Pro Wrestling Since 1997

Menu

The Lucha Report for 11/7‏



RESULTS

EMLL 11/5 – Arena Puebla
1. Black Tiger & Lestat beat Fuerza Chicana & Sauron
2. Bengala/Leono/Soberano defeated Apocalipsis/Inquisidor/Super Comando
3. Lightning Match: Hijo del Signo beat Pegasso
4. Los Cancerberos del Infierno (Cancerbero/Raziel/Virus) defeated Arkangel de la Muerte/Escandalo/Hooligan
5. Euforia/Misterioso II/Vangelis beat Diamante/Maximo/Rey Cometa
6. Dragon Rojo/Mephisto/Tama Tonga defeated Mascara Dorada/Mistico II/La Sombra with Mephisto going over Mistico and Mistico demanded a singles match afterwards.

EMLL 11/6 – Arena Mexico
1. Camorra & Ramstein beat Freesbee & Robin
2. Hombre Bala Jr./Super Halcon Jr./Triton defeated Disturbio/Los Hombres del Camoflaje (Artillero y Super Comando)
3. Dark Angel/Marcela/Silueta beat La Comandante/La Seductora/Tiffany
4. Lightning Match: Delta defeated Virus
5. Angel de Oro/Diamante/Hijo del Fantasma beat Euforia/Olimpico/Vangelis
6. Damian el Terrible/Mephisto/Tama Tonga defeated Atlantis/Blue Panther/Diamante Azul when Terrible & Tama went over Atlantis & Diamante respectively and then challenged for a shot at the CMLL Tag Titles afterwards.

IWRG 11/4 – Arena Naucalpan
1. Epidemia & Seiya beat Arana de Plata & Dragon Celestial
2. Alan Extreme/Jack/Cristal defeated Dinamic Black/Relampago/Amazona
3. Cerebro Negro/Las Traumas I y II beat AK-47/Carta Brava Jr./Toxico by DQ when AK-47 fouled Trauma II.
4. Damian 666/Bestia 666/Fierro defeated El Angel/Black Terry/Dr. Wagner III with Fierro going over Angel as revenge from Thursday and took Angel’s mask with him.
5. Relevos Increibles: 911 & Factor beat Hijo del Pirata Morgan & Hijo del Mascara Ano Dos Mil

LyC 11/4 – Arena Coliseo de Monterrey
1. Eclipso & Hijo de la Muerte beat Demencia & Pegasso
2. Christian Wolf/Dr. Tormenta/Former Lover defeated Atomo/Demonio del Caribe/Lobo Rojo
3. Pee Wee & Gardenia Azteca beat Norteno & Norteno Jr.
4. Androide/Iron/Mortifero defeated Desafio/Gato Fantasma/Orquidea Negra
5. Rey Infernal/The Shadow/Tigre Universitario/Vaquero Romo beat Fenix/Hijo del Espanto II/Silver Star/Super Fly
6. Drago/Electroshock/Pimpinela Escarlata defeated Diluvio Negro I/Hijo del Texano/Toscano

UPCOMING SHOWS

ASISTENCIA ASESORIA Y ADMINISTRACION

11/9 – Gimnasio Miguel Hidalgo de Puebla (TV taping)
1. Lolita/Mascarita Dorada/Pimpinela Escarlata vs. Taya Valkyrie/Mini Psicosis/Polvo de Estrellas
2. AAA Mixed Tag Titles: Halloween & Mari Apache © vs. Cuervo & Fabi Apache
3. The Black Family (Escoria/Espiritu/Ozz) vs. The Inferno Rockers (Devil Rocker/Machine Rocker/Soul Rocker)
4. The Psycho Circus (Monster Clown/Murder Clown/Psycho Clown) vs. Mascara Ano Dos Mil Jr./Silver Kain/Toscano
5. Cibernetico & El Mesias vs. Perro Aguayo Jr. & Hijo del Texano

EMPRESA MEXICANA DE LUCHA LIBRE

11/9 – Arena Mexico
1. Sensei & Stigma vs. Bobby Zavala & Cholo
2. Astral/Mini Fantasy/Ultimo Dragoncito vs. Demus 3:16/Pequeno Olimpico/Pierrothito
3. Lightning Match: Fuego vs. Sangre Azteca
4. Rey Cometa/Stuka Jr./Triton vs. Namajague/Shigeo Okumura/Puma King
5. Guerrero Maya Jr./La Sombra/Titan vs. Averno/Niebla Roja/Polvora
6. La Tercia Sensacion (Marco Corleone/Maximo/Rush) vs. Damian el Terrible/Ultimo Guerrero/Volador Jr.

