Rico Rodriguez

LUCHA LIBRE AZTECA

5/12 – Gimnasio Nuevo Leon
1. ?
2. ??
3. ???
4. Atlantis & Maximo vs. Averno & Ultimo Guerrero
5. 3 Way Dance por el Campeonato Azteca: Mistico II (c) vs. La Sombra vs. Volador Jr.

MARGAR PRODUCTIONS

4/27 – Arena Coliseo de Reynosa
1. ?
2. ??
3. Mini Iron Man & Rey Astral vs. Mano II & Mini Spiderman
4. Hijo del Medico Asesino & Oriental vs. Signo de Oro & Signo de Plata
5. Coco Rojo & Coco Verde vs. Alebrije II & Dr. Wagner III

MONTERREY

4/21 – Arena el Jaguar
1. La Flecha & Muerte Guerrera vs. La Pulga & 30-30
2. Chippendale/Super Jack/Volcan Negro vs. Ciber Payaso/Goliath XXX/Rudy el Buitre
3. Bella Rubi & Dulce Kanela vs. Larry Miranda & Erika Sotelo
4. Galactar & Silencio vs. Euforia & Rey Demonio
5. Mortifero & Rey Bucanero vs. Principe Guerrero & Ultimo Guerrero

4/21 – Arena Solidaridad (Hector Garza Benefit Show w/special guest Latin Lover)
1. Extreme Boy/Sky/Silencio vs. Ciber Payaso/Desafio/Mortifero
2. La Dinastia Garza (Hector Garza Jr./Humberto Garza/Ultimo Ninja/Ninja Jr.) vs. Las Bestias Solovinos I y II/Titanik
3. Big Neurosis/Hijo del Ninja/Simbolo Dos Mil vs. Coco Viper/Pierko el Boricua/Sombra
4. Los Exoticos (Bello Rubi/Orquidea Negra/Pimpinela Escarlata) vs. Bengali/Difunto I/Potro Jr.
5. Los Diluvios Negros I y II/Rey Hechicero/Silver Star vs. Golden Boy/Mongol Chino/Rey Demonio/Vaquero Romo
6. Los Payasos Tricolor (Coco Amarillo/Coco Azul/Coco Rojo) vs. Antifaz del Norte/Dizzy/Pirata Morgan
7. Atlantis/Delta/Rey Bucanero vs. Euforia/Mr. Niebla/Ultimo Guerrero
8. Cibernetico/Elegido/L.A. Par-K vs. Parka Negra/Psicosis Original/Perro Sorpresa

NUEVO LAREDO

4/20 – Arena Centauro
1. ?
2. Guerrero Espacial & Sniper vs. Angel Galactico & Street Angel
3. Dragon Alfa/Nefasto/XXXtrano vs. Black Phantom/Dragster/Veloz San
4. Astuto/Mascara Brillante/Silver Tiger vs. Drakon/Mr. Niebla/Thunder

PERROS DEL MAL

4/21 – Arena Lopez Mateos (Hector Garza Benefit Show)
1. ?
2. Ludark Shaitan & Candy Whithe vs. Keira & Lady Sensacion
3. 6 Way Dance por la Copa Strong Style: Ares vs. Belial vs. El Blazer vs. Douky vs. Terremoto vs. Tornado
4. 3 Way Dance: Cosmico & Mini Talisman vs. Impulso & Mr. Leo vs. Eita & Daisuke Hanaoka
5. Perro Aguayo Jr./Halloween/Perro Sorpresa vs. Joe Lider/Ozz/Toscano

PROMOCIONES AZTECA

4/20 – Arena Tonala de Guadalajara
1. Nocturno vs. Darko
2. Crazy Fly & Dorado Jr. vs. Mr. Dark & Sangre Fria Jr.
3. Super Meteoro & Thalos vs. Cerverus & Master Terror
4. Jalisco Heavyweight Title: Gran Misterio (c) vs. Destello
5. Hijo del Solitario/Neutron/Rayman vs. Aguila Guerrera/Angel Blanco Jr./Cien Caras Jr.

4/21 – Arena Azteca de Guadalajara
1. Jupiter vs. Mr. Dark
2. Crazy Fly & Dorado Jr. vs. Night Killer & Sangre Fria Jr.
3. Angel Astral & Super Meteoro vs. Darko & Master Terror
4. Gran Misterio/Hit Man/Thalos vs. Cerverus/Destello/Nocturno
5. Hijo del Solitario/Neutron/Rayman vs. Aguila Guerrera/Angel Blanco Jr./Cien Caras Jr.

4/21 – Arena Jalisco de Guadalajara
1. Mini Sol Negro vs. Destellito
2. Aguila Blanca & Dengue Asesino vs. Anonimus & Libra
3. Bestia Roja/Omega/Sunny vs. Linterna Verde/Rey Azteca/Star Flayer
4. Genesis/El Pulpo/Rudy Santana vs. America/El Brujo/Vengador Nazi
5. Torneo por la WWA Jr. Heavyweight Title – Participants: Aguila Guerrera/Angel Blanco Jr./Cien Caras Jr./Engendro Jr./Hijo del Soltario/Makabre/Neutron/Rayman

PROMOCIONES CANTU

4/22 – Arena Cuatro Caminos de Nuevo Laredo
1. ?
2. Dinastia & Mini Laredo Kid vs. Mini Histeria & Mini Rio Bravo
3. El Brazo/Fenix/Perseus vs. Kendor Jr./Rio Bravo/Sobredosis
4. The Psycho Circus (Monster Clown/Murder Clown/Psycho Clown) vs. Los Payasos Tricolor (Coco Amarillo/Coco Azul/Coco Rojo)
5. Dr. Wagner Jr./Drago/Pimpinela Escarlata vs. Pirata Morgan/Hijo del Pirata Morgan/Pirata Morgan Jr.

PROMOCIONES EVOLUCION XXI

5/4 – Salon Medina de Ciudad Campeche
1. ?
2. Los Payapopz vs. Drakull/Lobo Siberiano/Mecanico Infernal/Moncho Cachondo
3. Tony Rivera vs. Necro Misterio
4. Triangular de la Muerte: Angel Celestial vs. Zumbido vs. Asesino Negro

TODOS X TODOS

4/27 – Gimnasio Juan de la Barrera del Distrito Federal
1. Hijo del Pirata Morgan & Pirata Morgan Jr. vs. Los Rayos Tapatios I y II
2. Esther y Rossy Moreno vs. Chica Tormenta & Diosa Maya
3. El Trio Fantasia (Super Muneco/Super Pinocho/Super Raton) vs. Black Terry/Scorpio Jr./Shu el Guerrero
4. Cuadrangular de Parejas por el Trofeo Angel Blanco: Angel Blanco Jr. & Cien Caras Jr. vs. Dinamic Black & Imposible vs. Fuerza Guerrera & Pirata Morgan vs. Rayman & Saruman
5. Dr. Wagner Jr./Hijo del Santo/Hijo del Solitario vs. La Migra (Oliver John/Shaun Ricker/Derek Sanders)

TOR SAL PRODUCCIONES

4/28 – Hotel Real Inn de Nuevo Laredo
1. ?
2. ??
3. ???
4. Huracan Ramirez & Laredo Kid vs. Jaque Mate & Oscuridad

UNIVERSAL WRESTLING ENTERTAINMENT

5/1 – Arena Lopez Mateos
1. ?
2. Black Fury & La Vaquerita vs. Diosa Egipcia & Keira
3. Mr. Flama/Iron Love/Terry Dos Mil vs. The Killer Family (Rey Krimen/Sadico/Sepulturero)
4. AULL Lt. Heavyweight Title: Chucho el Roto (c) vs. Herejia
5. Solar I/Super Astro/Ultraman vs. Black Terry/Fuerza Guerrera/Negro Navarro
6. La Peste Negra (Felino/Negro Casas/Mr. Niebla) vs. Mr. Aguila/Kraneo/Psicosis

5/19 – Arena Lopez Mateos (46th Anniversary Show)
1. ?
2. ??
3. ???
4. ????
5. UWE Tag Titles: Ricky Marvin & Super Crazy (c) vs. Crazy Boy & Joe Lider
6. 4 Way Dance por el Trofeo Universo: Canek vs. Dr. Wagner Jr. vs. Perro Aguayo Jr. vs. Blue Demon Jr.

XTREME MEXICAN WRESTLING

5/4 – Arena Roberto Paz de Guadalajara
1. Draego/Alex Romano/Spark vs. Alex Guajardo/Septimo Dragon/Chica Yeye
2. Ares/Belial/Impulso/Terremoto Negro vs. Aero Xtreme/Rey Dinamico/Tony Rodriguez/Tiger King
3. Torneo por la Campeonato Impacto Extremo: Ojo Diabolico (c) vs. Dinamic Black vs. Fly Metalik vs. Makabre vs. Metaleon vs. Rey Latino vs. Sunny vs. Tornado
4. Torneo Hardcore 2013 – Participants: Angel o Demonio/Dance Boy/Dollar/Freeyser/Principe Egipcio/Rocky Santana/Shiryu Dragon
5. 4 Way Extreme Dance por la XMW King of the Death Match Title: Necro Butcher (c) vs. Core vs. Joe Lider vs. Ultimo Gladiador