11/11 – Arena Coliseo de Guadalajara
1. El Tapatio vs. El Hippie
2. Brillante & Indigo vs. Demonio Rojo & Thunder Boy
3. Esfinge & Halcon de Plata vs. Mr. Trueno & Rey Trueno
4. Eros & Leo vs. In Memoriam & Infierno
5. Angel de Oro/Stuka Jr./Triton vs. Mr. Aguila/Misterioso II/Niebla Roja

11/11 – Arena Mexico
1. Metalico/Metatron/Molotov vs. Espanto Jr./Guerrero Negro Jr./Herodes Jr.
2. Goya Kong/Lady Afrodita/Luna Magica vs. Princesa Sugei/Mima Shimoda/Zeuxis
3. Delta/Pegasso/Starman vs. Cancerbero/Hijo del Signo/Raziel
4. CMLL Welterweight Title: Mascara Dorada (c) vs. Polvora
5. Brazo de Plata/Shocker/Valiente vs. Dragon Rojo/Rey Escorpion/Volador Jr.
6. Diamante Azul vs. Tama Tonga

11/12 – Arena Puebla
1. Black Tiger & Blue Center vs. Akron & Siki Osama Jr.
2. Dalis la Caribena/Lady Afrodita/Marcela vs. Mima Shimoda/La Vaquerita/Zeuxis
3. Lightning Match: Metatron vs. Escandalo
4. Hijo del Fantasma/Sagrado/Triton vs. Misterioso II/Namajague/Shigeo Okumura
5. Maximo/Rush/La Sombra vs. Damian el Terrible/Tama Tonga/Tiger
6. Mistico vs. Mephisto

FEDERACION UNIVERSAL DE LUCHA LIBRE

11/11 – Arena Emiliano Zapata del Distrito Federal (6th Anniversary Show)
1. ?
2. ??
3. ???
4. Decnis/Hijo del L.A. Par-K/Tinieblas Jr. vs. Cien Caras Jr./Dr. Wagner III/Hijo del Mascara Ano Dos Mil

INDEPENDENT

11/11 – Arena Coliseo de Coacalco
1. Mantra vs. Mika
2. Benny Black/Golden Cat/Net Warrior vs. Dragon Negro/Gander/Raiden
3. Albatros & Aramis vs. Omega & Tauro
4. Cuadrangular de la MuerteL: Ciber Punk vs. Ukkonen vs. Sacristan del Diablo vs. Ciclon Infernal
5. Judas el Traidor & Magnifico vs. Iron Love & Sepulturero
6. Justiciero/Ultimo Guerrero/Villano III vs. Los Hermanos Dinamita (Cien Caras/Mascara Ano Dos Mil/Universo Dos Mil)

INTERNACIONAL WRESTLING REVOLUCION GRUPO

11/8 – Arena Naucalpan
1. Jhonny Rivera vs. Matrix Jr.
2. Niko & Miss Gaviota vs. Arana de Plata & Jack
3. Dinamic Black/Golden Magic/Relampago vs. AK-47/Carta Brava Jr./Fierro
4. Cerebro Negro/Dr. Cerebro/Trauma II vs. El Comando Elite (Factor/Rayan/Spartan)
5. El Angel/Electroshock/Trauma I vs. La Familia Dinamita (Cien Caras Jr./Hijo del Mascara Ano Dos Mil/Mascara Ano Dos Mil Jr.)



Post Category: News

Tags: , ,

Leave a Reply

Sponsors



Polls

2014 GERWECK.NET Year End Awards: TV Show of the year

Vote View Results

Loading ... Loading ...

Should Alberto Del Rio sign with TNA?

Loading ... Loading ...

Should "Mean" Gene Okerlund be inducted into the GERWECK.NET Hall of Fame?

Loading ... Loading ...