TIJUANA/BAJA CALIFORNIA

BAJA STARS WRESTLING

5/31 – Auditorio Municipal de Tijuana
1. Dragon Chino vs. Silencio Negro
2. ??
3. Cuadrangular de la Muerte: Angel Garces vs. Enfermero Jr. vs. King Azteca vs. Rubi Gardenia
4. Atlantis vs. Ultimo Guerrero
5. Mil Mascaras & Rayo de Jalisco Jr. vs. Canek & Cien Caras

INDEPENDENT

4/28 – Plaza de Toros Calafia de Mexicali
1. Galactico & Galaxy vs. Darko & Maverick
2. Angeluz/Iron Boy/Rey Metalico vs. Dinamico/Luminoso/Suspenso
3. Amber O’Neal vs. Shelly Martinez
4. Extreme Tiger & Hijo del Rey Misterio vs. Damian 666 & Bestia 666
5. Cibernetico & La Parka Jr. vs. Chessman & Parka Negra

UNITED STATES

FEDERACION UNIVERSAL DE LUCHA LIBRE

4/20 – Plaza Jaripeo in McAllen, Texas
1. Black Venum vs. Rocker Boy
2. Magnifico & Estrellita vs. Luminoso Jr. & Tiffany
3. Mascarita Sagrada & Voladorcito vs. Bracito de Plata & Pentagoncito Black
4. Corazon de Barrio/Super Muneco/Tinieblas Jr. vs. Aquiles/Hijo del Fishman/Pirata Morgan

4/21 – Rodeo San Miguel in Houston, Texas
1. Doberman vs. Terror Negro
2. Thunder Jet & Estrellita vs. Poder Nocturno & Tiffany
3. Mascarita Sagrada & Voladorcito vs. Bracito de Plata & Pentagoncito Black
4. Corazon de Barrio/Super Muneco/Tinieblas Jr. vs. Aquiles/Hijo del Fishman/Pirata Morgan

FUERZA MEXICANA DE LUCHA LIBRE

5/10 – Pico Rivera Sports Arena in Los Angeles, California
1. ?
2. ??
3. ???
4. ????
5. Dr. Wagner Jr. & Hijo del Solitario vs. Angel Blanco Jr. & L.A. Par-K

INDEPENDENT

4/22 – Silverado Arena in Weatherford, Texas
1. ?
2. ??
3. Bella Karina & Sexy Subita vs. Maldad Actita & Rey Imagen
4. Mini Androide & Mini Shocker vs. Mini Hator & Mini Mercurio
5. Espartaco/Mistico Negro/Sangre Chicana Jr. vs. Mongol Chino/Perverso/Ultimo Guerrero

PROMOCIONES GONZALEZ

4/26 – Los Portales Flea Market in Mission, Texas
1. ?
2. ??
3. Dr. Nocturno & Hijo del Arkangel vs. Enigma & Infernal
4. Laredo Kid & Pantera vs. Estelariz & Oriental
5. Steel Cage Match where the loser gets shaved or unmasked – Participants: Bestia 666/Dr. Wagner III/Hijo del Medico Asesino/Luminoso Jr./Mario Rock Jr./Ryu Mashida/Unico Jr.

PROMOCIONES MISTERIO

5/4 – Family Gym in San Diego, California
1. ?
2. Losing second gets shaved: Amazona w/El Jefe vs. Lady Lee w/El Guapo
3. Hijo del Supremo & Supremo Jr. vs. Kanalla & X-Torm
4. Extreme Tiger & Hijo del Rey Misterio vs. SoCal Crazy & X-Fly

REAL WRESTLING PROMOTIONS

4/28 – The Wild Wild West in El Paso, Texas
1. Amadeus & Jocker vs. Cuervo & Fire Bird
2. Drago & Tigre Azteca vs. Molawk & Voltio
3. Flecha de Oro/Guerrero Azteca/El Illegal vs. Angel Negro/El Gato/Ghost Rider
4. El Marquez Jr./Maquina 45 Jr./Sky Bird vs. Los Depredadores del Mal (Black Fish/Hurricane Hector/Tiburon)
5. Cronos/Pequeno Maldad/Skayde vs. Aereo/Hermes Jr./Cassandro



Post Category: News

Tags: , ,

Leave a Reply

Sponsors

Polls

The Undertaker's streak ends at Wrestlemania 30

Vote View Results

Loading ... Loading ...

Best hall of fame speech this year?

Vote View Results

Loading ... Loading ...

Should Scott Hall be inducted into the GERWECK.NET hall of fame?

Loading ... Loading ...